Bulgarijos įžymybė – Rožių slėnis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Roziu slenis Bulgarijoje

Nuostabiai kvepiančių ir įvairiomis spalvomis žydinčių rožių plantacijas galima aptikti viename iš Bulgarijos regionų – Rožių slėnyje, esančiame šiek tiek į pietus nuo didingų Balkanų kalnų, netoli Kazanlyko miesto. Ši teritorija geografiškai nėra griežtai apibrėžta, dažniausiai terminas „Rožių slėnis“ apibūdina laukus, supančius Kazanlyko ir Karlovo miestus.

Švelnus klimatas, dažni krituliai, vėsios naktys, nekaitri saulė, drėgmė bei padidėjęs debesuotumas prailgina rožių žydėjimo laikotarpį ir nuslopina kvapniųjų komponentų išgaravimą. Tai leidžia iš šių gėlių žiedlapių išgauti aukštos kokybės aliejų.

Manoma, kad rožes iš Kašano miesto (Irano) į Bulgariją pirmieji atgabeno Aleksandro Didžiojo kariai. Netrukus pastebėta, kad klimato sąlygos rožėms auginti yra palankesnės Kazanlyke nei Kašane. Bulgarijoje išaugintos gėlės turėjo daugiau aliejaus ir tuo pačiu mažiau tam tikros medžiagos, dėl kurios skystis žemesnėje temperatūroje sustingdavo.

Tradicija Bulgarijoje gaminti eterinius aliejus siekia XVII amžių, kuomet turkai į slėnį atvežė tūkstančius rožių sodinukų. Šiandien iš Rožių slėnyje surinktų žiedų pagaminama net 85 procentai viso pasaulio aliejaus.

Rožių skynimo sezonas trunka nuo gegužės iki birželio mėnesio. Šiuo laikotarpiu visas slėnis virsta kvapnia rožių jūra. Kadangi darbas reikalauja miklumo ir kantrybės, įprastai žiedlapius renka moterys. Čia rekomenduojama apsilankyti paskutinį pavasario mėnesį, kuomet dar tik pradeda skleistis žiedai ir neįsibėgėjęs žiedų skynimas arba Rožių festivalio metu, kuris vyksta kiekvienų metų pirmąją birželio savaitę. Šventės metu žmonės apsirengia tradiciniais kostiumais, šoka liaudies šokius, dainuoja bei muzikuoja.

Esant Kazanlyko mieste rekomenduojama apsilankyti vieninteliame pasaulyje muziejuje, kuris skirtas rožėms. Jame eksponuojama daugiau nei 15 tūkstančių eksponatų, susijusių su rožių skynimu bei eterinio aliejaus gamyba Bulgarijoje.

Muziejaus adresas: 49 Osvobozhdenie Blvd Kazanlak

Darbo laikas: I-VI 9:00-17:30 val. (nuo lapkričio 1 iki balandžio 19 d. į muziejų įleidžiama tik išanksto susitarus)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.