Ką simbolizuoja Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Ką simbolizuoja Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje?Fotografuojamės prie įvairiausių žymių vietų, paminklų, skulptūrų, tačiau retai kada pasidomime, ką simbolizuoja vienas ar kitas, patekęs į kadrą, objektas. Tikiu, kad būdami Barselonoje, jeigu nesifotografavotės prie Kristupo Kolumbo paminklo, tai bent nupyškinote patį paminklą. O ar žinote, ką jis simbolizuoja?

Truputis istorijos apie Kristupą Kolumbą

Kristupas Kolumbas (1452-1506) – garsus žemėlapių sudarytojas, astrologas, matematikas. Tarnavo Ispanijos katalikų monarchams. Buvo tapęs gubernatoriumi.

Iki šiol diskutuojama dėl Kolumbo gimimo vietos. Manoma, kad jo gimimo vieta Katalonija, Korsika ar net pati Barselona.

1492 m. rugpjūčio 2 d. Kolumbas išplaukė su 3 laivais ir 90 žmonių įgula ieškoti kelio į Indiją. Tačiau lapkričio 12 d., manydamas, jog pasiekė Indija,  priplaukė Amerikos krantus.

Grįžęs jis buvo sutiktas Barselonoje ir pagerbtas karaliaus Ferdinando ir Izabelos.

Truputį istorijos apie Kristupo Kolumbo paminklą

1881 m. gegužės 10 d. Barselonos taryba priėmė sprendimą pastatyti paminklą Kolumbo garbei. Iš 27 pateiktų projektų buvo atrinktas architekto Gaieta Buhigas suprojektuotas paminklas.

1882 m. rugsėjo 27 d. buvo įkastas pirmasis paminklo akmuo. Oficialialus paminklo atidengimas, kuriame dalyvavo daug garsių žmonių, įvyko 1888 m. liepos 1 d.

Truputį apie Kristupo Kolumbo statulą

Bronzinė Kolumbo statula stovi ant princo karūnos ir pusės rutulio, simbolizuojančio atrastą pasaulio dalį. Kolumbas vaizduojamas laikantis kairėje rankoje žemėlapį, o dešine ranka rodantis kryptį į atrastą Ameriką.

Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje

Žemiau vaizduojamos keturios bronzinės statulos, kurios simbolizuoja keturis žemynus: Europą, Aziją, Ameriką ir Afriką.

Korintietiško stiliaus paminklo kolona pagaminta iš ketaus. Kolonos apačioje yra keturios dekoratyvinės kompozicijos su Barselonos herbu, po jomis – sparnuotos, šlovę simbolizuojančios, statulos.

Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje

Dar žemiau yra keturios statulų grupės. Tai kataloniečiai, vienaip ar kitaip susiję su Amerikos atradimu: Lluis de Santangel, Jaume Ferrer de Blanes, kapitonas Pere de Margarit ir Bernat de Boil.

Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje

Ant paminklo yra 8 bronziniai, grandinėmis pritvirtinti, medalionai, kuriuose pavaizduotos kitos svarbios asmenybės atrandant Ameriką: Katalonijos ir Aragono karalius Ferdinandas II, Kastilijos karalienė Izabela I, Martin Alonso Pinzon, Vicente Yanez Pinzon, Andres de Cabrera, Beatriz de Bobadilla, Moja markizas ir markizė, dvasios tėvas Juan Perez, vienuolis iš La Rambina, dvasinis tėvas Antonio de Marchena.

Kolonos papėdė yra kryžiaus formos, jos kampai sujungti į aštuonkampią figūrą. Kiekviename kryžiaus gale stovi statulos, kurios simbolizuoja Kataloniją, Aragoną, Leoną ir Kastiliją.

Prie paminklo pagrindo yra bronzinis reljefas, vaizduojantis Kolumbo gyvenimo epizodus: Kolumbas pasakoja savo planus dvasiniam tėvui Juan Perez de Marchena; Kolumbas supažindinamas su Kordobos monarchais; Kolumbo susitikimas su katalikų monarchais; Kolumbo išlipimas Guanahani saloje; Kolumbo sutikimas po pirmos kelionės ir kt.

Kristupo Kolumbo paminklas Barselonoje

Aplink paminklą yra keturių pakopų laiptai, šalia kurių tupi liūtai.

Įdomūs faktai

Kolumbo statulos piršto ilgis 50 cm, kairios kojos pėdos ilgis 1,13 m, o dešinės – 1 m.

Statula 7,7 m aukščio, 2,5 m pločio ir 42000 kg svorio.

Paminklo kolonos aukštis 51,3 m, skersmuo 2,25 m.

Pagaminti koloną užtruko metus ir prireikė 205000 kg ketaus.

Paminklo aukštis – 60 m., o svoris 233000 kg.

Pastatyti paminklą kainavo 622786 eurų.

Paminklo statyba buvo finansuojama valstybės ir žmonių aukų pagalba.

Paminklo statyba užtruko 7 m.

Prie paminklo dirbo 10 skulptorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.