Lankytinos vietos Dortmunde

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos DortmundeNuo senų laikų Dortmundą garsino alus, anglis ir plienas – tai buvo pagrindinis Ruro regiono pramonės miestas. Šiandien Dortmundas jau peržengęs naujos eros slenkstį ekonomikos, laisvalaikio ir kultūros srityse. Nors miestas buvo dalinai nuniokotas karo, jis sugebėjo atsigauti, todėl tikrai atrasite ką jame apžiūrėti.

Dortmundo alaus daryklos muziejus

Alus ir Rūro sritis ėjo koja kojon. Dortmundo alaus daryklos muziejuje atsiskleidžia aludarių istorija nuo viduramžių iki šiandienos. Svarbiausias alaus pramonės etapas tęsėsi nuo 1950 iki 1970 metų, kuomet miestas buvo tapęs tarsi Europos „alaus sostine“.  Visą alaus gamybos istoriją Rūro srityje jums puikiai atskleis būtent šis muziejus.

Adresas: Steigerstraße 16 , 44145 Dortmund

Florijono televizijos bokštas

Dortmundo televizijos bokštas pavadintas sodininkų globėjo Šv. Florijono garbei. Jis pastatytas 1959 metais ir tuo metu buvo aukščiausias pastatas Vokietijoje (dabar tik Dortmunde). Bokštą supa erdvus ir visuomenei atviras parkas – Westfalenpark, kuriame vyksta įvairūs festivaliai. Taip pat ši vieta mėgiama ir vietinių gyventojų, dažnai vasarą susirenkančių smagiai praleisti savo laisvalaikio.

Adresas: Florianstraße 2, 44139 Dortmund

Senoji turgaus aikštė – Alter Markt

Dortmunto senoji turgaus aikštė  – nuostabi pėsčiųjų zona, kurioje atrasite mažas, tačiau jaukias kavines bei istorinius pastatus. XII amžiuje šioje vietoje pirkliai ir amatininkai sudarydavo verslo sandorius. Turgaus istoriją primena čia pat stovintis fontanas. Iki šių dienų aikštė yra populiari susitikimų vieta.

Alter Markt , 44137 Dortmund

Gamtos istorijos muziejus

Dortmunde esantis Gamtos istorijos muziejus suteikia galimybę susipažinti su Žemės istorija. Muziejuje eksponuojami dinozaurų skeletai, 55 mln. metų priešistorinis ponis, blizgantys kristalai, 150 tūkst. vabzdžių fosilijų. Parodoma, kaip rūdys ir mineralai buvo kasami per pastaruosius šimtmečius.

Adresas: Münsterstr. 271 , 44145 Dortmund

Meno ir kultūros istorijos muziejus

Tai vienas įdomiausių muziejų ne tik Dortmunde, bet ir Rūro srityje. Jame eksponuojami paveikslai, skulptūros, baldai ir rankdarbiai nuo priešistorinių laikų iki XX amžiaus. Didelis dėmesys skiriamas Dortmundo istorijai ir jo virsmui pramonės miestu.

Adresas: Hansastraße 3, 44137 Dortmund

Hoesch muziejus

Tai muziejus, dedikuotas plieno pramonei Dortmunde ir regione, kuri buvo vystoma 160 metų. Šios istorinės retrospektyvos dėmesys skiriamas Hoesch plieno bendrovei. Čia lankytojai supažindinami su plieno pramone. Rodoma vaizdinė medžiaga, eksponuojami originalūs darbo įrankiai, produkcija, modeliai. Muziejus įrengtas senoje įspūdingo dydžio plieno liejykloje.

Adresas: Eberhardstraße 12 , 44145 Dortmund

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.