Lankytinos vietos Varšuvoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Varšuvoje

Varšuva – modernus, žėrintis kultūrinis miestas, turintis savo ilgą, turtingą bei tragišką istoriją. Nors beveik 85 procentai miesto buvo sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metu, istorinių ir įdomių vietų, kurias verta pamatyti – tikrai netrūksta. Vis dar yra išlikusių pastatų bei pilių, kurie atlaikė antpuolius, kiti statiniai atstatyti po jų sunaikinimo. O kur dar unikalūs muziejai ir meno galerijos.

Lankytinos vietos Varšuvoje:

Karališkoji pilis

XIV amžiuje Mazovijos kunigaikščių pastatyta medinė tvirtovė tapo karališkoji rezidencija, kai karalius Žygimantas III Vaza 1569 metais nusprendė Lenkijos sostinę iš Krokuvos perkelti į Varšuvą. Nuo to laiko, beveik 250 metų, pilis išliko kaip monarchų rezidencija ir Lenkijos parlamentas.

Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, pilis tapo oficiali Lenkijos prezidento rezidencija. 1944 metais Varšuvos sukilimo metu ji buvo sugriauta, o tų pačių metų rugsėjo pabaigoje – visiškai sunaikinta vokiečių.

Atstatymo darbai pradėti 1971 metais, o pirmieji lankytojai buvo įleidžiami 1984 metais. Pilyje veikia muziejus, kuriame eksponuojami šviestuvai, rytietiški kilimai, baldai, taip pat Lenkijos nacionalinio banko monetos ir banknotai, medaliai.

Adresas: Plac Zamkowy 4, Warsaw

 

Prezidentūra

Prezidento rūmai yra vieni didžiausių rūmų Varšuvoje. Tai oficiali Lenkijos Respublikos prezidento darbo vieta, esanti Krakowskie Przedmieście gatvėje. Didingas pastatas įgijo modernią išvaizdą po renovacijos, atliktos XIX amžiuje. Iš pradžių rūmai buvo barokinio stiliaus, suprojektuoti 1643 metais. Pastatas 1659 metais nupirktas karūnavimo maršalo, nuo 1674 metų statinys priklausė Radvilų šeimai. 1818 m. juose įsikūrė Lenkijos Karalystės vyriausybė. 1918 metais rūmus perėmė šalies ministras pirmininkas ir jo vyriausybė. Antrojo pasaulinio karo metu rūmų interjeras rekonstruotas į prabangų viešbutį, kuriame veikė kazino. Po karo pastatas buvo vėl renovuotas ir jame įsikūrė ministrų taryba.

Adresas: Krakowskie Przedmieście 48/50, Warsaw

Prezidentūra

Varšuvos barbakanas

Šis statinys yra vienas iš nedaugelio istorinių įtvirtinimų, suprojektuotas venecijiečių architekto Giovanni Battista. Varšuvos barbakanas pastatytas apie 1540-ius metus vietoje senesnių vartų, kad apsaugotų Naujamiesčio gatvę. Per savo visą istoriją, statinys gynybinę funkciją atliko tik vieną kartą – 1656 metais, birželio 30 d., kai į miestą įsiveržė švedai. XVIII amžiuje barbakanas iš dalies buvo sugriautas, o Antrojo pasaulinio karo metais – visiškai sunaikintas. Rekonstrukcijos darbai pradėti vykdyti pasibaigus karui.

 

Senamiestis

Varšuvos senamiestis (Stare Miasto) – seniausias istorinis miesto rajonas. Tai viena žymiausių ir lankomiausių vietų Lenkijos sostinėje. Senamiesčio širdyje yra Turgaus aikštė, kurioje pilna restoranų, kavinių bei parduotuvių. Žavesio suteikia aukšti ir spalvingi, XVII amžiuje turtingų miesto pirklių pastatyti, namai. Iki XIX amžiaus čia buvo visuomeninio gyvenimo centras. Aikštė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vaikštant senamiesčio gatvelėmis galima pamatyti miesto sienos griuvėsius, barbakaną ir Šv. Jono katedrą.

Senamiestis Varšuvoje

Vilanovo rūmai

Vilanovo rūmai išdygo XVII amžiuje vietoje stovėjusios vilos. Nuostabioje barokinės architektūros rezidencijoje kurį laiką gyveno karalius Janas III Sobieskis, kuris pagarsėjo laimėjęs kovą prieš turkus. Maždaug XVIII amžiuje karaliaus Augusto II paliepimu, rūmuose įvyko dideli pokyčiai. Rūmų architektūroje vyrauja Lenkijos dvarų, priemiesčio vilų, Italijos ir Prancūzijos rūmų puošybos elementai. Ekskursijų su gidais metu, galima pamatyti įspūdingą rūmų interjerą, portretų galeriją, pasivaikščioti net 45 hektarus užimančiuose soduose.

