Brėmeno Universum mokslo muziejus: pamatykite įvairius gamtos reiškinius iš labai arti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Brėmeno Universum mokslo muziejus

Mūsų pasaulis yra pilnas įdomiausių gamtos reiškinių. Kodėl? Kaip? Kam? – Štai tokie klausimai kyla pamačius žaibo blyksnį ar viską kelyje niokojantį viesulą. Visai šeimai skirtas Brėmeno Universum mokslo centras ne tik atsakys į minėtus klausimus, bet ir suteiks galimybę kai kuriuos reiškinius pamatyti savo akimis iš labai arti.

Brėmeno mokslo centras lankytojams duris atvėrė 2000 metais. Nuo to laiko šis muziejus tapo vienu populiariausių lankytinų vietų mieste. Kiekvienais metais jame apsilanko beveik pusė milijono žmonių.

4000 kv. m. ploto muziejus suskirstytas į tris sektorius: žmonijos, žemės ir kosmoso. Jame yra maždaug 250 interaktyvių eksponatų, suteikiančių lankytojams galimybę dar labiau pažinti mus, mūsų pasaulį bei visatą.

Žemės sektoriuje lankytojai supažindinami su mūsų pasaulio susikūrimo istorija bei jos evoliucija. Čia tyrinėjamas žemės centras, skirtingi mūsų planetos paviršiai. Interaktyviuose eksponatuose rodoma, kaip susiformuoja debesys, audros su žaibais bei viesulai. Savo kailiu galima patirti žemės drebėjimus. Negana to,  pažintinė kelionė tęsiasi į vandenyno gelmes.

Žmonijos sektoriuje dėmesys skiriamas žmonijai ir jos raidai, gyvenimo istorijai nuo gimimo iki mirties. Čia vaizduojama, kaip susiformuoja nauja gyvybė. Dėmesio susilaukia didelis moters gimdos eksponatas, kuriame lankytojai supažindinami, kaip vystosi dar negimęs kūdikis, ką jis jaučia ir girdi. Leidžiama ištyrinėti mūsų jutimus: uoslę, skonį, lytėjimą, klausą ir regą.

Kosmoso sektoriuje  tyrinėjamos  mus supančios visatos paslaptys. Atsakoma į klausimus, kaip susiformavo saulės sistema, iš kur atsiranda saulės šviesa.

2007 metais atverta nauja lauko zona, užimanti 5000 kv. m plotą. Joje galima ištyrinėti visus judėjimo dėsnius, laipiojant sienomis ar siauru tarpekliu išbandyti koordinacijos įgūdžius.

Muziejų surasite adresu: Wiener Straße 1A, 28359 Bremen, Vokietija. Darbo laikas : I-V nuo 9:00 iki 18:00 val., VI-VII nuo 10:00 iki 18:00 val. Paskutinis įėjimas – 1,5 val. iki uždarymo. Bilieto kaina suaugusiems – 16 €, vakaro bilietas (galiojantis nuo 16:30 val.) – 5 €. Iki muziejaus važiuoja 6 numeriu pažymėtas tramvajus. Išlipimo stotelė – Naturwissenschaften 1 / Universum. Taip pat važiuoja 22, 28 numeriais pažymėti autobusai. Išlipimo stotelė – Wiener Straße.

Tinklalapis: http://www.universum-bremen.de/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.