Mėlynoji lagūna Islandijoje – pasimėgaukite karštosiomis versmėmis po atviru dangumi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Mėlynoji lagūna Islandijoje

Islandijos sala garsėja natūraliai trykštančiomis karštosiomis versmėmis. Čia jų tikrai netrūksta, tačiau garsiausia ir populiariausia – Mėlynoji (dar vadinama Žydrąja) lagūna. Ši lagūna dažnai vadinama vienu iš pasaulio stebuklų. Ar tokio statuso Mėlynoji lagūna nusipelnė – nuspręsite patys apsilankę Islandijoje.

Mėlynoji lagūna – tai didelis mėlynai žalio vandens ežeras, kurį maitina salos geoterminiai šaltiniai. Įdomu tai, kad šis ežeras atsirado atsitiktinai 1940 metais, kai iš Svartsengi geoterminės jėgainės nutekėjęs vanduo paskandino aplink supančius lavos laukus.

Vėliau pastebėta, kad nutekėjusiame vandenyje yra gausu druskų, sieros, silicio dioksido, dumblių bei kitų mineralų, kurie ypač naudingi mūsų odai. Todėl nenuostabu, kad ši vieta greitai tapo viena mėgstamiausių ne tik tarp vietinių gyventojų, bet ir tarp turistų.

Minėta geoterminė jėgainė ir toliau veikia šalia Mėlynosios lagūnos. Joje geoterminis vanduo traukiamas iš dviejų kilometrų gylio gelmių, kuriose gėlas ir jūros vanduo susimaišo esant ekstremalioms temperatūroms. Tuomet išvalomas nuo bakterijų, o po to įleidžiamas į lagūną. Jėgainės pagalba vandens temperatūra lagūnoje visais metų laikais yra 37-39 laipsnių šilumos.

Devynis milijonus litrų vandens talpinanti lagūna nėra gili. Daugumoje gylis siekia 0,8 – 1,2 metro ir tik kai kuriose vietose gilėja iki 1,6 metro. Vanduo atnaujinamas kas 40 valandų.

Mėlynosios lagūnos geoterminio vandens spalvą lemia saulės šviesą atspindintis silicio dioksidas. Vasaros metu vanduo gali būti žalsvas. Spalva pasikeičia dėl dumblių, kurie sparčiai dauginasi veikiami tiesioginių saulės spindulių.

Mėlynoji lagūna yra pietvakarinėje Islandijos dalyje, Reykjanes pusiasalyje, maždaug 40 km nuo salos sostinės Reikjaviko. Čia pat pastatytas to paties pavadinimo SPA centras, kuriame galima užsisakyti ne tik įvairias procedūras. Jame veikia ir restoranas, baras, kavinė bei viešbutis.

Išsimaudyti ir atgauti jėgas Mėlynojoje lagūnoje gali visi norintys. Įėjimo kaina prasideda nuo 40 eurų.

melynoji laguna islandijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.