Vyksti į Barseloną? Keletas patarimų Tau!

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Vyksti į Barseloną? Keletas patarimų Tau!Keliautoja Aušra, sutiko su mumis pasidalinti patarimais, keliaujantiems į Barseloną. Viliamės, kad šie patarimai tikrai padės.

Bilietus pirkome trys mėnesiai iki skrydžio, tai leido nemažai sutaupyti. Keliaudami net 5-iese nusprendėme imti registruotą bagažą, kuris, skrendantiems su Wizzair kompanija yra net 32 kg. Taip pat kiekvienam priklauso rankinis bagažas, kuris turi būti iki 10 kg.

Pastebėjome, kad Vilniuje gana griežta rankinio bagažo patikra. Kiekvienas keleivis turi įdėti rankinį bagažą į tam skirtus rėmus. Pasitaikė ir tokių atvejų, kad bagažą „išbrokavo“ dėl per didelių matmenų. Tokiu atveju mokamas papildomas mokestis, kuris siekia keliasdešimt eurų.

Truputėlį buvo kitaip Barselonoje. Kai kurių keleivių krepšiai ir lagaminai buvo tokie, kad vargu ar matmenys būtų atitikę rankinio bagažo reikalavimus. Tikrai pasisekė, kad netikrino nei bagažo dydžio, nei svorio. Todėl nusprendėme, kad nėra griežtos kontrolės – daug ką sprendžia žmogiškas faktorius.

El Prat oro uosto į Barseloną kursuoja Aerobus autobusai, tačiau bilieto kaina į vieną pusę – 5,30 euro. Kam šis keliavimo būdas per brangus, gali važiuoti miesto transportu. Iki 22 h važiuoja miesto autobusas nr. 46, nuo 22 h – važiuoja naktinis miesto autobusas – nr. 17. Kaina važiavimui į vieną pusę tik 1,45 euro.

Pateikiu keletą tinklalapių, kurie padėjo susiorganizuoti kelionę į Barseloną:

http://www.barcelona.com/barcelona_city_guide/all_about/barcelona_airport_bcn/getting_there

http://idealspain.com/pages/Information/BarcelonaAirport.htm

http://www.whatbarcelona.com/montserrat-monastery.html

http://www.whatbarcelona.com/

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/attractions/driving-route-barcelona-to-dali-museum.html

http://www.barcelonaturisme.cat/

http://www.barcelonayellow.com/

http://www.renfe.com/EN/viajeros/index.html

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Spain/Catalunya/Barcelona-274654/Shopping-Barcelona-La_Boqueria_Markets-BR-1.html

http://www.boqueria.info/

http://www.aerobusbcn.com/index.php/en/timetables.html

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/maps/barcelona-metro-map.html

Miesto žemėlapį dažniausiai rasite viešbutį. Vis dėlto, jeigu jame Jums neduos žemėlapio, jį galėsite gauti nemokamai arba labai pigiai nusipirkti turizmo informaciniuose centruose.

Mėgstantieji apsipirkti gali užsukti į Katalonijos aikštėje esantį aštuonių aukštų prekybos centrą. Adresas:  El Corte Ingles, Plaza Catalunya, 14 08002. Prekybos centro darbo laikas: I-VI nuo 10:00 iki 22:00 val.

Pravartu prisiminti, kad nemažai parduotuvių sekmadieniais nedirba, be to daug kur keletą valandų prieš pietus yra siestos laikas.

Rekomenduoju prieš vykstant „paklaidžiot“ po Jums rūpimą vietą per Google Earth.

