Oslo Gardermoen oro uostas: kaip pasiekti miesto centrą?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

oslo-gardermoen-oro-uostas

Tarptautinis Oslo Gardermoen oro uostas įkurtas maždaug 45 km atstumu nuo Oslo centro. Tai ne tik miesto, bet ir visos šalies pagrindinis oro uostas, kuris pagal užimtumą antras Šiaurės šalyse. Pateikiame informaciją, kaip atskridus į Oslo Gardermoen oro uostą pasiekti miesto centrą, o atostogoms baigiantis – sugrįžti į oro uostą.

Traukiniu

Iš Oslo Gardermoen oro uosto į miesto centre esančią centrinę traukinių stotį (Oslo S) rieda dvi traukinių kompanijos – NSB (regioninis) ir Flytoget (ekspresas).

Greičiausiai kelionės tikslą pasieksite Flytoget traukiniais. Kelionės trukmė apie 22 minutės, o traukiniai važiuoja kas 10 – 20 minučių. Pirmieji traukiniai išrieda apie penktą  ryto, paskutinis – apie pirmą nakties. Kelionės kaina į vieną pusę 180 NOK. Studentams taikomos nuolaidos, vaikams iki 16 metų, kurie yra lydimi suaugusiojo – bilietas nemokamas. Bilietai parduodami bilietų automatuose, tam tikruose prekybos centruose. Tinklalapis: http://www.flytoget.no/.

Su NSB traukiniais yra dvi galimybės pasiekti Oslo centrą: keliauti regioniniu arba vietiniu traukiniu. Traukiniai važiuoja maždaug 50 kartų per dieną nuo ~6 ryto iki ~12 val. nakties. Kelionės trukmė apie 25 minutės. Traukiniai rieda ta pačia vėžia kaip ir Flytoget traukiniai, tačiau kaina yra du kartus mažesnė – 92 NOK kelionei į vieną pusę. Tinklalapis: https://www.nsb.no.

Autobusu

Flybussen – kompanija, kurios autobusai tarp Oslo Gardermoen oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 20 minučių visą parą. Autobusai sustoja 8 stotelėse, o kelionės trukmė 40-50 minučių.  Oro uoste autobusai išvyksta iš 11 aikštelės, tuo tarpu autobusų stotyje iš 9 (dienos metu) arba iš 24 aikštelės (naktį nuo 01 val. iki 05 val.). Bilietai parduodami autobusų kompanijos tinklalapyje, bilietų pardavimo automatuose ir iš vairuotojo. Bilieto kaina į vieną pusę 150 NOK, perkant iš karto į abi puses – 250 NOK. Studentams ir vaikams iki 16 metų taikomos nuolaidos. Keliaujant naktį – bilieto kaina didesnė. Tinklalapis: http://www.flybussen.no/.

OSL-ekspressen – dar viena autobusų kompanija, jungianti oro uostą su rytine Oslo dalimi. Autobusai kursuoja kas valandą ir stoja 22 stotelėse tarp Nordstrand ir Lindeberg. Kelionės trukmė nuo 30 iki 65 minučių, priklausomai, kurioje stotyje įlipsite/išlipsite. Bilieto kaina kelionei į vieną pusę svyruoja nuo 150 iki 180 NOK, į abi puses nuo 198 iki 290 NOK. Kaina priklauso nuo to, kur perkami bilietai – internetu ar vietoje. Tinklalapis: https://oslekspressen.no.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.