Geriausi Gran Kanarijos paplūdimiai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

gran kanarijosGran Kanarija – trečia pagal dydį sala Kanarų salyne, nutolusi vos per 200 km nuo Afrikos krantų. Nedidelė sala stebina įvairiu kraštovaizdžiu, savitu mikroklimatu bei kultūra. Kiekvienais metais čia apsilanko daugiau nei trys milijonai turistų, kuriuos traukia ne tik gausybė lankytinų vietų, bet ir daugybė puikių paplūdimių. Gran Kanarijoje yra ne vienas nuostabus ir vertas dėmesio paplūdimys. Maudytis čia galima ištisus metus. Salos klimatas šiltas, beveik visada saulėta, vandens temperatūra žiemą nenukrenta žemiau 18, o vasarą pakyla iki 22 laipsnių šilumos. Dauguma paplūdimių auksinio smėlio, ilgi bei tvarkingi.

Geriausi Gran Kanarijos paplūdimiai:

Kantero paplūdimys (Playa de Las Canteras)

Tai vienas geriausių paplūdimių ne tik Gran Kanarijoje, bet ir visoje Ispanijoje, esantis Las Palmas įlankoje. Šio paplūdimio pakrantė tęsiasi net 3 km. Apie du kilometrus nuo pakrantės esantis rifas sukuria unikalią pakrantės ekosistemą. Auksinis smėlis, itin rami jūra, idealios sąlygos beveik visoms vandens sporto rūšims, daugybė vietos – traukte traukia poilsiautojus. Ypač šis paplūdimys tinka nardymui bei būriavimui. Palei paplūdimį driekiasi promenada, kurioje yra daugybė parduotuvių, turistų pamėgtų restoranų bei barų su terasomis. Veikia vandens sporto įrangos ir reikmenų parduotuvė, nardymo mokykla.

Alkararaveno paplūdimys (Playa de Alcararavenas)

Beveik 1 km ilgio paplūdimys, esantis netoli Las Palmas miesto. Paplūdimį galima pasiekti pėsčiomis arba viešuoju transportu, todėl jame taip pat yra gausu poilsiautojų. Ramus jūros vanduo ir auksinis purus smėlis tik dar labiau daro paplūdimį patrauklesnį. Jame įrengti dušai, tualetai, persirengimo kabinos, veikia gultų ir skėčių nuo saulės nuomos punktai, gelbėtojų bokštelis. Palei paplūdimį palmių apsupta promenada „išklota“ kavinėmis, barais ir restoranais. Šis smėlėtas kampelis puikiai tinka banglentininkams, buriuotojams, plaukikams. Netoliese yra Puerto de Las Alcaravaneras uostas.

Alkararaveno paplūdimys

Konfitalio paplūdimys (Playa El Confital)

Maždaug 180 m ilgio ir 25 m pločio paplūdimys, esantis La Isleta pusiasalyje. Nors nesudėtingai pasiekiamas viešuoju transportu, lyginant su kitais paplūdimiais – jame mažiau poilsiautojų. Konfitalio paplūdimys žavi švariu vandeniu, auksiniu smėliu, gražiomis uolomis. Labiausiai išsiskiria didelėmis bangomis, kurios dažnai būna nuo 1,5 iki 3 metrų aukščio, todėl jį labai pamėgę banglentininkai bei kitų vandens pramogų mėgėjai. Jame yra įrengti tualetai, dušai, veikia gultų ir skėčių nuoma.

Šv. Augustino paplūdimys (Playa de San Agustín)

Šiek tiek daugiau nei pusės kilometro ilgio paplūdimys. Ne toks garsus kaip Maspalomas ir Ingles paplūdimiai, tačiau populiarus tarp vietinių gyventojų, kurie į čia atvyksta atsipalaiduoti ramesnėje aplinkoje. Smėlis yra tamsios spalvos, tačiau poilsiautojams tai netrukdo. Palei paplūdimį esančioje promenadoje yra kavinės, barai, keletas jūros gėrybių restoranų, parduotuvės. Šv. Augustino paplūdimį renkasi ir mėgstantys panardyti ar užsiimantys banglenčių sportu.

Šv. Augustino paplūdimys

Maspalomas ir Ingles paplūdimiai (Playa de Maspalomas, Playa del Inglés)

Abu paplūdimiai sudaro ilgiausią ir populiariausią poilsio zoną Gran Kanarijoje, besidriekiančią daugiau nei 5 km. Salos pietuose esantys paplūdimiai gali pasigirti šiltesniu vandeniu, auksinės spalvos smėliu, kopomis. Juose įkurti visi patogumai, kurių gali prireikti poilsiautojams – gultai, skėčiai, dušai, tualetai, barai, restoranai. Paplūdimiai puikiai tinka banglenčių bei burlenčių mylėtojams. Beveik 3 km Maspalomas paplūdimys yra padalintas į kelias zonas, skirtas šeimoms ir nudistams, todėl kiekvienas ras sau tinkantį poilsio kampelį. Paplūdimiai lengvai pasiekiami viešuoju transportu.

Puerto Riko paplūdimys (Playa de Puerto Rico)

Nedidelis, tik 250 metrų ilgio, paplūdimys, esantis pietinėje salos pakrantėje. Auksinės spalvos smėlis ir retai vėjuota pakrantė traukia šeimas, norinčias idealaus poilsio, o skaidrus ir ramus vanduo vilioja nardytojus, kurie gali pasigrožėti nuostabia žuvų įvairove. Paplūdimyje veikia skėčių nuo saulės, gultų, vandens dviračių, kanojų nuomos punktai, gaiviųjų gėrimų ir užkandžių kioskai. Paplūdimys lengvai pasiekiamas autobusu. Yra organizuojamos ekskursijos laivais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.