Žvilgsnis į Toskanos regioną: Saturnijos karštosios versmės – nemokamas SPA po atviru dangumi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Toskanos regionas garsėja ne tik kaip italų renesanso gimtinė, kurioje nuostabi gamta, skanūs patiekalai bei vynas, tačiau ir Saturnijos karštosiomis versmėmis. Tikima, kad įvairių mineralų prisotintas versmių vanduo turi gydomųjų galių, todėl įvairiu metų laiku plūsta minios žmonių, norinčių išsigydyti reumatą, raumenų skausmus ar odos ligas.

Saturnijos karštosios versmės trykšta šalia esančiame to paties pavadinimo kaimelyje, Toskanos pietuose, kelios valandos automobiliu nuo Romos miesto. Ši sritis nėra masinio turizmo centras. Turistus regionas daugiausiai vilioja tik dėl karštųjų versmių, kurios žmonėms teikė malonumą ir antikos laikais. Net iki šių dienų yra pakankamai gerai išsilaikę etruskų (antikos tauta) vartai, vedantys į kaimelį. Netaisyklingos formos statinys statytas iš didelių akmenų, kurie atlaikė laiko išbandymus daugiau nei du tūkstančius metų, o kelias, nutiestas per vartus, atliko svarbų vaidmenį romėnų laikais. Saturnija – žavingas kaimelis, išlaikęs viduramžių autentiškumą. Vietovę supa tankūs miškai ir alyvuogių giraitės, kuriose išsibarsčiusios etruskų statinių liekanos. Gyvenvietės pavadinimas kilo iš romėnų dievo Saturno. Pasak legendos, jis pavargo nuo nuolatos vykstančių karų, todėl į žemę trenkė žaibu, sukurdamas magiškas versmes, turėjusias nuraminti žmoniją.

Pagal teritorijoje rastas liekanas, Saturnijos terminės vonios buvo naudojamos šimtmečius. Ypač jos garsėjo antikos laikais. Romėnai pastebėjo karštųjų versmių naudą sveikatai, todėl kaimelyje pastatė poilsio centrą. Viduramžiais Saturnija susidūrė su sunkiais iššūkiais, todėl jos svarba mažėjo. XVIII amžiuje italų gamtininkas, chemikas, geologas Giorgio Santi kaimelį minėjo kaip apleistą ir sugriautą: nuo antikos laikų gydomaisiais šaltiniais garsėjančiam kaimeliui kirtį smogė prieš kelis šimtmečius siautusi maliarijos epidemija.

Pastaraisiais metais kaimelis įgijo ganėtinai gerą reputaciją, kaip puiki vieta pasimėgauti terminėmis voniomis. Karštosios versmės vėl tapo plačiai žinomos dėl savo gydomųjų savybių. Turistai gali plaukioti natūraliai susiformavusiuose baseinėliuose, masažuotis palindę po kriokliu ar išsitepti gydomuoju purvu. Baseinai užpildomi iš gelmių trykštančiu 37,5 laipsnių šilumos vandeniu, kuris krenta krioklių kaskadomis. Kas sekundę nubėga apie 800 litrų vandens. Viename litre yra 2,79 gramai įvairių mineralų.

Saturnijos versmės yra prieinamos kiekvienam – bent jau kol kas šios vandens pramogos nemokamos. Teritorijoje nėra įrengta persirengimo kabinų, lankytojai tai daro automobiliuose. Vasaros metu bei savaitgaliais gali būti sausakimša, todėl rekomenduojama vykti ne sezono metu.

Netoli Saturnijos versmių yra prabangus SPA centras Terme di Saturnia, kuriame teikiamos įvairios terapinės procedūros. Čia naudojamas vanduo turi daug sieros, kuri kaip manoma  – naudinga sveikatai. Gydoma įvairių rūšių odos ligos – egzema, spuogai, dermatitas. SPA centre taip pat teikiamos kelių tipų procedūros turintiems problemų su vidurių užkietėjimu, nutukimu, skrandžiu.

Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.