7 dalykai, kurių nedarykite atostogaudami Indijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

indijaIndija – kontrastų pilna šalis, kupina įvairiausių papročių ar įpročių. Dėl to vykstant į šią šalį derėtų pasidomėti tam tikrai dalykais. Kad ir tokiais, kaip pavyzdžiui, ko nedaryti atostogaujant Indijoje.

Pateikiame septynis dalykus, kurių niekada nedarykite svečiuodamiesi Indijoje.

Nevalgykite, neperduokite daiktų ir nelieskite indo kaire ranka. Daugelis Indijos gyventojų kairę ranką naudoja nuleidžiant tualeto vandenį, dėl to jiems ji asocijuojasi su nešvara. Dėl šios priežasties valgymui, daiktams perduoti naudokite kitą ranką – dešinę.

Keliaudami po Indiją negerkite vandens iš krano. Troškuliui numalšinti vartokite tik pirktinį vandenį buteliuose. Taip pat nerekomenduojama pirkti gatvės maisto. Vis dėlto, jeigu norėsite paragauti jus sudominančio gardėsio, įsitikinkite, kad jis tikrai iškepęs ir nestovėjęs ant prekystalio. Pirkite tik ne perpjautus vaisius ir juos su žieve gerai nuplaukite geriamu vandeniu.

Nesisveikinkite su moterimi paduodami ranką. Indijoje nėra priimtina, kai vyras ar moteris su moterimi pasisveikina rankos paspaudimu. Pasisveikinti rankos paspaudimu galima tuomet, jei pati indė moteris pirma išties ranką.

Nedėvėkite atvirų drabužių. Dauguma Indijos gyventojų rengiasi labai konservatyviai, dėl to ir turistams patartina daryti tą patį, ypač lankantis kaimo vietovėse. Būtina dėvėti ilgas kelnes ar pečius dengiančius drabužius lankantis religinės reikšmės objektuose.

Neužsidekite cigaretės neatsiklausę leidimo. Jūs visuomet turėtumėte atsiklausti šalia esančių žmonių, ar jie neprieštarautų cigaretės ar cigaro rūkymui. Kai kuriuose Indijos regionuose ypač nemandagu rūkyti vyresniųjų akivaizdoje.

Nedovanokite baltos spalvos gėlių ar plumerijų. Šios gėlės Indijoje naudojamos per laidotuves. Taip pat nederėtų induistams dovanoti dovanų iš odos ar alkoholio, o musulmonams – gaminių ar produktų iš kiaulės.

Būtinai nusiaukite batus, jeigu esate svečiuose. Nusiauti batus dar prieš žengiant per slenkstį – visuotinai pripažinta, kaip geros manieros ženklas. Šios taisyklės yra laikomasi ir kai kuriose parduotuvėse, todėl jeigu prie įėjimo pamatėte batus, būtų gera mintis juos nusiauti ir patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.