Kipras: patarimai kada keliauti, ką nuveikti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

kipras

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.

Vis tik Kipras – itin tinkama kryptis ir šeimų su mažais vaikais poilsiui. Kelionių ekspertai atskleidžia svarbiausią informaciją, ką verta žinoti atostogomis Kipre besidominčioms šeimoms.

1. Kiek trunka skrydis į Kiprą?

Kipras yra rytinėje Viduržemio jūros dalyje, prie Graikijos ir Turkijos krantų. Sostinę Nikosiją nuo Vilniaus skiria vos 3,5 val. trukmės skrydis lėktuvu. Atstumas tarp toliausių salos taškų yra tik 240 km., tad kelionė į viešbutį retai užtrunka ilgiau nei valandą.

Kipro Respublika yra Europos Sąjungos narė, o turkiškoje Kipro pusėje galioja bevizis režimas, tad čia galima laisvai atvykti be vizų, tik turint pasą.

2. Kada tinkamiausias metas atostogauti Kipre?

Turistus į šią salą vilioja kone visus metus čia trunkanti vasara – ji Kipre prasideda balandžio mėnesį ir baigiasi spalio pabaigoje. O dėl švelnaus ir šilto Viduržemio jūros klimato, 340 dienų per metus čia šviečia saulė.

„Vis tik norint išvengti varginančio karščio, atostogas čia geriau planuoti rugsėjo ir spalio mėnesiais, kai lepina nuosaikesnė šiluma, o jūra išlieka šilta kaip ir anksčiau. Iki rudens vidurio vandens temperatūra bus +24-25°С. Lapkritį temperatūra nukris iki +20-21°С, o žiemos mėnesiais – iki +16-17°С“, – pristato Dagnė Sannikova, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

Todėl šeimoms su mažais vaikais ji rekomenduoja poilsį Kipre rinktis rudenį, kai pasibaigus pagrindiniam turizmo sezonui, galima pasinerti į ramybės, švelnaus klimato ir atsipalaidavimo atmosferą.

3. Kokie geriausi paplūdimiai ir kurortai vaikams?

Kipre gausu viešbučių, pritaikytų šeimų poilsiui. Juose įrengti baseinai, žaidimo aikštelės, taip pat vaikais rūpinasi animatoriai, organizuodami įvairias pramogines programas mažiesiems. Poilsiui su vaikais ekspertė rekomenduoja rinktis Agia Napoje ir Protare kurortus.

„Šių kurortų ilgos pakrantės padengtos smulkiu auksiniu ar šviesiu smėliu, o įėjimas į vandenį švelnus, be akmenukų. Dar ramesniu poilsiu galima pasilepinti priemiesčiuose esančiose nuošaliose mažose įlankose ar paplūdimiuose, kurie nėra perpildyti žmonių“, – pataria D. Sannikova.

Smėlėti Larnakos paplūdimiai taip pat yra geri, nors ir ne tokie vaizdingi: idealų vaizdą gadina pilka jo spalva. Kurorto priemiestyje, kur įsikūrę daugybė brangių viešbučių, smėlį keičia maži akmenukai.

Dideliame ir judriame Limasolyje yra smėlio ir žvirgždo paplūdimių. Sezono metu pakrantėje būna itin daug poilsiautojų, tačiau už kurorto ribų galima rasti gerai įrengtų ir laisvesnių ruožų.

4. Kokios vaikiškos pramogos siūlomos Kipre?

Norint sėkmingai praleisti atostogas Kipre su mažais vaikais, pakanka su savimi pasiimti kastuvėlį, kibirėlį ir kelis vandens žaislus. Vis tik Kipre vaikams tikrai nebus nuobodu ir išėjus iš paplūdimio.

„Saloje įrengti net keturi vandens parkai, kurie išdėstyti taip, kad iš bet kurio kurorto būtų lengva juos pasiekti. Taip pat saloje gausu ir kitokių vandens pramogų: išvykos laivu po jūrą, plaukiojimas jachta ar piratų laivu. O dar daugiau įspūdžių galima patirti pasirinkus valtis permatomu dugnu, pro kurį matosi paslapties kupinos jūros gelmės“, – vardija kelionių ekspertė.

Kipre taip pat siūlomos ir nardymo pramogos: pradedantieji narai gali išbandyti paviršinį nardymą su kauke ir vamzdeliu, o profesionalams bus įdomu pamatyti prie Larnakos krantų nuskendusį ir vis dar ten esantį keltą „Zenobia“.

Oras Kipre itin tinkamas burlenčių ir jėgos aitvarų sportui. Nuo spalio iki balandžio į salą atvyksta burlentininkai, norintys išbandyti didžiausias Viduržemio jūros bangas. Būtent Agia Napa ir Protaras laikomi geriausiais burlenčių sporto kurortais. O sausio-vasario mėnesiais galima netgi paslidinėti Kipre. Čia esantis vienintelis slidinėjimo kurortas yra gerai įrengtas, pritaikytas pradedantiesiems.

5. Ar vaikai mėgs tradicinį maistą?

Kipro viešbučiai retai kada turi „viskas įskaičiuota“ maitinimo programą, daug dažniau jie siūlo tik pusryčius arba dalinį maitinimą – pusryčius ir vakarienę arba pusryčius-pietus-vakarienę.

Vis tik „Tez Tour“ atstovė pabrėžia, kad nacionalinė Kipro virtuvė tikrai verta dėmesio – skani, įvairi, daugelis jos patiekalų tinka vaikų stalui, o šviežių vaisių gausa Kipras gali džiaugtis ištisus metus.

„Vietinės tavernos naudoja itin paprastus, tačiau aukščiausios kokybės produktus – šviežias daržoves, žuvį ir mėsą, alyvuogių aliejų, minkštus sūrus, jogurtus, žoleles. Kurortuose taip pat gausu europietiškos virtuvės patiekalus siūlančių restoranų, tad vaikams nebus sunku išsirinkti mėgstamą maistą“, – pasakoja D. Sannikova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.