Lankytinos vietos Bodrume

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos bodrume

Šią vasarą „Novaturas“ kelionių mėgėjams siūlo naują kryptį poilsinėms kelionėms – į Bodrumą, kur galėsite iš naujo atrasti saulėtąją Turkiją. Kadaise svarbus prekybos taškas, vėliau ilgą laiką virtęs ramia ir saugia žvejų buveine, Bodrumas dabar laikomas Europietiškiausiu ir vienu svarbiausių Turkijos kurortų. Jei manote, kad jau viską žinote apie Turkiją, apsilankę čia suprasite, kad tikrai ne.

Pusiasalyje tarp Egėjo ir Viduržemio jūros, kalnuotoje vietovėje įsikūręs kurortas žavi lyg iš senovinių paveikslų perkeltais nedideliais tarp kalnų įsitaisiusiais nameliais, smėlėtais kalnų fone išsidėsčiusiais paplūdimiais bei turkio spalvos jūra.

Poilsiui Bodrumą žmonės renkasi ne tik dėl nuolat švelnaus ir šilto klimato bei įspūdingų paplūdimių, bet ir dėl pačios vietovės siūlomų galimybių. Tai viena puikiausių vietų nardyti, nes skaidriame pakrantės vandenyje knibžda gyvūnijos. Dėl geografinės padėties jūra čia nepaprastai rami, be srovių, tad tai ypatingai dėkinga vieta pradedantiesiems nardytojams.

Taip pat abejingų nepaliks istorinis vietovės palikimas. Pagrindinė įžymybė – vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų – Halikarnaso mauzoliejus. IV a. pr. Kr. Bodrumo regioną valdė persas Mauzolas, o jam mirus žmona įsakė pastatyti masyvų mauzoliejų valdovui atminti. Būtent šis mauzoliejus paskelbtas vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Jis didingai stovėjo jūros pakrantėje daugiau nei 1 700 metų, kol galiausiai buvo sunaikintas žemės drebėjimų, tačiau būtent jo garbei dabar visi asmenims skirti pastatai vadinami mauzoliejais.

Taip pat Bodrume iš Mauzolo laikų išlikęs vienas seniausių Mažosios Azijos amfiteatrų, kiti istoriniai paminklai. Įvairiais laikotarpiais kraštą valdė persai, graikai ir turkai, tad šiuolaikiniame kurorte vis dar galima atrasti skirtingų kultūrų liekanų, kai kuriems išlikusiems pastatams – 2,5 tūkstančių metų.

Dar vienas įspūdingas statinys, jau iš viduramžių, 1402-aisiais metais riterių ordino narių pastatyta Bodrumo, arba Šv. Petro, pilis. Šioje tvirtovėje įrengtas muziejus, kurio pagrindinė tema – povandeninė archeologija. Čia eksponuojamos įžymaus „Uluburun“ laivo liekanos, kuris laikomas seniausiu ir turtingiausiu kada nors atrastu nuskendusiu laivu Turkijoje. O kiek atokiau nuo miesto galima aplankyti Apolono šventyklą bei nuplaukti apžiūrėti Balandžių salą.

Mėgstančių kūniškus malonumus Bordume laukia tradicinės turkiškos pirtys bei natūralios purvo vonios. Tikrai turės ką veikti ir naktinio gyvenimo mėgėjai. Viena kurorto įžymybių – 1979 m. atidarytas „Halikarnasas“, pripažintas vienu gražiausių klubų visame pasaulyje, bei vienas pirmųjų Turkijos naktinių klubų.

Apie įmonę

Didžiausias poilsinių ir pažintinių kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ veiklą vykdo nuo 1999 metų. Per metus „Novaturas“ organizuoja virš 3400 skrydžių daugiau kaip 29 kryptimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.