Slidinėjimo kurortai, tinkantys įvairaus lygio slidininkams: Cel am Zė, Kaprunas, Bormijus ir Livinjas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

slidinejimo kurortai bormijusKelionių organizatorius TezTour, organizuojantis slidinėjimo keliones į Italiją ir Austriją, rekomenduoja keturis kurortus, kurie tiks įvairaus pasiruošimo slidininkams: Cel am Zė, Kaprunas, Bormijus, Livinjas.

Cel am Zė (Zell am See)

Austrijoje, prie ežero Zell, įsikūręs slidinėjimo kurortas rekomenduojamas poilsiui su šeima. Yra galimybė apsigyventi senoviniame miestuke, o slidinėjimo trasos – austriškai tvarkingos. Nors dauguma trasų pritaikytos vidutinio pasiruošimo slidininkams, kalnų šlaitai įtiks ir ieškantiems ekstremalesnių potyrių. Taip pat yra kur mokytis slidinėti. Kurią dieną slides galima mainyti į pačiūžas.

Kaprunas (Kaprun)

Jaukus, kaimišką žavesį išsaugojęs miestelis poilsiautojus masina nuo viršūnių atsiveriančiais nacionalinio parko Choe Tauerno ir aukščiausios Austrijos viršūnės – Grossglockner – vaizdais. Vietinė Kapruno slidinėjimo zona ant Maiskogelio kalno praktiškai visa skirta pradedantiesiems slidininkams bei šeimoms su mažais vaikais – čia driekiasi itin plačios trasos, idealiai pritaikytos mokymuisi. Patyrusieji slidinėti vyksta į Kitcštainhorno ledyną, garsėjantį įdomiomis ir gana sudėtingomis trasomis, be to, ten sniego būna ištisus metus. Nors trasų šalia Kapruno nedaug, jų tikrai nepritrūks, kadangi slidinėjimo linksmybes galima pratęsti kaimynystėje įsikūrusiame Cel am Zė kurorte, kuriame galioja tie patys slidinėjimo bilietai.

Bormijus (Bormio)

Italijos Alpių pasididžiavimu laikomas kurortinis miestelis garsėja švelniu klimatu, karštosiomis mineralinėmis srovėmis ir SPA malonumų gausa. Regionui Alta Valtelina priklausančiame kurorte įrengta apie 50 km įvairaus sudėtingumo trasų, todėl ką veikti turės tiek ant slidžių stojantys pirmą kartą, tiek jau patyrę slidininkai. Šalia Bormijaus yra įsikūrę ir Šv. Katerinos bei Valdidentro kurortai, o tai – dar papildomi 70 km trasų. Sušilti ir atsipalaiduoti po kalnų kviečia Bormijaus pirčių kompleksai, kuriuose, kaip pasakojama, 1493 m. lankėsi pats Leonardas da Vinčis.

Livinjas (Livigno)

Šis tipišką Alpių atmosferą išsaugojęs kurortas garsėja išskirtine medžio ir akmens architektūra ir tituluojamas viena gražiausių vietų Lombardijos regione. Įvairaus lygio slidinėjimo trasos įrengtos skirtinguose šlaituose – Carosello ir Motollino, o bendras jų ilgis siekia per 110 km. Į kurortą turistus vilioja ne vien geros sąlygos slidinėti, bet ir itin patrauklios kainos – Livinjas priskiriamas prie pigesnių Alpių kurortų, o dėl bemuitės zonos galima lengviau apsipirkti. Miestelio centre poilsiautojų laukia apie 200 neapmokestintų prekių parduotuvių, daugybė kavinių, barų ir restoranų, o įveikus slidinėjimo trasas – pramogos ledo arenoje ar sveikatingumo centre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.