Įspūdingas Prometėjo – Kumistavi urvas netoli Kutaisi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įspūdingas Prometėjo – Kumistavi urvasPasigrožėti Prometėjo – Kumistavi urvu galima Gruzijos vakarinėje dalyje. Nuo Tshaltubo miesto urvus skiria vos penki kilometrai, tuo tarpu nuo antro pagal dydį šalies miesto – Kutaisi, urvai nutolę apie 20 kilometrų.

Kumistavi urvas atrastas 1980 metais gruzinų speleologo. Po kelių metų pradėti planavimo ir pritaikymo turizmo tikslais darbai. Tačiau dėl politinės situacijos ir pinigų trūkumo, darbai buvo sustabdyti. Kelis dešimtmečius urvą nuo vandalų saugojo vietinis gyventojas, kuriam šalia įėjimo į jį yra pastatytas paminklas. Rekonstrukcijos darbai atnaujinti tik 2007 metais.

2010 metais urvą aplankė tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Jis šį urvą pavadino Prometėjo vardu. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Pasak legendos, šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas.

Tai ką galima apžiūrėti šiandien yra tik maža dalis urvų komplekso. Bendras urvų sistemos ilgis daugiau nei 15 tūkstančių metrų. Lankytojams atvira 1060 metrų ilgio pėsčiomis įveikiama trasa. Kita dalis trasos (280 m) įveikiama plaukiant valtimi požemine upe.

Turistus šis Prometėjo urvas žavi didžiulėmis salėmis, išpuoštomis stalaktitais ir stalagmitais. Dar daugiau žavesio suteikia šviesų instaliacijos bei kelionė laiveliu. Dauguma turistų teigia, jog Prometėjo – Kumistavi urvas vienas gražiausių, kokį tik teko kada matyti.

Visas urvo grožis atsiskleidžia UrkisTravel.lt nuotraukų galerijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.