Egzotinės kelionės po Meksiką. Paslėptasis paplūdimys

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Egzotinės kelionės po Meksiką. Paslėptasis paplūdimys Marietos archipelagas – grupė nedidelių negyvenamų salų, esančių kelių kilometrų atstumu nuo Puerto Vallarta pakrantės, Meksikoje. Tai unikali ir turistų mėgiama kryptis, pilna įvairių jūros gyvūnų ir gražių vaizdų. Po trukusių ilgų mokslinių tyrimų ir intensyvių pastangų apsaugoti šią vietovę, 2005 metais įkurtas Nacionalinis Marietos salų parkas, užimantis kiek daugiau nei 566 hektarų plotą.

Salos prieš daug tūkstančių metų susiformavo išsiveržus ugnikalniams ir yra visiškai negyvenamos. Plaukimas laivu iš Puerto Vallarta krantų vakarų – šiaurės vakarų kryptimi trunka apie valandą. Kiekvieną dieną čia apsilanko šimtai turistų.

1900 metais Meksikos vyriausybė salose pradėjo vykdyti karinius bandymus. Bombardavimai ir sprogdinimai suformavo nuostabius urvus bei įdomius uolienų darinius. Po didžiulių tarptautinių protestų, kuriuos 1960-ųjų metų pabaigoje pradėjo mokslininkas Jacques Cousteau, vyriausybė galiausiai nusprendė salas paskelbti saugoma vieta, kurioje būtų uždrausta bet kokia žvejyba, medžioklė ar žmogaus veikla. Vyriausybės apsaugos programa leido išsivystyti ekosistemai. Salose galima pamatyti jūros vėžlius, pelėdines rajas, aštuonkojus, laukinius delfinus, kuprotuosius banginius ir tūkstančius rūšių įvairiaspalvių egzotinių žuvelių. Dėl daugybės įvairių jūros gyventojų bei krištolo skaidrumo vandens salynas populiarus tarp nardytojų.

Vienas įstabiausių lankytinų objektų Marietos archipelage – Paslėptasis paplūdimys (angl. Hidden beach), esantis Playa de Amor saloje. Ši magiška vieta yra prieinama vandens atoslūgio metu, plaukiant 80 pėdų ilgio tuneliu. Manoma, kad Paslėptasis paplūdimys susiformavo dėl kažkada išsiveržusio ugnikalnio. Kiti teigia, jog jis atsirado dėl karinių bandymų. Kad ir kaip bebūtų, tai unikali vieta, į kurią norint patekti reikia gauti specialų leidimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.