Keliauti netiesioginiais skrydžiais visai nebaisu – išlaidas dėl sugadintos kelionės padengs draudimas!

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Keliauti netiesioginiais skrydžiais visai nebaisuVis daugiau žmonių, keliaudami renkasi netiesioginius skrydžius su pigių skrydžių kompanijomis Ryanair, Wizzair ar EasyJet. Toks keliavimo būdas sparčiai populiarėja dėl kone vienos priežasties – galimybės labai pigiai pasiekti norimą šalį. Kartais skristi tiesiogiai gali būti kur kas brangiau, negu skristi su persėdimu. Planuojantis pastarojo tipo kelionę, galėsite pasiekti kur kas daugiau Europos valstybių, taip pat ir Šiaurės Afriką. O bilietų išpardavimo metu, tokios kelionės dažnai nesieks 300 Lt už 4 skrydžius.

Tačiau nereiktų pamiršti, jog patys susijungdami skrydžius labai rizikuojame. Anksčiau paminėtos pigių skrydžių kompanijos keleivius skraidina tik iš taško A į tašką B. Pavėlavus į vieną lėktuvą yra tikimybė nespėti į kitą lėktuvą. Tokiu atveju užstringama tarpiniame mieste be galimybės reikalauti kompensacijos už pavėluotą skrydį bei užsakytą nakvynę.

Vis dėl to, nėra padėties be išeities! PZU draudimo kompanija siūlo kelionės jungties draudimą. Ir visai nesvarbu ar skrydis bus su įprastomis kompanijomis, kurios vykdo jungtinius skrydžius ar su pigiomis avialinijomis, kur skrydžius susijungiame patys – draudimas tikrai galios.

Apsidraudus kelionės jungties praradimo draudimu, atlyginami nuostoliai, atsiradę persėdimo oro uoste metu, kai keliautojas vėluoja į ne pirmą transporto priemonę dėl vieno iš vežėjų kaltės (pvz.: pirmojo lėktuvo gedimas, reiso atidėjimas, reiso atšaukimas). Šiuo draudimu draudžiama tik kelionės oro transportu.

Vienai kelionei su vienu persėdimu draudimas kainuoja 35 Lt. Įmoka didėja priklausomai nuo persėdimų ir kelionių skaičiaus (pvz: skrendant maršrutu Vilnius – Brėmenas – Marakešas – Brėmenas – Vilnius gaunasi du pėrsėdimai/jungtys).

Maksimali draudimo suma 1500 Lt. Apmokamos išlaidos atsiradusios persėdimo oro uoste, kurių nepadengia vežėjas ar kelionės organizatorius. Tai yra bilietų keitimas arba naujų įsigijimas (jei nėra galimybės pakeisti senų bilietų), nenumatytos nakvynės išlaidos (jei yra būtinos) iki artimiausio reiso ir ne daugiau 2 parų (iki 350 Lt parai). Draudimo sutarčiai taikoma 20% išskaita, kuri išskaičiuojama iš draudimo išmokos.

PZU draudimas neatlygina finansinių nuostolių jeigu:

– apdraustasis pavėluoja užsiregistruoti oro uoste kelionės maršrute nurodytu laiku dėl savo kaltės;

– apdraustajam per 8 val. nuo numatyto persėdimo laiko suteikiama alternatyvi galimybė vykti ne pirma transporto priemone;

– apdraustasis apie transporto priemonės išvykimo grafiko pakeitimą, atidėjimą sužinojo ar galėjo sužinoti anksčiau nei prieš 24 val. iki numatyto išvykimo laiko;

– pirminė transporto priemonė vėluoja atvykti mažiau kaip 1 valandą;

– laiko tarpas tarp transporto priemonių atvykimo – išvykimo yra pasirinktas mažesnis nei yra nustatytas minimalus reikalavimas persėdimo oro uoste, o taip pat jei persėdimui skirtas laiko tarpas yra mažesnis nei 1 valanda;

– jeigu transporto priemonė vėluoja dėl oro sąlygų.

Atsitikus įvykiui keliautojas turi kreiptis į vežėją ir gauti raštą, kuriame būtų nurodytas atvykimo – išvykimo grafikas, faktinis atvykimo – išvykimo laikas, neišvykimo/vėlavimo priežastis ir vežėjo mokamos kompensacijos dydis ar atsisakymas suteikti tokią kompensaciją.

PZU Lietuva draudimo grupės siūlomo kelionės finansinių nuostolių draudimo taisykles galite rasti paspaudę šią nuorodą. Draudimą galite užsisakyti, neišeidami iš namų, šios kompanijos oficialiame tinklalapyje www.epzu.lt, o konkrečią nuorodą į kelionės finansinių nuostolių draudimą rasite paspaudę čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.