Viešbučio para

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Viešbučio para

Remiantis tarptautinėmis taisyklėmis, atvykimo dieną viešbučio paros pradžia yra nuo 14 iki 18 val., išvykstant apmokėti sąskaitas ir atlaisvinti viešbučio kambarį turėtumėte iki 12 val. Tokia tvarka galioja nepriklausomai nuo to, kad Jūsų išvykimo iš viešbučio laikas yra vėlesnis, galbūt net po 24 valandos. Jei yra galimybė, išvykimo iš kambario laikas gali būti pratęstas, tačiau už tai įprastai reikia sumokėti viešbučio administracijos nustatytą papildomą mokestį.

Atvykimo dieną poilsiautojai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra laisvuose užsakyto tipo kambariuose, bet gali tekti laukti kambario ir iki 18 val., kol jis bus paruoštas. Kambarius su langais į jūros pusę viešbučiai garantuoja tik tada, kai turistas už tai sumoka nustatytą atskirą mokestį. Kitu atveju toks pageidavimas gali būti patenkintas tik esant galimybei (kaip ir kiti poilsiautojų pageidavimai – gyventi kaimyniniuose kambariuose, tam tikrame korpuse, aukšte ir pan.). See view (su vaizdu į jūrą) tipo kambarį galima užsisakyti dar kelionių agentūroje, sumokant papildomą mokestį – apie tokią galimybę reikia pasiteirauti agento.

Dažniausiai viešbučiai siūlo standartinius dviviečius, taip pat vienviečius kambarius. Standartiniuose dviviečiuose kambariuose gali būti viena dvigulė lova arba dvi atskiros viengulės lovos. Vienviečio kambario kaina asmeniui visada yra didesnė nei dviviečio vienam asmeniui. Dažniausiai vienviečiai kambariai būna mažesni nei dviviečiai. Asmuo, įsigijęs kelialapį su apgyvendinimu vienviečiame kambaryje, gali būti apgyvendinamas ir dviviečiame (jame gyvens tik jis vienas).

Daugelis viešbučių turi ir nestandartinių kambarių, tačiau jų kaina visada būna didesnė nei standartinių. Tai gali būti apartamentai, suite tipo kambariai, šeimyniniai kambariai, studijos ir vilos. Turistui pageidaujant, užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, standartiniame dviviečiame kambaryje yra pastatoma papildoma sulankstoma lova, sofa, sulankstomas fotelis – lova ar kiti miegojimui skirti baldai. Už papildomą mokestį galima išsinuomoti lovelę kūdikiui (kai kurie viešbučiai mokesčio už jas neima).

 

Informacijos šaltinis: Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir tarptautinis kelionių organizatorius TezTour.