Madeiros klimatas ir oro sąlygos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

madeiros klimatas ir oro salygos

Keliaujate į Madeiros salą? Verta pasidomėti, kokios oro sąlygos laukia jūsų atostogų metu. Madeira, kaip ir Kanarų salos, vadinama amžinojo pavasario sala. Pavasariški orai tvyro ištisus metus. Vasaros šiltos ir sausos, žiemos – švelnios, tačiau drėgnesnės.

Šiltos vandenyno srovės padeda formuoti salos klimatą. Tai reiškia, kad Madeiroje nėra ekstremaliai karštų ar šaltų dienų. Kalnuotas salos reljefas taip pat turi įtakos oro sąlygomis. Pietinė ir vakarinė salos dalis yra šiek tiek šiltesnė ir sausesnė, nei rytinė ir šiaurinė.

Vidutinė vasaros temperatūra retai perkopia 23, žiemomis retai nukrenta žemiau 16 laipsnių šilumos. Didžiausia lietaus tikimybė vėlyvą rudenį ir žiemą. Vasaros sezonu lietus salą plauna labai retai.

Sala ideali mėgstantiems maudynes. Golfo srovė net šaltuoju metų laiku Atlanto vandenyno krantus sušildo iki 18, o šiltuoju laikotarpiu iki 24 laipsnių šilumos.

Vasara

Vasara tarp turistų yra pats populiariausias metų laikas. Puikus šiltas oras, nuolatos šviečianti saulė į salą privilioja tūkstančius poilsiautojų. Šis periodas trunka nuo birželio iki rugsėjo. Vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo 23 iki 25 laipsnių ir tik labai retai pučiant vėjams nuo Šiaurės Afrikos, oras įkaista iki ar virš 30 laipsnių. Tačiau aukštos temperatūros bijoti nereikia – nuo jūros pučiantis lengvas brizas prasklaido karštį, leisdamas pasimėgauti gaivesniu oru.

Ruduo

Geras oras vyrauja ir rudens mėnesiais, tačiau padidėja lietaus ir audrų tikimybė. Spalio mėnesį vis dar išlieka gana aukšta temperatūra, siekianti apie 23 laipsnius šilumos. Lapkritį oras šiek tiek vėsesnis, o kritulių kiekis didesnis.

Žiema

Sunku Madeiros žiemą pavadinti „žiema“, kai vidutinė oro temperatūra išlieka apie 20 ir beveik niekada nenukrenta žemiau 10 laipsnių šilumos. Dėl šios priežasties ši sala žiemos sezonu labai mėgstama tarp šiaurės europiečių. Šiuo laikotarpiu saulė vidutiniškai žemę šildo šešias valandas, todėl iš atostogų grįžti įdegus tikrai įmanoma. Sausis ir vasaris keliais laipsniais vėsesnis. Didesnė kritulių tikimybė išlieka, tačiau lietus žemę plauna ne taip ir dažnai, o jei ir lyja, tai trumpai.

Pavasaris

Pavasaris gana drėgnas, tačiau diena iš dienos oras tampa vis sausesnis ir šiltesnis. Kovo mėnesį galima tikėtis apie 19 laipsnių šilumos. Balandį temperatūra panaši, tačiau sumažėja lietaus tikimybė ir daugiau šviečia saulė. Gegužės mėnesį temperatūra perkopia 20 laipsnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.