Keliautojo įspūdžiai iš Marsa Alamo: ar verta keliauti su vaikais, ko tikėtis ir kiti patarimai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

įspūdžiai iš Marsa Alamo Įspūdžiai iš Marsa Alamo! Mūsų draugai Njoy moment=Njoy life dalinasi savo įspūdžiais bei patarimais iš saulėtojo Egipto kurorto. Tad jeigu ketinate atostogauti Marsa Alame – tikrai verta paskaityti!

Kai kas jau atspėjote, jog šįkart NJOY komanda mėgavosi Egipto saule ir tyrinėjo povandeninį pasaulį. Taigi, kaip ir kodėl Egiptas?

Iš tikrųjų labai ilgai ieškojome žiemos kelionės ir neapsisprendėme kur. Tačiau galų gale sprendimą nulėmė nenoras lėktuve praleisti apie 10 val. su mažu vaiku ir keliauti į tolimesnę šalį, todėl pasirinkome artimesnę, kurioje gruodį praktiškai lietuviška vasara. Nemeluosime, buvo daug abejonių dėl saugumo, maisto kokybės, ligų rizikos, etc., bet visgi pasikonsultavę su Itaka Lietuva ir UrkisTravel.lt agentais, perskaitę nemažai komentarų, priėmėme sprendimą aplankyti šią kontrastingą, tačiau žavią šalį. Ir nepasigailėjome – įspūdžių labai daug.

Pasirinkome gan naują kurortą – Marsa Alamą, kuris palyginti su Hurgada ar Šarm el Šeichu, yra labai ramus, turtingas koraliniais rifais, ideali vieta poilsiui šeimoms…

Keli akcentai, kuriuos rekomenduotumėme padaryti prieš keliaujant į Egiptą (ar į bet kurią kitą trečiąją šalį):

– Bandyti gauti konsultacijas iš žmonių/agentų, kurie patys buvę jūsų norimame aplankyti regione, taip pat išsirinktame viešbutyje, o geriausias variantas – susisiekti su tais žmonėmis, kurie tame regione dirba ir gyvena. Kodėl tai svarbu? Šįkart turėjome nesėkmingą patirtį su viešbučio pasirinkimu (Concorde Moreen Beach Resort & Spa): kad ir kiek peržiūrėjome komentarų ir nuotraukų (Tripadvisor 4,5 iš 5 ir pan.), tačiau atvykus į viešbutį vaizdas, maistas ir kt. tikrai neprilygo 5* viešbučiui, už kurį sumokėjome (tiesa, koralinis rifas ir spa paslaugos patiko labai). Čia labai padėjo Itaka Lietuva Marsa Alame dirbantys Mantas ir Indrė Daunoravičiūtė (ačiū darkart), kurių konsultacijos ir pagalba nuvedė mus į geriausią viešbutį regione – Albatros Sea World Marsa Alam, kuris paliko pačius geriausius įspūdžius visais aspektais.

Dar vienas pavyzdys, kodėl būtina konsultuotis tik su tais asmenimis, kurie bent jau būtų buvę jūsų pasirinktame regione: žmogus, buvęs Hurgadoje, patarė nesivežti plaukiojimui ir nardymui batų, nes ten neva visur smėlio paplūdimiai. Tačiau viešbutyje sutikome lietuvius, kurie pačią pirmą savo atostogų dieną susipjaustė kojų pirštus bandydami įžengti į jūrą be šių spec. batų, nes akmenys labai aštrūs (iš tikrųjų, pirmajame viešbutyje net ir privačiame prižiūrimame paplūdimyje buvo daugiau žvyro ir akmenų nei smėlio). Laimei, nepaklausėme šio patarimo ir batus turėjome.

