Netiesioginiai – nejungtiniai skrydžiai: už ar prieš?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Netiesioginiai – nejungtiniai skrydžiai

Per praėjusį žiemos skrydžių sezoną, skrendant netiesiogiai buvo galima pasiekti žymiai daugiau miestų, negu nuo kovo 26 d. Būtent nuo šios datos ketėsi skrydžių laikai, kadangi prasidėjo vasaros skrydžių laikotarpis. Labai nuliūsti taip pat nereikėtų, kadangi krypčių atostogoms tikrai užteks.

Netiesioginės kryptys ypatingos tuo, kad skrendant jomis galima labai pigiai pasiekti galutinį tašką. Dažnai, netgi pigiau, negu skrendant tiesiogiai. Žinoma, pigių aviakompanijų skrydžiai yra nejungtiniai, todėl keliaujant su persėdimu yra šiokia tokia rizika bei nepatogumas. Rizika tame, kad stipriai pasikeitus vienam skrydžio laikui (dėl vėlavimo ir pan.) yra tikimybė nespėti į kitą skrydį. Tokiu atveju nesusigrąžinsite nei pinigų, nei sėkmingai neužbaigsit savo kelionės. Yra keletas niuansų dėl netiesioginių-nejungtinių skrydžių, todėl prieš skrendant visada reikia gerai apsvarstyti ir susižinoti reikiamą informaciją. Dėl nepatogumo yra keletas faktorių – kartais tenka oro uoste ilgai laukti (kartais netgi per visą naktį) kito lėktuvo, susidaro didelis nuovargis.

Keletas patarimų ieškant netiesioginių skrydžių:

1) Rekomenduojama, kad tarp persėdimų būtų ne mažiau kaip trys valandos laiko tarpas. Esant minimaliam 3 val. laiko tarpui (ypač tada jeigu lėktuvas šiek tiek vėluotų) lėktuve sėskite pačiame priekyje arba pačiame gale, kad vos tik atidarius duris galėtumėte išlipti pirmi.

2) Visada įvertinkite riziką. Keliaujant gali įvykti nenumatytų atvejų (oro sąlygos, gedimas ir pan.), kas pavėlintų lėktuvo išskridimą. Idealiausia skristi, kada nėra sniego, nors niekada nežinai, kas gali nutikti ir vasarą, todėl įdėmiai sekite meteorologines prognozes.

3) Įvertinkite kelionės kryptį. Kas be ko kaina priklauso nuo to į kur planuojate skristi. Tačiau jeigu jūs pasirinkote netiesioginį skrydį, nors žinote, kad iš Lietuvos ta pačia kryptimi lėktuvai skrenda tiesiogiai, įvertinkite skrydžių kainas bei kryptį. Net jeigu bilietas ir bus 50 Lt brangesnis, tačiau apgalvojus ankščiau minėtas rizikas ir nepatogumus, tie pinigai nublanksta.

4) Įvertinkite kelionės kainą. Niekada žmonėms nerekomenduoju skristi netiesiogiai mokant 400 Lt ir daugiau. Nors palyginus kainas, skrendant su kitomis aviakompanijomis, 400 Lt tikrai nėra daug, tačiau atsižvelgus į riziką, mano manymu, geriau pasirinkti kitą (pigesnę) kryptį arba palaukti kol ta kryptimi bus akcijos. Kainą taip pat vertinkite ir pagal atstumą. Juk suskraidyti į Maroką už 300 Lt tikrai yra ne daug.

5) Įvertinkite laukimo laiką oro uoste. Kartais nereikia atgrasinti savęs nuo to, kad tarpiniame oro uoste reikės laukti 10 valandų arba jame reikės nakvoti. Nors nuovargis bus gana didelis, tačiau ilgesnis laukimas turi tam tikrą privalumą – vėluojant lėktuvui, jūs galite būti ramūs, žinodami, kad tikrai spėsit persėsti.

6) Atvykus į Kauno/Vilniaus oro uostą ir pamačius kad jūsų lėktuvas vėluos ir skrydis atidėtas, pasiskaičiuokite laiką ar spėsite persėsti. Vis dėlto, jeigu galvojate, kad tikrai nespėsite – neskriskite. Nors už bilietus pinigų neatgausite, tačiau išlošite prarastų pinigų atžvilgiu.

7) Atminkite, kad skristi netiesioginiais – nejungtiniais skrydžiais nusprendėte patys! Nepavykusios kelionės metu turėsite „kapstytis“ patys. Dažnu atveju neturėsite galimybės prašyti kompensacijos net už tą vienintelį skrydį, dėl kurio kaltės neįvyko kiti 3 ar daugiau skrydžių.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Žmonės renkasi tokį keliavimo būdą, kadangi jis suteikia galimybę ypatingai pigiai nukeliauti į norimą vietą. Rekomenduojame ir jums išbandyti tokį keliavimo būdą, nes niekaip kitaip už 300 Lt nesukraidysite į Maroką ir iš jo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.