Slidinėjimas Lenkijoje: Zakopanė

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Zakopanė Zakopanė – miestas, per pastarąjį šimtmetį tapęs puikiu lenkų intelektualų centru. Šis nuostabus kampelis (tiesa, su keletu bjaurių komunistų eros paliktų daugiabučių ir šiuolaikinių McDonaldų) taip pat garsėja kaip Lenkijos geriausias taškas slidžių mylėtojams. Zakopanės miestas yra Lenkijos pietuose, maždaug už 110 km nuo Krokuvos, šalia Slovakijos sienos, įsikūręs slėnyje Tatrų kalnuose, prie Gubaluvkos kalno. Tai aukščiausiai virš jūros lygio esantis Lenkijos miestas – jis yra maždaug kilometro aukštyje.

Nors Zakopanė yra nedidelis miestas, tačiau kiekvienais metais jį aplanko daugiau nei 250 tūkst. žmonių. Vasaros metu turistams siūlomi žygiai pėsčiomis po kalnus, alpinizmas, urvų tyrinėjimas, važinėjimas po apylinkes dviračiais. Šaltuoju metų sezonu į Zakopanę plūsta žiemos pramogų ištroškę turistai, kuriems yra sudarytos puikios sąlygos slidinėti snieglentėmis ir slidėmis, čiuožinėjant nuo kalnų arba slidinėjant ant lygumų. Be įvairaus aktyvaus laisvalaikio formų, visus metus Zakopanėje veikiančiuose baruose, klubuose ar diskotekose „verda“ naktinis gyvenimas. Dienos metu galima pasivaikščioti miesto gatvėmis, užsukti į restoraną, siūlantį paragauti tradicinių patiekalų.

Aplink miestą yra net septynios slidinėjimo sritys, galinčios pasiūlyti daugiau nei 50 įvairaus lygio slidinėjimo trasų. O ištroškusius pramogų kelia daugiau nei 50 keltuvų, tačiau nemažai jų yra privatūs, todėl reikalauja specialaus atskiro bilieto.

Galima išskirti tris pagrindines slidinėjimo zonas Zakopanėje: Kasprovo viršūnė (Kasprowy Wierch), Gubalowka ir Nosal.

1987 metrai virš jūros lygio esanti Kasprovo viršūnė yra Tatrų kalnų centre. Didelis aukštis suteikia galimybę žavėtis vaizdingais peizažais bei mėgautis slidinėjimu nuo aukščiausio kalno Lenkijoje. Turbūt dėl to ši slidinėjimo zona yra pati populiariausia tarp slidininkų ir snieglentininkų. Bendras trasų ilgis siekia net 16 km, iš jų – 7 km – sudėtingos trasos.

Tai aukščiausias slidinėjimo taškas, kuriame slidinėtojai gali kilti funikulieriumi, padalytu į du vagonus: pirmasis į 1350 m aukštį pakyla per 7 minutes, antrasis funikulieriaus skyrius pramogautojus nugabena per 10 minučių. Kiekvieną iš dviejų šlaitų aptarnauja atskiras vienvietis keltuvas, todėl sudaryta galimybė slidinėti nuo dviejų šlaitų. Beje, ši vieta priklauso nacionalinei šalies miškų zonai, todėl čia dirbtinis sniegas negaminamas.

Gubalowka (1123 m) zona gali pasigirti nuostabiomis ir puikiai savo darbą atliekančiomis sniego gamybos patrankomis, kurios užtikrina storą sniego dangą, tačiau tinkamos sąlygos sniegui yra palaikomos tik nuokalnės viršūnėje. Taip pat čia yra galimybė pasimėgauti kalnų tramvajaus, kuriame telpa 120 žmonių, kelione. Kai kurios trasos yra apšviestos, todėl slidinėjimu galima mėgautis ir sutemus. Bendras trasų ilgis siekia apie 5 kilometrus. Šioje slidinėjimo zonoje yra 3 keltuvai, sugebantys per valandą pakelti iki 3000 žmonių.

Nosal sritis pasižymi geriausia dirbtinio sniego kokybe. Čia tėra vienintelis lynų kelias aukštyn su „T“ formos keltuvais, kurių dėka slidininkai gali pasiekti du trečdalius šlaitų. Tai – FIS (Tarptautinės slidinėjimo organizacijos) sertifikuota nuolydžio sistema. Nosal slidinėjimo kompleksas yra orientuotas į atvykstančius su šeimomis bei į snieglentininkus, todėl čia veikia 8 mėlynosios trasos, skirtos pradedantiesiems bei 1 raudona trasa, skirta jau mokantiems. Pastaroji yra apšviesta, todėl nuo jos galima čiuožinėti ir sutemus. Nemokantys slidinėti gali slidinėjimo mokykloje užsisakyti bendras ar privačias pamokas. Šioje slidinėjimo zonoje yra 9 keltuvai, kurie sugeba per valandą pakelti iki 5160 žmonių.

Zakopanė, lenkų slidinėjimo kurortas, turi pagrindinį priėjimą prie 16 greitojo kalnų nusileidimo distancijų, aprūpintų dviem dešimtim keltuvų, kurie pajėgūs perkelti 10 tūkstančių slidininkų per valandą.

Sniego malonumais ir pramogomis Zakopanės oro sąlygos paprastai leidžia mėgautis nuo vasario iki vėlyvo balandžio, kartais – ir iki ankstyvos gegužės.

 

<<Žiūrėti nakvynės kainas Zakopanėje>>Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Tinklalapis – http://www.pkl.pl/.

 

Jeigu pastebėjote klaidų ar neatitikimų – žinutę palikite komentaruose, o jeigu norite pasidalinti įspūdžiais iš šio miesto, informaciją siųskite el. p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.