Kepti tarantulai – delikatesas Kambodžoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Tarantulas

Nereikia stebėtis, kad žmonės, ypač gyvenantys Azijoje, valgo viską, kas juda. Mes, lietuviai, kartais vis dar šlykštimės restoranuose patiekiamais ar parduotuvėje parduodamais moliuskais, krevetėmis, aštuonkojų čiuptuvėliais, sraigėmis. Tačiau palyginus tai, su tuo ką valgo Kambodžoje gyvenantys žmonės – niekai.

Didelis delikatesas pietryčių Azijoje, Kambodžoje – nuodingas tarantulas. Patiekalo galima paragauti Skuono miestelyje, esančiame maždaug už 75 km nuo šalies sostinės Pnompenio. Manoma, kad įprotis valgyti tarantulus atsirado tarp skurdžiai gyvenančių gyventojų, kuriems pastoviai trūkdavo maisto. Kam vorai sukelia pasišlykštėjimą, ką kankina vorų baimė, o vietiniams gyventojams tai tikras skanėstas, prilyginamas užkandžiui. Vorai yra gan dideli, suaugęs tarantulas su lig suaugusio žmogaus delnu, be to – nuodingas. Ruošiant šiuos „traškučius“ yra pašalinamas geluonis, tačiau dalis jo vis tiek lieka mėsoje. Dėl šios priežasties šis „gardumynas“ pasižymi gydomosiomis savybėmis – padeda skaudant nugarai. Dar viena teigiama savybė – turi didelį kiekį baltymų.

Pašalinus geluonį, tarantulas apibarstomas druska, cukrumi, pipirais, česnaku ir yra kepamas aliejuje ant atviros malkų ugnies iki kol parausta. Mėsa traški ir minkšta, skonis primena vištieną. Keptus gyvius galima nusipirkti vietiniame Skuono miestelio turguje arba tiesiog gatvėje. Vieno voragyvio kaina, pavertus į litus, apie 0,70 centų.

Kad ir kaip baisiai atrodytų šis patiekalas – jį jau šimtus metų valgo vietiniai gyventojai bei noriai ragauja turistai. Beje, dar prieš kelis dešimtmečius vorų buvo gausu miškuose, šiuo metu jų skaičius stipriai sumažėjo. Vorų gaudytojai priversti jų ieškoti atokesniuose šalies regionuose.

Ar išdrįstum jų paragauti tu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.