Miestas tikrai svetingas ir pritaikytas turistams, tačiau labai reikia saugotis kišenvagių. Jų čia pilna. Kelis kartus pastebėjome jaunus vyrus, apie 20-30 m., stebinčius mus. Gatvėse nemažai elgetaujančių moterų, kurias „kuruoja“ jauni vyriškiai. Šios moterys yra labai įkyrios, todėl „atsikabina“ tik griežtai, bet mandagiai atsakius – „perdonamy, No“ (atsiprašau, ne). Taip pat buvome perspėtos, jog reikia saugotis, pravažiuojančių su riedučiais ir motoroleriais ar dviračiais. Šie pravažiuodami tiesiog išplėšia rankinukus ar kitus daiktus iš rankų.

Buvome ne sezono metu ir darbo dienomis, todėl žmonių srautai, kaip Barselonai, buvo nedideli. Tik penktadienį, vakarop, supratome, ką reiškia „plaukti su minia“. Sezono metu eilės daugiau -mažiau visur – prie muziejų, lankytinose vietose, prekybos centruose ir panašiai.

Jei nutarsite „pataupyti“ kojas, pamąstykite, gal apsimokės pirkti Barselonos miesto kortelę. Mes nepirkome, nes daugiau norėjosi apžiūrėti miestą bevaikštant.

Vienkartiniai viešojo transporto (metro, tramvajų, metro) bilietai – 1,45 euro. Be bilietėlio į metro jūs tiesiog nepakliūsite, o autobusuose bilietą galima nusipirkti iš vairuotojo.

Beje, turistiniai autobusai mūsų nesudomino. Susidaryti maršrutą patiems daug pigiau ir įdomiau.

Nuomotis automobilio Barselonoje – neverta. Sunku rasti stovėjimo vietą, o parkavimo aikštelės gana brangios. Tačiau nesuklys tie, kurie nuomosis automobilį norėdami išvykti į užmiestį. Geriausia automobilį išsinuomoti iš anksto, taip pigiau. Mes automobilį nuomavomės iš šios firmos – http://www.instantcars.eu/. Joje tuo momentu buvo mažiausios kainos. 2010 m. su dyzeliniu varikliu automobilį išsinuomavome už 24 eurus parai. Prie kainos taip pat prisidėjo 6 eurų draudimas. Tiesa, turėjome palikti 150 eurų užstatą, kuris grąžinamas, jeigu nesukėlėte avarijos ir neišrašė baudos kvito. Užstatas priklauso nuo vairuotojo stažo, amžiaus ir panašiai.

Su automobiliu aplankėme Figeresą, nuvažiavome iki Montserato, kur pasigrožėjome įspūdingais kalnų vaizdais. Taip pat galima aplankyti Tibidabo kalną, Jėzaus širdies baziliką.

Gyvenome apartamentuose, kuriuos rezervavomės per www.booking.com svetainę. Apartamentų pavadinimas: Las Ramblas Apartments III, adresas: Jonqueres, 13, Ciutat Vella, 08002 Barselona.

Galima užtaikyti ant nuolaidų, kurių metu nakvynė bus kur kas pigesnė. Apartamentų nuotraukos, kurios įdėtos į www.booking.com svetainę atitiko tikrovę.

Apartamentai nerūkantiems. Apsigyvenimo sąlygos gana griežtos, tačiau tai tik dar labiau pagerina gyvenimo kokybę. Patalai bei rankšluosčiai švarūs ir minkšti. Buitinė technika puikiai veikė. Kadangi šie apartamentai neima 50 eurų švarinimo mokesčio, kaip daugelis kitų, tai reikia apartamentus palikti tvarkingus.

Savininkas prašo palikti užstatą, kuris, jeigu viskas gerai, grąžinamas. Vienintelis nepatogumas – atvykus teks eiti apie 1 km pasiimti būsto rakto ir sutvarkyti registracijos dokumentus.

Dėkojame Aušrai už patarimus.

 

Gerbiamieji, jeigu lankėtės Barselonoje ar kitame mieste, pasidalinkite savo įspūdžiais, patarimais ir nuotraukomis. Informaciją siųskite el.p. info@urkistravel.lt.

2 komentarai Vyksti į Barseloną? Keletas patarimų Tau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.