Įdomūs faktai apie Jungtinius Arabų Emyratus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Jungtinius Arabų EmyratusJungtiniuose Arabų Emyratuose jūsų laukia visuomet saulėtas dangus, skaidri žydra jūra, auksiniai smėlio paplūdimiai bei aukštas aptarnavimo lygis. Pradėkite savo pažintį su šią nuostabia šalimi nuo įdomių faktų. Jūsų dėmesiui pirmajai pažinčiai su Jungtiniais Arabų Emyratais pateikiame 10 faktų, kurių galbūt nežinojote.

Neatsižvelgiant į tai, kad žinomiausias JAE miestas Dubajus, tačiau šalies sostinė yra Abu Dabis. Abu Dabio Emyratas užima 70 % šalies teritorijos ir būtent čia yra 95 % Jungtinių Arabų Emyratų naftos išteklių.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena 8,5 mln. gyventojų, tačiau tik 30 % šalies gyventojų  yra vietinės kilmės. Likusi dalis šalies gyventojų yra atvykėliai dirbti iš pietų ir pietryčių Azijos bei nedidelė dalis Europos ir Amerikos verslininkų. Pagrindinė šalies religija – islamas (musulmonai sunitai), tad šariato taisyklės aktualios visiems keliautojams.

Yra Emyratų, kur nei vieną metų dieną negalima gauti alkoholinių gėrimų. Kaip pavyzdys – Šardža. Čia taip pat nerasite kavinės, kurioje būtų galima rūkyti kaljaną. Tačiau Šardža yra Dubajaus kaimynė, o turistai norintys pramogauti ir gyventi pigesniuose viešbučiuose, taksi gali nuvykti iki Dubajaus.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose auga apie keturiasdešimt du milijonai datulių palmių. Tai didžiausias šių medžių kiekis pasaulyje.

Šalis specializuojasi prabangaus poilsio sferoje, tačiau galima rasti ir ekonomiškesnio apgyvendinimo variantų. Nėra  tokios prabangos, kurios negalėtų pasiūlyti JAE viešbučiai.

Atvykstant į Jungtinius Arabų Emyratus pirmą kartą privaloma procedūra yra akies rainelės skenavimas.

Jungtiniai Arabų Emyratai – rekordų šalis. Daugybė naujų pastatų, parkų, salų yra įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Pavyzdžiui: Burdž Chalifa –pats aukščiausias pastatas pasaulyje, arba pats aukščiausias viešbutis pasaulyje JW Mariott Marquis Dubai, o taip pat pats didžiausias pasaulyje parkas (2 ha).

Dubajaus oro uoste yra tiek daug Duty Free parduotuvių, todėl čia verta atvykti anksčiau, kad spėti apeiti bent mažą dalį įdomių parduotuvių su puikiomis prekėmis. Jei jau čia yra ne viskas, tai bent jau didžioji dalis visko iš visų pasaulio kraštų. Naujausia elektronika, pirmos klasės prekiniai  ženklai, alkoholiniai gėrimai iš įvairiausių pasaulio kraštų, puikiausi juvelyriniai dirbiniai…

Kiekvienas Emyratas turi savo taisykles, todėl kiekviename iš septynių Emyratų įstatymai gali skirtis. Kiekvienas Emyratas turi atskiras policijos pajėgas.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose savaitgalis – penktadienis ir šeštadienis. Penktadienis – šventa diena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.