Įdomūs faktai apie Madagaskarą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Madagaskarą

Madagaskaras – didžiulė sala, esanti Indijos vandenyne, prie pietryčių Afrikos pakrantės. Ji turistus vilioja nepaliestais natūraliais gamtos draustiniais, gyvūnų ir augalų įvairove, kurių daugumą galima pamatyti tik Madagaskare, kultūra, kurioje persipina dabarties ir praeities tradicijos.

Madagaskaras yra ketvirta pagal dydį sala, kurios plotas užima 587,040 kv. km. Didesnės salos už Madagaskarą – Grenlandija, Naujoji Gvinėja ir Borneo.

Sala turi du sezonus: lietingą, tačiau karštą, trunkantį nuo lapkričio iki balandžio mėnesio ir vėsesnį, bet sausesnį, kuris prasideda gegužę, o baigiasi spalio mėnesį.

Madagaskaras yra tapęs 250 000 gyvūnų ir augalų namais, iš kurių net 75 procentus galima atrasti tik šioje saloje.

Tarp pusdykumių saloje galima atrasti ir tropinius miškus bei drėgnuosius atogrąžų miškus.

Madagaskaro sostinė Antananarivas. Tai labiausiai apgyvendintas miestas, išsidėstęs salos centrinėje dalyje, 1468 metrų aukštyje.

Madagaskaras skurdi šalis. Čia gyvenantys žmonės susiduria su mitybos, sveikatos priežiūros ir švietimo sistemos problemomis.

Aukščiausias salos kalnas – Maromokotro. Jo aukštis yra 2876 metrai.

Dauguma gyventojų (52 procentai) laikosi vietinių religinių įsitikinimų, 41 procentus sudaro krikščionys, o 7 procentai pripažysta islamą.

Madagaskaro kultūra atspinti Pietryčių Azijos, Afrikos ir Europos įtakos mišinį. Saloje yra dvi valstybinės kalbos: prancūzų ir malagasų. Pastarają kalba šneka beveik visi Madagaskaro gyventojai.

Madagaskaras buvo Afrikos žemyno dalis, kuri prieš maždaug 160 milijonų metų atsiskyrė. Sala nuo rytinės Afrikos pakrantės nutolusi per 400 km, ją skiria Mozambiko sąsiauris.

Žmonės saloje išsilaipino prieš du tūkstančius metų. Per tą laiką Madagaskaras neteko apie 90 procentų miško.

Iki XVII amžiaus Madagaskare buvo galima aptikti didžiausius pasaulyje paukščius, kurių aukštis siekė tris metrus.

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.