Slidinėjimas ir Alpinizmas: aktyvios pramogos, reikalaujančios pasiruošimo

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Šiomis dienomis daugelis žmonių ramias poilsines keliones, pakeičia į ekstremalias, adrenaliną sukeliančias pramogas. Daugelis mūsų kelionės metu nori patirti kuo daugiau įspūdžių, tačiau dažnai neapgalvojame visų tykančių pavojų. Savo kelionę norime sieti su kuo nors nepamirštamu, tokiomis veiklomis kaip jėgos aitvarai, buriavimas, nardymas, skraidymas parasparniais, plaukimas kalnų upėmis, slidinėjimas, šuoliai parašiutu ir dar begale kitų. Tačiau vis dėlto, nederėtų pamiršti nelaimingų atsitikimų rizikos bei draudimo kelionės metu, kuris  atsitikus nelaimei, gali tikrai išgelbėti jus. Draudimo bendrovės įspėja, kad pasirinkus aktyvų laisvalaikį ir nepasiruošus galimoms nelaimėms, žmonės neretai patiria įvairiausių traumų ir incidentų. Draudikų teigimu, dar praeitais metais traumos ir nelaimės, kurios buvo susijusios su panašiu aktyviu laisvalaikiu iš viso sudarė net dešimtadalį visų keliautojams išmokėtų žalų. Tai yra išties nemažai, todėl reikia gerai susimastyti apie tykančius pavojus aktyvaus laisvalaikio metu ir tinkamai tam pasiruošti. Taip pat derėtų aptarti, pavojingiausias aktyvaus laisvalaikio veiklas ir vietas.

Slidinėjimas – vienas iš turistų pamėgtų aktyvaus laisvalaikio pramogų. Ši sporto šaka yra sparčiai populiarėjanti, todėl kiekvienais metais ją susidomi vis daugiau smalsuolių. Gerai nesusipažinę su šia sritimi, jie dažnai stačia galvą neria nuo anksčiausių kalnų, nepagalvodami apie pasekmės, kurios dėję kartais būna išties skausmingos. Šio sporto aistruoliai dažnai renkasi slidinėjimą užsienyje iš šių pamėgtų vietų: Austrija, Italija Val Garden regionas, Ukrainos Bukovel kurortas, Slovakija Aukštieji Tatrai. Nuo gruodžio iki kovo mėnesio patartina slidinėti, tokiose šalyse kaip Austrija, Vokietija, Bulgarija, Čekija,  Italija, Lenkija, Slovakija, Prancūzija, nes šiuo metu šiose šalyse pats slidinėjimo sezonas.  Na, o  nuo gruodžio iki vasario mėnesio įprasta rinktis Šveicariją, Norvegiją ir Suomiją.

Kitas ne ką ekstremalesnis laisvalaikio praleidimas yra laipiojimas kalnais. Šis atostogų pasirinkimas nėra toks populiarus kaip slidinėjimas, tačiau taip pat sparčiai populiarėja, nes adrenalino mylėtojai nuotykių ieško įvairiausiose veiklose. Tačiau prieš pradedami užsiimti šia aktyvia  veikla reiktų gerai pasidomėti apie alpinizmą ir jo rūšis, apie reikiama įrangą, aprangą bei saugumą. Šiuo metu iš viso yra skaičiuojamos penkios laipiojimo rūšys: sportinis laipiojimas (ilgi laipiojimo maršrutai, kurių metu žmogus būna prisitvirtinęs saugos priemone – virve), bouldering’as (tai lipimas ant akmenų, kurio viršūnę galima pasiekti keliais judesiais. Saugumą užtikriną čiužinys, kuris yra padedamas apačioje, tuo atveju, jeigu alpinistas nukristų), greituminis laipiojimas (laipiojama ant vertikalios uolos, su tikslu trasą užbaigti kaip įmanoma greičiau), lipimas virš vandens (lipama ant uolų, kurios yra išsikišusios virš vandens), kelių virvių maršrutų lipimas (lipama į uolas, kurios yra kelių šimtų metrų, tenka net pernakvoti). Alpinistų pamėgtos, natūraliai gamtos sukurtos trasos yra tokiose šalyse kaip: Vokietija ir Jungtinė Karalystė.

Taigi apibendrinant, galima sakyti, kad šiomis dienomis populiarėjantis ekstremalaus laisvalaikio praleidimas yra slidinėjimas ir alpinizmas, tačiau kitos sporto rūšys taip pat neatsilieka susidomėjusių entuziastų skaičiumi. Tokio laisvalaikio pasirinkimas yra išties pavojingas sveikatai, todėl specialistai pataria pasirinkus tokį laisvalaikio praleidimo būdą drausti savo sveikatą, o tai ypatingai svarbu, tuo užsiimant užsienio šalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.