Egzotinės kelionės. Lankytinos vietos Šri Lankoje, kurias būtina pamatyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Šri Lankoje, kurias būtina pamatytiDėl grožio ir egzotikos Šri Lanką galima prilyginti rojumi Žemėje. Anksčiau Ceilono vardu žinoma sala garsėja arbatos plantacijomis, džiunglėse paskendusiomis šventyklomis, turtinga istorija ir savita kultūra. Pateikiame dešimt įdomių lankytinų vietų, kurias pamatyti tikrai verta.

Sigirija

Viena pagrindinių lankytinų vietų Šri Lankoje – Sigirija – pirmo tūkstantmečio Azijos miestas, įsikūręs 370 metrų aukštyje. Ant gigantiškos monolitinės uolos viršūnės karalius Kasiapas įkūrė rūmus, į kuriuos galima patekti tik specialiai uoloje iškirstais laiptais. Kalno papėdėje savo tarnams karalius pastatė miestą su trykštančiais fontanais, baseinais ir sodais. Dėl nepriekaištingo išplanavimo bei tuo metu naudotų sudėtingų technologijų, Sigirija laikoma vienu iš Antikinio pasaulio stebuklų. 1982 m. Sigirija įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą. Daugiau apie Sigiriją galite perskaityti čia.

Auksinė Dambulos šventykla

Auksinis Dambulos šventyklų kompleksas įrengtas granitinėje uoloje maždaug I a. pr. Kr. Visoje teritorijoje priskaičiuojama daugiau nei 80 urvų, tačiau pagrindiniais laikomi 5 urvai, kuriuose dominuoja skulptūros ir freskos, susijusios su Buda ir jo gyvenimu. Iš viso komplekse yra 153 Budos, 3 Šri Lankos karalių ir 4 dievų ir deivių statulos. Svarbiausias šios šventyklos akcentas – 15 m aukščio budos statula Dambulla. Gražiais apylinkių vaizdais ir pačiu kompleksu taip pat galima pasigrožėti nuo uolos viršūnės.

Anuradhapura

Pirmoji Šri Lankos sostinė, garsėjanti įspūdingais karalių rūmais, šventyklomis bei vienuolynais. Miestas įkurtas IV a. pr. Kr. Senoji miesto dalis yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima rasti seniausias Šri Lankos budistų šventyklas: Thuparama, Ruanveli (Didžioji stupa).

Pinnawala dramblių prieglauda

Šią prieglaudą 1975 metais įkūrė Šri Lankos laukinių gyvūnų departamentas, norėdamas apsaugoti našlaičiais tapusius dramblius, kurie klaidžiojo Šri Lankos džiunglėse. Dešimties hektarų teritorijoje gyvena apie 100 dramblių. Tai didžiausia nelaisvėje augančių dramblių banda pasaulyje.

Nuvara Elija

Nuvara Elija kurortas yra įsikūręs aukščiausioje Šri Lankos viršukalnės papėdėje, 1884 metrai virš jūros lygio. Ši vieta praeityje buvo mėgstama tarp britų kolonistų. Miestelio architektūroje iki šiol atsispindi angliškasis stilius, dėl ko Nuvara Elija dažnai vadinama Mažąja Anglija. Ši salos dalis garėja Ceilono arbatos plantacijomis. Būtinai į čia atvykę paragaukite šios arbatos. Sakoma, kad tik Nuvara Elija ji pati skaniausia.

Kandis

Kandis buvo trečioji ir paskutinė signalų karalių sostinė, įsikūrusi kalnuose. Miestas garsėja Dalada Maligawa šventykla, kurioje saugoma svarbiausia Šri Lankoje relikvija – šventasis Budos dantis. Teigiama, kad šį dantį IV a. pr. Kr. karaliui slapta atnešė princesė, pavogusį jį iš tėvo, kuris atsisakė budistų tikėjimo. Budos dantis vis keliaudavo į naują salos sostinę, kol galiausiai pasiliko Kandyje.

Adomo viršukalnė

Adomo viršukalnė (Šri Pada arba Drugelių kalnas) – garsiausias ir didingiausias kalnas Šri Lankoje, kurio aukštis yra 2243 m. Šis kalnas yra reikšmingas kelių religijų išpažinėjams. Svarbiausias viršukalnės taškas – Adomo pėdos arba Budos, Šivos ar Šv. Tomo pėdos įspaudas. Adomo kalnas – vienas didžiausių piligrimystės centrų Šri Lankoje, į kurį plūsta tikintieji, norintys išpirkti nuodėmes ir apvalyti sielą.

Polonnaruwa

Polonnaruwa buvo antroji Šri Lankos sostinė po Anuradhapuros. Šiandien tai griuvėsiai džiunglėse, tačiau vis dar galima pamatyti nuo XII a. po Kr. išlikusių induistų ir budistų šventyklų, rūmų dalių, kurios buvo pastatytos karaliaus Parakramabahu I. Vėliau karalius Nissankamalla taip pat prisidėjo prie miesto plėtros.

Yala nacionalinis parkas

Šri Lankos pietryčiuose esantis Yala (Ruhunu) – antras pagal dydį Šri Lankos nacionalinis parkas, tačiau pirmas pagal lankomumą. Tai viena geriausių vietų stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą – dramblius, buivolus, leopardus, beždžiones, krokodilus, meškas. Šiame parke organizuojami dienos ir nakties safariai, todėl gamtos mylėtojams yra siūloma dienos arba dviejų dienų kelionės.

Peradenijos (Peradeniya) Karališkasis botanikos sodas

Karališkasis botanikos sodas įkurtas 1371 metais. 147 akrų teritorijoje auga daugiau nei 4000 rūšių augalų. Čia galima pasigrožėti orchidėjomis, prieskoniniais augalais, palmių medžiais bei kitais tropiniam kraštui būdingais augalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.