Italijos perlas – Gardos ežeras

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Italijos perlas – Gardos ežeras

Gardos ežeras (Lago di Garda arba Benaco) – didžiausias ežeras Italijoje, esantis šiaurinėje šalies dalyje, tarp Brešos ir Veronos miestų. Jis ribojasi su trimis regionais – iš šiaurės su Trentinu, iš vakarų ir pietų su Lombardija, iš rytų ir pietų su Venetu. Nuo Milano ežeras nutolęs apie 135 km, o nuo Bergamo miesto ir oro uosto maždaug 90 km. Gardos ežerą iš visų miestų nesudėtingai galima pasiekti traukiniu. O nuvykus iki šio ežero – tikrai atrasite ką pamatyti!

Tarp Alpių esantis gėlo vandens ežeras, kitaip dar vadinamas „Italijos perlu“, patenka į dešimtuką tarp gražiausių pasaulyje esančių ežerų.

Ledynmečio amžiaus pabaigoje šį Alpių regioną suformavo ledynai. Šiaurinė ežero dalis yra siauresnė, apsupta kalnų. Šios dalies ežero forma būdinga morenos slėniui, kurią suformavo ledynai Paleolito laikotarpyje. Pietinė ežero pusė visiškai nepanaši į šiaurinę – vyrauja lygumos.

Ežere gausu nedidelių salelių, tarp kurių – penkios didelės salos. Didžiausia jų – Isola del Garda. Netoliese į pietus yra Isola San Biagio, žinoma, „Triušių salos“ pavadinimu. Kitos šiek tiek mažesnės – Isola dell’Olivo, Isola di Sogno, Isola di Trimelone, esančios toliau į šiaurę. Salas galima pasiekti plaukiojančiais laiveliais.

Gardos ežeras Italijoje

Pagrindinis intakas yra Sarca upė, o ištaka – Mincio upė. Jeigu vandens lygis Adige upėje yra per aukštas, perteklinis vanduo nukreipiamas ir išleidžiamas į ežerą per Mori-Torbole tunelį.

Regione vyraujantis švelnus klimatas sudaro puikias sąlygas augti viduržemio regiono augalų rūšims. Čia galima pamatyti augančius alyvmedžius, vynuogynus, citrusinmedžius ir kt. Klimatas palankus turizmo vystymuisi, kuris sparčiai plėtėsi pasibaigus II Pasauliniui karui.

Gardos ežeras Italijoje

Tarp kalnų ir ežero įsikūrę nemažai jaukių miestelių, užburiančių savo grožiu ir jaukumu. Juose galima susirasti nakvynę, o vietiniuose restoranėliuose išgerti skanaus vyno ar paragauti ką tik iš Gardos ežero pagautos žuvies.

Vienas populiariausių kurortinių miestelių – Sirmione, esantis pietinėje ežero pakrantėje. Jame yra nemažai restoranų, barų, viešbučių, parduotuvių, veikia didelis SPA kompleksas. Turistus vilioja XIII amžiuje pastatyta gilaus griovio apsupta Scaliger pilis, taip pat garsaus romėnų poeto Catullus vilos griuvėsiai. Netoliese yra „Gardaland“ – vienas labiausiai žinomų pramogų parkų Italijoje.

Gardos ežeras Italijoje

Didžiausias kurortinis miestelis vadinamas Desenzano del Garda, esantis pietinėje ežero pusėje. Dėl gražių Alpių, Gardos ežero vaizdų, trijų didelių paplūdimių bei naktinių pramogų, šis kurortas turistų mėgstamiausias. Gyvenimas čia „verda“ visą parą. Nenorintys pramogauti leidžiasi į pažintines ekskursijas po Šv. Marijos Magdalietės katedrą, Šv. Martyno bokštą, Archeologijos muziejų bei keletą senų vilų.

Keletas faktų apie Gardos ežerą:

Ežeras yra tarp trijų provincijų – Lombardijos, Veneto ir Trentino;

Ežero ilgis šiaurės – pietų kryptimi 50 km;

Ežero plotis rytų-vakarų kryptimi tik 20 km;

Ežeras yra 65 m virš jūros lygio;

Ežero perimetras yra apie 160 km;

Maksimalus ežero gylis siekia apie 350 metrų;

Ežero plotas yra apie 370 kv. km – tai didžiausias ežeras Italijoje;

Manoma, kad pirmoji gyvenvietė ant ežero kranto susikūrė 2000 m. pr. K.;

Šiaurinė ežero dalis iki 1918 m. priklausė Austrijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.