Šri Lankos įdomybės – Sigirija

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

 Sigirija

Sigirija – didžiulė monolitinė uola, iš žemės išnirusi į 180 metrų aukštį. 165 km nuo Šri Lankos sostinės Kolombo esančios uolos pavadinimas išvertus iš sinhalų kalbos reiškia „Liūto nasrai“. Sigirija tokį pavadinimą gavo dėl to, kad vienintelis kelias, vedantis į viršukalnę ėjo per iškaltus liūto nasrus. Tai buvo viena įspūdingiausių ankstyvųjų viduramžių rezidencijų Azijoje.

V amžiuje karalius Kasiapas bėgdamas nuo armijos pasislėpė Sigirijos kalno papėdėje esančiose džiunglėse, o vėliau kalno viršūnėje pasistatė rūmus, paversdamas šią teritoriją tvirtove. Karalius savo ištikimiems tarnams taip pat neliko skolingas – uolos papėdėje pastatė miestą.

Laikui bėgant Sigirijos uola buvo vis labiau apleidžiama, tačiau ramybę joje atrado čia įsikūrę vienuoliai. Dar vėliau uola tapo nebenaudojama ir apleista.

Visas archeologinis kompleksas užima daugiau nei 40 hektarų plotą, kurį sudaro vidinis bei išorinis kiemai ir rūmai uolos viršūnėje. Kiemuose dominavo simetriški vandens sodai su rezervuarais, tvenkiniais, trykštančiais fontanais. Į tvirtovės viršūnę patenkama lipant uoloje išskaptuotais laiptais. Čia apžiūrimi įvairūs pastatų, rezervuarų, karaliaus rezidencijos griuvėsiai, gražinantys lankytojus į to meto gyvenimą bei freskos, vaizduojančios ore plasnojančias pusiau apsinuoginusias moteris. Iki šių dienų iš 500 freskų išliko tik 17 ir nors nuo nutapymo praėjo daugiau nei penkiolika amžių, jos išliko spalvingos ir „gyvos“, lyg būtų nupieštos ne taip ir seniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.