Edinburgo pilis – šimtmečius skaičiuojantis miesto simbolis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Edinburgo pilis Edinburgo pilis pastatyta ant aukštos kalvos, kuri susiformavo prieš daugiau nei 340 milijonų metų išsiveržus ugnikalniui. Pirmoji pilis, egzistavusi ant kalvos žinoma „Mergelių pilies“ pavadinimu. Pasak legendos, pilis – šventykla priklausė „Devynioms mergelėms“, tarp kurių buvo ir galinga burtininkė Morgan le Fay.

Edinburgo pilis pastatyta XII amžiuje Davido I. Per šimtmečius statinys tarnavo kaip karinė bazė, karališkoji rezidencija. Dėl pilies ne kartą plieskėsi ginčai tarp Anglijos ir Škotijos monarchų. Įtampa vyravo dėl žemės – kam priklausė pilis, tas turėjo visas teises valdyti ne tik Edinburgą, bet ir visą Škotiją. Dėl šios priežasties pilis beveik visada buvo apgulta. Pirmasis svarbesnis mūšis įvyko XIII amžiaus pabaigoje, kai Anglijos karalius Edvardas I bandė užimti Škotijos sostą.

Po įvykusio ne vieno karo pilis buvo smarkiai apgadinta. Dauguma rekonstrukcijos darbų atliko Davidas II, kurio garbei pastatytas bokštas. Bėgant šimtmečiams pilis ir vėliau kentėjo nuo įvairiausių atakų. Paskutinis mūšis įvyko 1745 metais.

Nuo XVIII amžiaus pabaigos iki XIX amžiaus pradžios pilyje veikė kalėjimas, kuriame buvo saugomi nusikaltę karininkai. 1814 metais, po įvykusio masinio pabėgimo iš kalėjimo, pilis tapo nacionaliniu šalies paminklu. Tarp XIX-XX amžiaus pilyje vyko atstatymo darbai, o 1927 metais statinys gavo Škotijos nacionalinio karo memorialo statusą.

Pilis yra viena populiariausių lankytinų vietų Edinburge. Joje kiekvienais metais apsilanko daugiau nei vienas milijonas turistų. Joje galima apžiūrėti Šv. Margaritos koplyčią, karaliaus Jame IV didžiają salę, aplankyti ne vieną veikiantį muziejų, o jeigu pasiseks – stebėti karines ceremonijas.

Adresas: Edinburgh Castle, Castlehill, Edinburgh, EH1 2NG,UK

Kaina suaugusiam: ~16 svarų

Tinklalapis: http://www.edinburghcastle.gov.uk

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.