Kelionės su mažais vaikais: rinkitės trumpus skrydžius ir pasiimkite pamirštus žaislus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionės su mažais vaikaisKelionės su mažais vaikais: rinkitės trumpus skrydžius ir pasiimkite pamirštus žaislus. Pasirinkti atostogų kryptį turintiems mažamečių vaikų – tikras iššūkis. Ką daryti, kad vaikai nenuvargtų kelionės metu ir į ką svarbiausia atsižvelgti, kad atostogose poilsiu pasimėgautų visi šeimos nariai: ir tėvai, ir mažieji?  

Rinkitės trumpą skrydį ir pasiimkite žaislų 

Tinklaraščio „Babyblog.lt“ autorė, tėvystės temomis rašanti Sotera Šveikauskaitė su 3,5 metų dukrele Arete keliauja nuo pat mažų dienų. Sulaukusi vos 1,5 m., Aretė nuvyko į Ispaniją, o kiek vėliau – netgi pamatė Filipinų salyną. 

„Į Filipinus keliavome beveik dvi paras – ilgas skrydis, keli persėdimai, laikas automobiliuose važiuojant iš ir į oro uostus mūsų šeimai buvo iššūkis. Ta kelionė mums buvo labai įsimintina, parsivežėme gausybę įspūdžių. Vis dėlto tam, kad atostogos būtų įsimintinos, nebūtina ilgai keliauti į kitą pasaulio kraštą. Jei norite lengvo, trumpo pabėgimo, atostogų su mažu vaiku, patarčiau rinktis kuo trumpesnį skrydį, vaikams patogų viešbutį iki kurio nereiktų važiuoti valandų valandas ir švelnaus, šilto klimato šalį“, – sako Sotera. 

Kad skrydis su mažyliu praeitų sklandžiai, ji pataria skristi ne ilgiau nei 2 ar 3 valandas ir skrydžio metu tinkamai užimti vaiką: įsidėti nematytų, dar nepabodusių žaislų, kuriais sudomintų.  

„Galima imti ir tuos, kurie kažkada buvo mėgiami, tačiau pastaruoju metu yra primiršti. Svarbu, kad jie neužimtų daug vietos ir neturėtų smulkių detalių, kurias galima lengvai išmėtyti. Taip pat reikia atsižvelgti, ką vaikas mėgsta veikti: galbūt verta pasiimti piešimo priemonių, knygučių“, – pataria tinklaraštininkė 

Pasak jos, mamos turi būti praktiškos: būtina į lėktuvo kabiną pasiimti vieną ar kelis papildomus rūbų komplektus, ir, jei prireiktų, šilto maistelio, užkandžių. 

Ieškokite vaikams draugiško viešbučio 

Pasak Soteros, geriausia su vaikais atostogauti šiltuose kraštuose, tačiau svarbu pasidomėti, ar klimatas atostogų šalyje nebus per karštas ar itin permainingas. 

„Mes šiais metais atradome Peloponesą – jį nuo Vilniaus skiria vos kelių valandų skrydis lėktuvu. Nors mūsų viešnagės metu saloje laikėsi 34–36 laipsnių karštis, jis buvo kitoks nei Lietuvoje: kur kas malonesnis, gaivino vasaros vėjelis. Mums pasisekė, kad viešbutis „Aldemar Royal Olympian“ buvo vos 30 min. nutolęs nuo oro uosto ir labai patogus gyventi su mažyliais“, – sako Sotera 

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Akvilė Barakauskaitė pasakoja, kad šeimų poilsiui skirti viešbučiai išties yra ypatingi – jie siūlo papildomas paslaugas ir organizuoja renginius vaikams.  

„Ieškodami, kur apsistoti, įsitikinkite, kad viešbutyje rasite jums reikiamų daiktų: galbūt norėsite, kad būtų galimybė kambaryje pastatyti papildomą vaikišką lovelę, turėti atskirą vonelę mažyliams, prireikus gauti kitų vaikams ar kūdikiams reikalingų daiktų. Šeimų poilsiui skirti viešbučiai ar į poilsį su mažaisiais orientuoti jų korpusai dažnai rengia ir nemokamus sporto, edukacinius užsiėmimus, turi atskirus, negilius vaikiškus baseinus, žaidimų aikšteles“, – mini A. Barakauskaitė 

Kelionių organizatoriaus atstovė pataria keliaujant su mažyliais ieškoti tik patikimų, patikrintų viešnagės vietų ir šios informacijos teirautis prieš įsigyjant kelionę. Taip pat verta iš anksto suplanuoti pervežimus iš oro uosto, pasirūpinti sveikatos draudimu.  

Mėgstantiems pajūrį svarbu iš anksto pasidomėti ar artimiausi paplūdimiai nebus akmenuoti – juk vaikams kur kas smagiau ir saugiau leisti laiką smėlėtoje pakrantėje. Mažesnė tikimybė, kad pargriuvę užsigaus ar patirs rimtą traumą.  

Bus daugiau džiaugsmo nei rūpesčių 

Pasak trimetės mamos ir tinklaraštininkės Soteros, suradus tinkamą kryptį atostogoms, su mažyliais galima drąsiai leistis į nuotykius. Ji sako, kad nuostata, jog vaikai nepamena kelionių ankstyvoje vaikystėje, tėra mitas. O manantys, kad keliaujant su vaikais patiriama daugiau vargų nei malonumo – taip pat klysta. 

„Kelionėse vaikai patobulėja, išmoksta naujų dalykų, įgyja žinių apie pasaulį, gamtą, žmones. Pavyzdžiui, kelionė į Graikiją paliko Aretei neišdildomą įspūdį: plaukėme į Zakinto salą, matėme vienu gražiausiu pasaulyje tituluojamą paplūdimį. Aretė stipriai praplėtė akiratį: ne tik pirmą kartą gyvenime plaukė laivu, išmoko žodį „jachta“, bet ir pamatė uolas, vėžlius, driežus“, – pasakoja moteris.  

Kelionių su mažamečiais, pasak Soteros, nereikia bijoti: pakeitę aplinką vaikai atsipalaiduoja ir net patys didžiausi užsispyrėliai tampa atlaidesni, pralinksmėja.  

„Ir iš savo, ir iš draugų patirties žinau, kad vaikams labai pravartu pakeisti aplinką, pamatyti neregėtą kraštą. Jei namuose būna pykčių, vaikai demonstruoja užgaidas, tai kelionėje tokie dalykai dažniausiai nevyksta: jie domisi aplinka, pasikeičia bendravimas ir su tėvais, ir su aplinkiniais“, – pasakoja Sotera 

Taip pat ji pataria kelionių akimirkas įamžinti, o telefonu ar fotoaparatu darytas nuotraukas  atspausdinti – pasirūpinti, kad po kelionės jos išliktų ilgam ir būtų vaikams prieinamos.  

„Peržiūrėti kelionių kadrus kartu su vaiku yra viena įdomiausių pramogų – mažylis dar kartą prisimins kur buvo, ką pažino, dar kartą sužadinsite jam keliavimo jaudulį, suteiksite malonių emocijų“, – sako tėvystės tinklaraščio „BabyBlog.lt“ kūrėja.  

Pasak Soteros, kelionės yra puikus būdas tėvams sustiprinti ryšį su vaikais, suartėti, o vaikams – pamatyti kitokį nei įprasta pasaulį ir įvairius jame gyvenančius žmones. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.