 

Lazienki parkas

Didžiausias parkas Varšuvoje, užimantis net 76 hektarų teritoriją. Ši žalia vietovė, esanti miesto centrinėje dalyje, „Srodmiescie“ rajone, įkurta viduramžiais Mazovijos kunigaikščių. Turistus vilioja graži aplinka, čiurlenantys fontanai, skulptūros, įvairūs pastatai. Daugiausia dėmesio susilaukia – „Rūmai ant vandens“. Tai vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Pastate šiuo metu veikia architektūros muziejus. Vasaros sekmadieniais parke rengiami pianistų koncertai, kurių metu atliekami garsaus lenkų kompozitoriaus ir pianisto Šopeno kūriniai.

Lazienki parkas

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras yra viena iš pirmųjų tokio tipo institucijų Lenkijoje. Jame galima apžiūrėti šimtus interaktyvių eksponatų, skirtų vaikams, jaunimui ir net suaugusiems. Lankytojai gali atlikti įvairius eksperimentus, rodančius, kaip veikia mus supantis pasaulis. Šio centro tikslas – suprasti įvairių reiškinių esmę, o nepasakoti istorijų apie mokslo pažangą. Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių Europoje, atidarytas 2010 metais, lapkričio 5 d.

Adresas: Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warsaw

Tinklalapis: http://www.kopernik.org.pl/en

 

Karaliaus Žygimanto III Vazos paminklas

Karaliui Žygimantui III Vazai skirtą paminklą iškėlė 1644 metais Varšuvos karalius Vladislovas IV. Tai seniausias ir aukščiausias ne bažnytinis paminklas, kurio aukštis siekia 22 metrus, o karaliaus statula, esanti paminklo viršūnėje yra net 275 cm. Dešinėje rankoje laikomas kardas simbolizuoja drąsą, o kairėje rankoje turimas kryžius – pasiryžimą kovoti su blogiu.

Adresas: Plac Zamkowy, Warsaw

Karaliaus Žygimanto III Vazos paminklas

Varšuvos nacionalinis muziejus

Nacionaliniame muziejuje saugoma daugiau nei 800 000 įvairiausių eksponatų, atgabentų tiek iš įvairių Lenkijos kampelių, tiek iš viso pasaulio. Jame galima rasti įvairių epochų eksponatų – nuo antikos iki šiuolaikinių laikų, įskaitant paveikslus, skulptūras, piešinius, iliustracijas, fotografijas, taikomosios dailės kūrinius. Didelio dėmesio lankytojų tarpe susilaukia „Faras“ galerija, kurioje eksponuojama didžiausia Europoje Nubijos kultūros ir meno kolekcija bei Viduramžių dailės galerija, sauganti unikalias skulptūras ir paveikslus iš įvairių regionų, istoriškai susijusių su viduramžių laikais. Ši galerija komplektuojama su viduramžių meno kūriniais, rastais kitose Europos šalyse.

Adresas: Al. Jerozolimskie 3, Warsaw

Tinklalapis: www.mnw.art.pl

 

Technikos muziejus

Kultūros ir mokslo rūmuose įsikūręs muziejus. Jame eksponuojami seni motociklai, automobiliai, dviračiai, kompiuteriai, radijo tranzistoriai, garso ir buities įranga. Kosminės inžinerijos salėje rodomi raketų modeliai, išsilaipinimas mėnulyje, veikia planetariumas. Didelio lankytojų populiarumo susilaukia „Enigma“ – Antrajame pasauliniame kare vokiečių naudota kodavimo mašina.

Adresas: pl. Defilad 1, Warsaw

Tinklalapis: www.muzeum-techniki.waw.pl

Technikos muziejus

Šv. Onos bažnyčia

Šv. Onos bažnyčia – viena seniausių Varšuvoje, baigta statyti XV amžiaus antroje pusėje. Gotikinio stiliaus bažnyčia – Bernardinų ordino dovana. Deja, ji daug kartų sunaikinta ir kaskart buvo atstatoma vis kitu stiliumi. 1515 m. bažnyčia sudeginta, o jos vietoje pastatyta nauja, dar didesnė, bažnyčia. Dabartinis neoklasikinio stiliaus fasadas slepia turtingą barokinio stiliaus interjerą. Ši bažnyčia yra netoli Varšuvos universiteto, Dailės akademijos bei Šopeno muzikos ir dramos akademijos.

Adresas: Krakowskie Przedmieście 68, Warsaw

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.