Kabantis vienuolynas Kinijoje – išskirtinis architektūros šedevras

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kabantis vienuolynas Kinijoje - išskirtinis architektūros šedevras

Kabantis (Hanging) vienuolynas įkurtas Henshan kalne, vakarinėje pusėje esančioje Jinxia tarpeklio uoloje, maždaug 50 metrų aukštyje nuo žemės. Šią Kinijoje esančią įžymybę nuo Datongo miesto centro skiria tik 65 kilometrai.

Šventyklai, statytai prieš 1500 metų, iki šių dienų išlikti padėjo Mingų (1368-1644 m.) ir Čingų dinastijos (1644-1911 m.) atstovai.

Kaip šis pastatas galėjo atlaikyti stiprius vėjus ir audras tiek daug metų? Kabantis vienuolynas yra tikras architektūros stebuklas. Statant pritaikyta tuo metu naujausia statybų technologija: skersiniai iki pusės įkalti į uolas, kaip pamatas. Žiūrint iš apačios atrodo, jog pastatas kabo ore.

Vienuolynu susidomėjo net ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos bei kitų šalių. Jų žodžiais tariant, švenykla sujungianti statybų technologiją, estetiką ir Budizmą – retai pasitaikantis tikras architektūros šedevras.

Kitas neįprastas Kabančio vienuolyno akcentas – trijų religijų propagavimas – Budizmo, Daoizmo ir Konfucianizmo. Po vienu stogu glaudžiasi Sidharta Gautama, Konfucijaus bei Laodzi skulptūros, o tai yra visiskai neįprastas dalykas. Šventykla susideda iš 40 salių ir kambarių, kuriose yra apie 80 statulų, pagamintų iš vario, geležies, molio ir akmens.

Statinio vieta pasirinkta neatsitiktinai. Kalno viršūnės apsaugo pastato konstrukcijas nuo lietaus ir sniego, supančios uolos nuo ilgalaikės saulės kaitros, o aukštis nuo galimų potvynių. Taip pat šioje vietoje nėra triukšmo, nes tyla – vienas pagrindinių Daoizmo principų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.