Portugalija. Kaulų koplyčia – bauginanti vieta Evoros mieste

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Evora kaulu koplycia

Jeigu keliausite į nuo viduramžių laikų garsų Portugalijos Evoros miestelį, būtinai apsilankykite karališkosios Švento Pranciškaus bažnyčios (Igreja Real de San Francis) Kaulų koplyčioje (Capela dos Ossos). Tiesa, į ją nerekomenduojama įžengti turistams, turintiems silpną širdį. Tai ką pamatysite išgąsdina net ir daug ko mačiusius.

Šv. Pranciškaus bažnyčia buvo pastatyta gotikiniu stiliumi tarp 1460-1510 metų. Šalia esanti Kaulų koplyčia iškilo kelių Pranciškonų vienuolių sumanymu XVI amžiuje, kuomet reikėjo išspręsti žemės, skirtos laidojimui, problemą. Buvo nutarta, jog kapinės užima per daug vertingos Evoros miesto žemės, todėl dalį jų norėjo sunaikinti, palaikus perlaidojant naujai paskirtoje vietoje. Šis sumanymas šventiesiems netiko. Gelbėjant savo brolių sielas nuo pasmerkimo, vienuoliai perkėlė penkių tūkstančių  palaikų kaulus į vieną pašventintą koplyčią. Norėdami vietiniams gyventojams priminti dvasines vertybes bei mirties neišvengiamumą, nuspręsta kaulus demostruoti gerai matomoje vietoje, o ne paslėpti. Būtent dėl to, ant koplyčios durų parašyta: „Mes – čia esantys kaulai, jūs – tie kaulai, kurie dar čia būsite“ (Nos ossos que aqui estamos, pelos vossos esperamos).

Koplyčios salė yra 18,7 metrų ilgio ir 11 metrų pločio. Šviesa patenka pro kairėje pusėje esančius tris nedidelius langelius. Koplyčios sienos ir aštuonios kolonos kruopščiai dekoruotos žmonių kaulais ir kaukolėmis. Baltai nudažytose lubose dominuoja mirties motyvai. Dėmesį taip pat patraukia pakabinti moters ir vaiko kūnai. Iki šiol niekas nežino kas jie ir kodėl jie koplyčioje, tačiau, pasak legendos, moteris ir vaikas buvo prakeikti galingo vyro. Neleidus jų palaidoti kapinėse, suteikta vieta koplyčioje.

Adresas: Praça 1 de Maio, Evora, Portugal

http://www.youtube.com/watch?v=PDNm8CiwaaU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.