Batumio kurortas Gruzijoje: 5 S. Banditos patarimai, kuriuos privalo patirti kiekvienas poilsiaudamas Batumyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

batumio kurortas gruzijoje Iš Gruzijos Adžarijos regiono grįžusi radijo stoties ZIP FM ir televizijos laidų vedėja Simona Bandita komplimentų šiai šaliai negaili: „Iki dabar negaliu atsigauti nuo Gruzijos svetingumo, kalnų ir gamtos gražumo, žmonių mielumo ir maisto skanumo. Viskas ten tiesiog „vau“. Simona teigia, kad kelionė į Batumį, žymųjį Gruzijos kurortą, leido į šią šalį pažiūrėti visai kitomis akimis ir patirti tokių nuotykių, apie kuriuos iki tol net nesvajojo.

„Prieš vykdama į Batumį neturėjau absoliučiai jokio supratimo, kur keliauju. Su kolege ir drauge Silva Rindzevičiūte juokėmės, kad gerai net nežinome, kur žemėlapyje tas Batumis yra. Be to, vienas keliavęs draugas šį miestą pavadino „paauksuota Šventąja“. Todėl skridau su lengva baime, kad gali būti ne taip gerai, kad tai – posovietinė vieta, kuriai iki vakarietiškumo dar labai toli. Tačiau dabar galiu pasakyti, kad įsimylėjau šį miestą. Čia valgydama Chinkali koldūnus, anot gruzinų, „mokiausi bučiuotis“, kopiau kalnais, skraidžiau parasparniais ir išbandžiau naktinį gyvenimą, kuris čia nuostabus”, – įspūdžiais dalinosi S. Bandita.

Batumis – tai Adžarijos regione Gruzijoje įsikūręs žymiausias šalies kurortas, kasmet pritraukiantis daugiau nei 2 mln. turistų iš viso pasaulio.  Iš Lietuvos turistai į Batumį dažniausiai atvyksta per Kutaisio oro uostą, į kurį iš Vilniaus skraidina „Wizz Air“.

„Keliaujant po pasaulį, ypač po Vakarų Europą, galiausiai visos sostinės pradeda atrodyti vienodos. Paryžius ar Milanas – visi šie miestai tampa panašūs ir keliaujant po juos vaizdai tarsi kartojasi. Gruzijoje viskas kitaip, unikalu. O svarbiausia – viskas tikra. Gruzijoje yra sakoma, kad svečias – tai Dievo dovana, todėl turistai čia priimami kaip draugai, su šiltomis šypsenomis. Be to, Gruzijoje labai pigu: Batumyje galite sau leisti pramogauti geriausiuose klubuose ar restoranuose sumokėdami per pus mažiau negu už tokias pramogas kituose didžiuosiuose Europos miestuose“, – prisiminimais dalinosi Simona.

Žymioji ZIP FM radijo laidų vedėja teigia, kad trijų dienų kelionės užteko pamilti Batumį. Todėl ji dalinasi penkiais patarimais, kuriuos, anot jos,  privalo patirti kiekvienas, besilankantis Juodosios jūros kurorte:

Klubai – 7 dienas per savaitę

Simona Bandita teigia, kad nors Gruzijai iki tokio naktinio gyvenimo gigantų kaip Berlynas ar Londonas dar toli, ten taip pat galima atrasti ne prastesne kokybe prilygstančių vietų.

„Lankėmės prieš kelias savaites atidarytame klube „The Gate“, kuris įsikūrė buvusioje modernaus meno galerijoje. Interjeras, didžiulės stiklinės sienos, skanūs gėrimai, puiki publika ir visada grojanti kokybiška techno stiliaus muzika lėmė, kad apsilankėme ten ne kartą. Bėgantiems nuo pop scenos ir mėgstantiems kažką mažiau populiaraus, rekomenduoju ir paplūdimyje esantį „The Boom Boom Beach“,  – pasakojo Simona.

Radijo ir televizijos laidų vedėja pabrėžia, kad mūsų kurortuose paprastomis darbo dienomis viskas užsidaro jau dvyliktą valandą nakties. Batumyje jos rekomenduotos vietos atidarytos septynias dienas per savaitę iki pat paryčių.

Vandens parasparnis-lėktuvas

Simonai Banditai teko pažinti Gruzijos gamtą, pamatyti kalnus ir Juodąją jūrą. Tačiau ekstremalių pramogų mėgėja teigia, kad labiausiai ją sužavėjo ne tingūs vaikščiojimai, bet aktyvios pramogos.

