Gruzija. Lankytinos vietos Kutaisi mieste

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Kutaisi miesteKutaisi – antras pagal dydį Gruzijos miestas, išsidėstęs prie Riono upės, Imeretijos regiono centre. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, įkurtas prieš 3500 metų. Pateikiame jums dešimt lankytinų vietų mieste ir apylinkėse, kurias vertėtų aplankyti jūsų kelionės į Kutaisi metu.

Gelačio vienuolynas (Gelati)

Gelačio vienuolynas yra vakarų Gruzijoje, Imeretijos regione, maždaug 11 km nuo Kutaisi miesto. Jį 1106 metais pradėjo statyti Gruzijos karalius Dovydas IV. Vienuolyno ansamblį sudaro keletas statinių, pastatytų skirtingu laikotarpiu. Gelačio vienuolyne ilgą laiką veikė akademija, kurioje dirbo žymūs mokslininkai, teologai ir filosofai. Pastatai smarkiai nukentėjo Gruzijai įsivėlus į karinius konfliktus su mongolų ir osmanų imperijomis, tačiau nepaisant to, iki šiol jame saugoma didelė mozaikų, metalo dirbinių ir freskų kolekcija, yra palaidota daug žymių šalies valdovų, įskaitant Dovydą IV.

Bagrati katedra

Katedra pastatyta Bagračio III karaliavimo laikotarpiu (XI a. pr.) ant Kutaisi mieste esančios Ukimerioni kalvos.  Išdidžiai į Kutaisi miesto centrą žvelgianti katedra nukentėjo 1692 metais miestą užpuolus osmanams. Suvienytos Gruzijos simboliu laikoma katedra baigta rekonstruoti tik 2012 metais. Šiuo metu tai vienas populiariausių lankytinų objektų Kutaisi mieste, kuris 1994 metais kartu su Gelačio vienuolynu buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Motsameta vienuolynas

Motsameta įkurtas istoriniame Imeretijos regione, netoli Gelačio vienuolyno, maždaug 6 km nuo Kutaisi. VIII amžiuje šio regiono valdovai broliai Dovydas ir Konstantinas Mkheidzės priešinosi juos užpuolusiems arabams, tačiau buvo nugalėti bei kankinimais verčiami priimti islamą. Už jų drąsą gruzinai pastatė bažnyčią, kurią XI amžiuje pakeitė karaliaus Bakračio įsakymu pastatytas vienuolynas. XIX amžiuje restauruotame nedideliame Motsameta vienuolyne galima apžiūrėti trikampio formos skrynią ant kurios pavaizduoti pamaldūs broliai. Pasak legendos, skrynia pildo norus, tereikia aplink ją tris kartus apeiti ir paliesti.

Geguti rūmai

Geguti rūmai buvo pirmoji Gruzijos monarchų rezidencija, pastatyta Kutaisi miesto pakraštyje, ties Rioni upe. Pirmą kartą karališkieji rūmai metraščiuose paminėti I amžiuje. Tai buvo Gruzijos karalių žiemos rezidencija, kurioje gyveno Dovydas IV Statytojas, Jurgis II ir karalienė Tamara. Iki šių dienų išliko tik rūmų griuvėsiai, užimantys 2000 kv. m. plotą.

Kutaisi centrinis parkas

Kutaisi centrinis parkas įkurtas pačioje miesto širdyje. Jame įrengti gražūs fontanai, pasivaikščiojimo takai. Atpalaiduojanti parko atmosfera puikiai nuteiks tolimesnei pažinčiai su antru pagal dydį Gruzijos miestu.

Gora parkas

Gora parkas įkurtas ant kalvos virš Kutaisi miesto. Parką galima pasiekti automobiliu arba kiekvieną dieną kylančiu funikulieriumi. Nuo šios vietovės atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į Kutaisi miestą bei apylinkes.

Kutaisi Valstybinis istorijos ir Etnografijos muziejus

Kutaisi Valstybinis istorijos ir Etnografijos muziejus įkurtas 1912 metais, centrinėje miesto aikštėje.  Jis laikomas vienu svarbiausių pasaulyje, turinčiu unikalią archeologinių ir etnografinių eksponatų kolekciją nuo IX-XII a. pr. Kr. iki vėlyvųjų Viduramžių. Iš viso jame saugoma daugiau nei 150 tūkstančių objektų. Kolekciją sudaro žemės ūkio kasimo bei medžioklės įrankiai, monetos, kryžiai, auksinės ikonos, statulos, knygos, rankraščiai ir kt. Eksponuojami daiktai atvežti iš įvairių Gruzijos archeologinių vietovių, taip pat surinkti iš šalyje esančių vienuolynų bei bažnyčių.

Vani archeologijos muziejus

Vani archeologijos muziejus įkurtas 1985 metais akademiko Otaro Lordkipanidzės. Ekspoziciją sudaro daugiau nei 4000 eksponatų, rastų Imeretijos regione esančiame Vanio mieste. Nuolatinėje ekspozicijoje galima apžiūrėti bronzines skulptūras, dirbinius iš aukso ir sidabro.

Sataplijos Valstybinis rezervatas ir Sataplijos urvas

Sataplijos Valstybinis rezervatas – vienas populiariausių turistinių maršrutų Gruzijoje. Tai tikras speleologijos, paleontologijos, geologijos ir botanikos kompleksas, esantis vos keliolika kilometrų nuo Kutaisi miesto. Šis regionas garsėja gražiais Satapijos urvais, kuriuose 1933 metais rasti uolose įspausti dinozaurų pėdsakai. Vienas iš penkių urvų yra net 600 metrų ilgio. Lankytojai gali apžiūrėti 300 metrų trasą, kurioje atsiskleidžia įvairiomis spalvomis apšviestų stalaktitų ir stalagmitų grožis.

Prometėjo urvas

Tik 1984 metais atrastas Prometėjo urvas nuo Kutaisi miesto nutolę maždaug 23 kilometrus.  Jis garsėja gražių uolų dariniais ir požeminėmis upėmis. Turistinį maršrutą sudaro daugiau nei 1 kilometro ilgio trasa, įveikiama pėsčiomis ir plaukiant valtele. Urve yra šešiolika salių, kuriose apstu stalagmitų, stalaktitų, mineralinių uolienų, taip pat yra požeminių ežerų bei upelių. Šis Prometėjo urvas vienas iš populiariausių lankomų urvų Gruzijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.