Dešimt populiariausių lankytinų vietų Florencijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Dešimt populiariausių lankytinų vietų Florencijoje

Florencija – Toskanos regiono sostinė, vienas gražiausių ir seniausių miestų Italijoje, kuris sukaupęs didelę meno palikimo dalį. Turistus vilioja įspūdingi miesto statiniai bei puošnūs muziejai, saugantys garsiausių menininkų šedevrus. Pateikiame jums dešimt populiariausių lankytinų vietų Florencijoje.

Boboli sodai

Boboli sodus XVI amžiuje įkūrė turtinga Medičių šeima. Prabėgus šimtmečiui teritorija plėtėsi, buvo atlikti restruktūrizavimo darbai, po kurių sodai tapo tikru muziejumi po atviru dangumi. Gražiai apželdintame parke čiurlena fontanai, pastatyta daugybė skulptūrų. Į sodą galima patekti pro keletą įėjimų, tačiau populiariausi – Piazza dei Pitti ir Piazzale della Porta Romana. Įėjimas į sodus – mokamas. Yra galimybė nusipirkti jungtinį bilietą, su kuriuo aplankoma ne tik Boboli sodai, bet ir šalia esantys Piti rūmai.

Mikelandželo aikštė (Piazzale Michelangelo)

Tai didelė pesčiųjų aikštė, nuo kurios atsiveria stulbinantys vaizdai į Florencijos miestą ir Toskanos kalvas. Ji suprojektuota 1860 metais vietinio architekto ir dedikuota italų renesanso dailininkui, skulptoriui, architektui ir poetui Mikelandželui Bounaročiui. Aikštės centre puikuojasi garsiausia šio menininko sukurta bronzinė „Dovydo“ statulos kopija, kurios originalą galima pamatyti „Akademijos galerijoje“ (Gallerie dell’Accademia).

Senasis tiltas (Ponte Vecchio)

Tai seniausias ir labiausiai fotografuojamas tiltas Florencijoje. Manoma, kad tiltas virš Arno upės buvo pastatytas jau romėnų laikais. Tiltas, kurį galima pamatyti šiandien, pastatytas XIV amžiuje. Didžiausią dėmesį patraukia ant tilto pastatyti namai, o gražiausiai statinys atrodo sutemus, kai vandenyje atsispindi nuo jo šviečiančios šviesos. Senasis tiltas yra vienintelis Florencijoje, kuris nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą.

Senasis tiltas

Šv. Lauryno bazilika (Basilica di San Lorenzo)

Švento Lauryno katalikų bazilika yra viena iš seniausių bažnyčių Florencijoje. Ji žinoma kaip buvusios vienos įtakingiausių Europos šeimų – Medičių kapavietė, kurioje palaidota apie 50 žmonių. Pirmoji bažnyčia šioje vietoje iškilo dar romėnų laikais, vėliau buvo ne kartą perstatyta. Didžiausi statybos darbai įvyko XV amžiuje, jiems vadovavo architektas Filipas Bruneleskis. Dar po šimtmečio darbais rūpinosi Mikelandželas, kuriam buvo patikėta pastatyti Naujają zakristiją ir Lauryno biblioteką. Tačiau bazilikos statybos darbai taip ir nebuvo visiškai baigti, iki šių dienų pastatas neturi fasado.

Vekjo rūmai (Palazzo Vecchio)

Statinys, kuris labiau panašus į tvirtovę nei į rūmus, pradėtas statyti 1299 metais. Darbai užbaigti po 23 metų, kai į 94 metrų aukščio bokšto varpinę buvo užkeltas varpas. Jo skambesiai pranešdavo apie viešus susirinkimus arba įspėdavo dėl gresiančio pavojaus. Nuo 1872 metų rūmai iš dalies paversti muziejumi, jame taip pat įsikūrusi Florencijos miesto valdžia. Muziejus eksponuoja įvairius meno kūrinius – freskas, skulptūras, drožinius, gobelenus. Jame saugomi Donatelo, Mikelandželo, Bronzino ir kitų garsių menininkų darbai.

Florencijos katedra (Duomo di Firenze)

Miesto centre esanti Florencijos katedra pradėta statyti 1296 metais vietoje čia buvusios Santa Reparata bažnyčios. Statybos darbai truko daugiau nei šimtą metų. Projektavimo darbais rūpinosi architektas Arnolfo di Cambio, vėliau Filipas Bruneleskis, kuris suprojektavo statinio kupolą. Katerda atidaryta 1436 metais. Šalia šventovės yra įkurtas Katedros muziejus, eksponuojantis vieną reikšmingiausių skulptūrų kolekcijų.

Florencijos katedra

Uficių galerija (Galleria degli Uffizi)

Uficių galerija – vienas žymiausių ir seniausių muziejų pasaulyje, kuriame sukaupta didinga meno kolekcija. Čia galima pamatyti garsiausių Europos menininkų darbus, tarp kurių yra Leonardo da Vinčio „Geroji naujiena“, Botičelio „Veneros gimimas“. Taip pat galima apžiūrėti Simoni Martini, Beato Angelico, Rafaelio, Mikelandželo, Caravaggio, Filippo Lippi sukurtus šedevrus. Visi meno kūriniai saugomi ir eksponuojami 1560-1580 metais pastatytuose Uficių rūmuose.

Piti rūmai (Palazzo Pitti)

XV amžiuje pastatyti rūmai yra Oltrano kvartale, kitapus upės nei istorinis miesto centras. Pirmasis savininkas buvo bankininkas Luca Pitti, kuris negalėdamas išlaikyti rūmų juos pardavė. Iki 1919 metų rūmai tarnavo kaip Toskanos kunigaikščių rezidencija. Vėliau pastatai buvo perduoti į Italijos valstybės rankas, kuri pertvarkė rūmus ir įkūrė muziejų kompleksą. Didinguose renesanso rūmuose galima išvysti garsių menininkų paveikslus, didžiausią Italijoje kostiumų kolekciją bei Medičių šeimos lobius.

Signoria aikštė (Piazza della Signoria)

XIII amžiuje išklota miesto centre esanti aikštė glaudžia svarbiausius miesto pastatus: Vekjo rūmus, Uficių galeriją (Uffizi), Uguccioni rūmus, o netoli tūno Senasis tiltas (Ponte Vecchio), juosiantis Arno upę. Nors aikštė nėra labai didelė, tačiau dėl šalia esančių miesto įžymybių ji gyvybinga kiekvieną dieną, o joje išsibarsčiusios skulptūros primena ne tik muziejų po atviru dangumi, bet ir apie šlovingą Florencijos praeitį.

Signoria aikštė

Akademijos galerija (Galleria dell’Accademia)

Akademijos galerija įkurta pastate, kuriame nuo 1561 metų veikė pirmoji Europoje Meno ir dizaino akademija. Tai vienas populiariausių muziejų Florencijoje, kuriam daugiausia šlovės atneša 1873 metais į muziejų perkelta Mikelandželo originali „Dovydo“ statula. Muziejuje eksponuojami ir kiti meno kūriniai, įskaitant statulas, religinius paveikslus, taip pat muzikos instrumentai.

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.