„Manau, kad šiame mieste lankiausi pačiu geriausiu metu, nes būtent šiais metais atsirado nauja pramoga  – vandens parasparnis-lėktuvas. Esu išbandžiusi labai daug skirtingų sporto šakų ir pramogų, tačiau kartais likdavau nusivylusi, nes pramogos kaip ir miestai – atrodo, kad viskas suvienodėja ir nebestebina. Tačiau tik ne šį kartą. Su šiuo parasparniu patyriau labai elegantišką „pasiskraidymą“, kai gali matyti viską iš viršaus, kvėpuoti grynu oru ir dar pavažinėti „oro kalneliais“. O svarbiausia, kad ši pramoga kainuoja vos 38 eurus. Esu tikra, kad bet kurioje kitoje turistinėje vietoje už tokį malonumą sumokėtumėte bent 100 eurų, todėl į Batumį verta važiuoti vien dėl to, kad ten išbandysite brangius dalykus už kur kas mažesnę kainą“, – įspūdžiais dalinosi Simona.

Maistas, nuo kurio nestorėjama

„Valgėme labai geruose restoranuose, tačiau tai, ką mums atnešė vietinių restoranėlyje būnant kalnuose, vertiname geriausiai. Ten užaugintos daržovės turi patį tikriausią skonį. Gruzijoje labai populiarios salotos su stambiai pjaustytais pomidorais, agurkais, svogūnais, daug kalendrų, petražolių, o padažas pagardintas maltų graikiškų riešutų ir specialių gruziniškų prieskonių. Negalėjome sustoti. O svarbiausia, kad ten viskas organiška, natūralu ir valgydamas nesijauti kaltas, nes nestorėji“, – linksmai pasakojo Simona.

Paklausta, ar paragavo žymiųjų chačapurių, Simona teigė, kad su jais geriau nejuokauti, nes tai be galo sotus patiekalas.

„Chačapurius ragavome, tačiau man didesnį įspūdį paliko vietinės virtuvės pasididžiavimas – chinkaliai. Būtina paragauti šį vietinį patiekalą, primenantį milžiniškus koldūnus. Man labai patinka valgyti rankomis, todėl išgirdusi, kad šį maistą valgyti su įrankiais yra įžeidimas, labai apsidžiaugiau. Vietiniai sako, kad su tuo koldūnu svečius moko bučiuotis. Taip yra todėl, kad pirmiausia šį koldūną reikia lengvai įkąsti, tada išgerti viduje esantį aštroką ir labai skanų sultinį, o tada jau mėgaujiesi valgymu. Šių koldūnų suvalgiau tikriausiai daugiausiai, tad galiu drąsiai teigti, kad bučiuotis išmokau“, – juokėsi Simona.

Lyg pas artimus giminaičius

Simona Bandita teigia, kad nevyksta į naujas vietas tam, jog pamatytų vieną ar kitą pastatą, žymų paminklą. Jai kur kas svarbiau bendra atmosfera ir žmonės. Būtent pastarieji Gruzijoje ją nustebino labiau nei bet kas kitas.

„Gruzijoje jautiesi lyg atvažiavęs pas artimus giminaičius. Vienas vietinis mūsų draugas pasakojo istoriją apie turtingą lenkų šeimą, kuri paprašė pagalbos – jie norėjo atvykti į Gruziją ir apsigyventi ne prabangiame viešbutyje, o pas vietinius žmones kalnuose. Tai lenkų šeimai buvo surasta vieta, kurioje juos apgyvendino dešimčiai dienų, valgydino ir visaip rūpinosi. Atėjus paskutinei dienai svečias iš Lenkijos paskambino viską suorganizavusiam žmogui ir sako – pakalbėkite su tais žmonėmis, pas kuriuos gyvenome, jie nenori imti iš mūsų pinigų. Kai ragelis atsidūrė vietinio gruzino rankose, jis pasakė: „aš negaliu iš jų imti pinigų, per tas dienas mes taip susidraugavome, kad jie dabar mano draugai, o ne svečiai. O iš draugų pinigų niekas neima“. Tokios istorijos ten tikros ir svetingumas bei draugystė pajuntama kasdien“, – sakė Simona Bandita.

Havanos ir Naujojo Orleano architektūra

„Likau absoliučiai nustebinta Batumio: jūra miesto centre, pastatai – modernūs ir meniški, mieste pilna modernaus meno darbų, įvairių pramogų, o miesto centras – be galo gražus. Tai, kad gatvės eina lygiagrečiai viena kitos, šiek tiek priminė Niujorką, o architektūra – Havaną, galima pastebėti ir ispaniškų motyvų, arba atpažinti ir pietryčių Aziją. Eidami po mažas senamiesčio gatveles galėsite varvinti seilę į gražius ir didžiulius balkonus, kurie, pasirodo, Gruzinų kultūroje turi didelę reikšmę“, – sakė Simona Bandita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.