– Turėti savo vaistinę. Iš tikro labai daug vežėmės priemonių nuo apsinuodijimo maistu, virškinimui, tačiau jų neprireikė (tiesa, Egipte gyvenantys lietuviai papasakojo, kad Lietuvoje net neverta pirkti vaistų nuo apsinuodijimo, nes dažniausiai tiesiog nepadės. Gal ir logiška: vietinei bakterijai reikalingas vietinis vaistas).

Maistas buvo pakankamai kokybiškas net ir pirmajame viešbutyje, nors ir skurdoko pasirinkimo ir ne itin „skanios“ išvaizdos. Beje, rankų dezinfekavimo skysčio būna turbūt kiekviename viešbutyje, tik kartais pamiršta papildyti, reikia tik priminti. Kas svarbiau, ypač jei keliaujate žiemą, būtina turėti kažko nuo peršalimo, gerklės skausmo ir pan., nes pučia gan stiprus vėjas, kuris labai žvarbus pasidaro išlipus iš vandens ir vakarais. Kita vertus, dėl įdegio jaudintis neverta, saulės tikrai daugiau nei pakanka, todėl ir saulės kremo tikrai reikia net ir žiemos metu.

Vizos pirkimas Egipte yra labai formalus dalykas ir labiau primena turgų: užpildai popieriuką su atvykimo informacija, savo asmens duomenimis ir pan. (paprastai duoda jau lėktuve užpildyti), o vyrukas atlieka tik pinigų paėmimo funkciją, nelabai įdomu, ką ten įrašei (nelabai ir suprastų, juk skaito arabai dar ir atvirkščiai). Kortele nepriima, tik grynais (eurais ar doleriais). Žmonių būna nemažai, ypač, jei ne vienas lėktuvas nusileidęs, tai nusiteikite užtrukti. Buvo ir variantas sumokėti +10 dolerių ir nelaukti eilėje, kuris kėlė įtarimų dėl legalumo. Rekomenduotume vizą gauti internetu (pildyti prieš savaitę iki kelionės), taip sutaupysite laiko.

Belaidis internetas abiejuose viešbučiuose buvo, veikė ne tik kambariuose ir daugumoje viešbučio vietų, jo stiprumas, matyt, priklauso nuo viešbučio, bet pirkti egiptietiškos kortelės greičiausiai neverta (jų pasirinkimo labai daug oro uoste). Nebent teks skambinti, tada tikrai verta, nes tarifai labai dideli.

Egipto tradicijos pasitiko ir vos išėjus iš oro uosto: autobuso vairuotojo pagalbininkas (sudedantis lagaminus į bagažo skyrių), paprašė „bakšiš“ rodydamas į savo delne turimus 2 eurus.

Viešbučius vėlgi rinkomės ir pagal atstumą nuo oro uosto, todėl pusvalandis patogiame autobuse neprailgo.

Labai gerai, kad Egipto laikas yra toks pats kaip ir Lietuvos, todėl labai neišsiderina režimai (maisto, miego).

Maisto įvairovė ir kokybė priklauso nuo viešbučio: rasite tikrai nemažai žuvies pasirinkimo, jei geresnis viešbutis – krevečių, krabų ir pan. Su vaisiais tas pats: kuo geresnis viešbutis, tuo jų daugiau ir šviežesnių, bet vyrauja apelsinai, bananai, obuoliai. Būna ir mangų, granatų, braškių… Labai daug patiekalų daroma čia ir dabar lauko griliuose. Ko tikrai nerasite – kiaulienos. Kas mėgsta sriubas, blogesnė situacija, nes jos labiau primena karštą vandenį su keletu daržovių.

Gėrimai su gan daug cukraus, tačiau yra ir šviežiai spaustų sulčių (dažnai už papildomą mokestį).

Labai didelį įspūdį paliko povandeninis gyvenimas Marsa Alame: labai didelė žuvų įvairovė ir net nereikia daug stengtis, jos tiesiog pasiekiamos nuo viešbučių kranto. Kai nurimsta vėjas, labai dažnai rytais prie krantų atplaukia delfinai. Profesionalams tikrai patiks giluminis nardymas: įspūdingi koralai, vėžliai, jūrų karvės ir pan.

