Idomūs faktai apie Indiją

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Indiją

Ar žinojote, kad Indija tris kartus mažesnė nei Jungtinės Amerikos Valstijos, tačiau antra pasaulyje pagal gventojų skaičių bei septinta pagal dydį šalis pasaulyje? Pateikiame jums dar daugiau įdomių faktų apie Indiją – įvairių kontrastų kupiną šalį.

Indija yra didžiausia demokratinė valstybė pasaulyje.

Kumbh Mela – didžiulis induistų religinis festivalis, vykstantis kas 12 metų. 2001-ais jame dalyvavo 60 milijonų žmonių.

Yra nelegalu išvežti vietinę valiutą (rupijas) iš Indijos.

Indija viena iš pirmaujančių pasaulyje pagal abortų skaičių.

Šalyje yra daugiau nei milijonas milijonierių, tačiau dauguma indų išgyvena už mažiau nei du dolerius per dieną. Net 35 procentai žmonių gyvena žemiau skurdo ribos.

Karvės – šventas gyvulys, galintis laisvai klajoti Indijos miesto gatvėmis.

Šokiai – viena iš labiausiai išsvystytų meno šakų, išsiskiriantys išraiškingais rankų judesiais.

Pasiutligė – endeminė virusinė liga, o dėl užteršto geriamojo vandens – viduriavimas įprastas reiškinys.

Daugeliui indų tualetinis popierius – atstumiantis dalykas. Jie mano, kad švariau vandenį tualete nuleisti naudojant kairę ranką, kuri laikoma nešvaria ir niekada nenaudojama valgant.

Daugelis indžių žmonų niekada garsiai nešaukia savo vyro vardo, nes tai nepagarbos ženklas. Norint atkreipti vyro dėmesį, kreipiamasi netiesioginėmis užuomenomis, pavyzdžiui, „Pažiūrėk čia“ arba „Labas“.

Indijoje našlė laikoma nesėkme, kitaip jos vyras nebūtų miręs.

Indija

Indija – šachmatų gimtinė. Žodis „šachmatai“ kilo iš sanskrito kalbos (klasikinė Indijos kalba) žodžio „Čaturanga“, reiškiančio „keturių narių armija“, kurią sudarė vežimai, drambliai, žirgai ir pėstininkai.

Khajuraho švenykla – viena populiariausių turistinių vietų Indijoje, garsėjanti erotinėmis skulptūromis. Mokslininkai iki šių dienų diskutuoja dėl lytinių santykių demonstravimo, nes kai kurios skulptūros apima ir gyvūnus.

Indija turi 150 tūkstančių pašto skyrių. Tai didžiausias pašto tinklas pasaulyje. Vis dėlto, kiekybė nereiškia kokybės: nėra neįprasta kai laiškas 100 km atstumą „įveikia“ per dvi savaites.

Nacionalinis Indijos gyvūnas – Bengalijos tigras. Kadaise jų buvo labai daug, šiuo metu laukinių tigrų likę mažiau nei 4000.

Apie 80 procentų indų yra hinduistai. Musulmonai yra didžiausia mažuma Indijoje, tačiau jie sudaro tik apie 13 procentų visų šalies gyventojų. Iš tiesų, Indija trečia pagal musulmonų gyventojų skaičių pasaulyje, po Indonezijos ir Pakistano.

Indija garsėja didžiausia pasaulyje kino industrija, kuri įsikūrusi Mumbajuje arba kitaip vadinamame „Svajonių mieste“. Seniau Mumbajus vadinosi Bombėjumi, todėl pirmoji „Bolivudo raidė yra B. Beveik visi Bolivude pastatomi filmai yra miuziklai.

Indija

Visa Indija yra toje pačioje laiko zonoje.

Indija – didžiausia pasaulyje arbatos gamintoja. Arbata – populiariausias gėrimas šalyje.

Lotoso žiedas induistų ir budistų kultūroje laikomas šventu. Delyje yra pastatyta lotoso žiedo formos šventykla, kurią sudaro 27 gigantiški marmuriniai žiedai. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Indijoje.

Medetkos – laimės ir fortūnos simbolis Indijoje.

Nacionalinis Indijos vaisius – mangas. Nacionalinis paukštis – povas. Seniau jie buvo auginami maistui.

Dauguma induistų prieš valgį nusiplauna rankas, kojas ir veidą. Valgoma tik dešine ranka – tai mandagumo simbolis. Moterys sėda prie stalo tik tuomet, kai pavalgo kiti šeimos nariai. Maisto eikvojimas laikomas nuodėme.

Prieskoniai

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.