Itaka Lietuva Marsa Alame siūlo nemažai įdomių ekskursijų. Šįkart nebandėme safari malonumų, bet kas bandė, tikrai nenusivylė ir grįžo kupini įspūdžių, taip pat kaip ir iš Luksoro. Tačiau lankėmės trumpoje ekskursijoje į vieną miestelį (Quseir, kuris vadinamas vietos „Afganistanu“), kur Indrė Daunoravičiūtė labai įdomiai papasakojo apie kasdienį egiptiečių gyvenimą, būsimų žmonų PIRKIMĄ, klajoklių beduinų gyvenimą dykumoje, taip pat lankėmės mečetėje, vietinėje parduotuvėje, gėrėme egiptietišką kavą, arbatą…

Abiejuose viešbučiuose džiugino egiptiečių noras bendrauti, gerai įvaldytos kelios užsienio kalbos. Be abejo, personalo šypsenų dažnumas priklauso ir nuo jų atlyginimo (egiptiečių atlyginimai yra labai maži), bet jų tikrai netrūksta. O jei dar keletą žodžių žinai arabiškai (labas – salam, ačiū – shoukran…), noras bendrauti pasidaro dar didesnis ir tave kitą dieną atsimena ir visada sveikinasi, paklausia, ar viskas gerai (culo tamam?)

Lauktuvės. Nepatariam pirkti arbatų, nes jos kvepia tik parduotuvėje (matyt, papurškia kokios priemonės…) parsivežus namo, mangų, apelsinų ar kt. skonis virsta paprasta juoda arbata arba karštu vandeniu su žolelėmis. Galbūt panašiai būtų ir su kvepalais, aliejais… atsargiai su prieskoniais, nes būna aštrūs. Kas patiko, tai mėta kristalais. Kristalas užpilamas karštu vandeniu, mėta garuoja – puikiai tinka inhaliacijoms :)

Papildomi mamytės pastebėjimai: Egiptas buvo mano sąrašo gale šalių, kurias norėčiau aplankyti. Forumuose mamos dalinosi patirtimi, kaip Egipte pirkdavo vandenį, jį virindavo ir tada prisipylusios į vonią maudydavo mažylius. Paskaičius tokius komentarus, abejojau dėl visko ir išsivežiau visą vaistinėlę nuo apsinuodijimų bei dezinfekcinių priemonių. Vaistų nuo apsinuodijimo nepanaudojome, o va nuo peršalimo neturėjome: prireikė kreiptis net pas vietinius gydytojus. Beje, gydytojai tikrai išmano savo darbą ir bijoti nėra ko. Dukrelė simboliškai per savo penktąsias atostogas irgi truputį apsirgo, todėl pirmąją atostogų savaitę buvome „ligoniukės“. Kadangi atostogavome dvi savaites, tai spėjome ir pasveikti ir pasidžiaugti visais atostogų malonumais. Beje, vaiką maudėme normaliai po dušu, o antrasis viešbutis buvo toks tvarkingas (Albatros Sea World Marsa Alam), kad dezinfekcinio skysčio beveik nepanaudojau ir vaiko rankas ploviau ne daugiau nei Lietuvoje. Kas augina 1 m. 6 mėn. vaikus mane supras, kad jų sulaikyti neįmanoma (viską liečia, ima, tyrinėja). Esu girdėjusi replikų, kad keliauti su vaiku yra daug sunkiau ir geriau keliauti be jo, bet aš dar kartą įsitikinau, kad atostogos su vaiku (buvimas 24 val. per parą kartu) yra didžiausia dovana ir tėvams, ir vaikui. Dvi savaitės viešbučiuose tikrai neprailgo, nes važiavau su vienu tikslu: pailsėti ir kuo daugiau laiko skirti vyrui ir dukrai be jokios namų ruošos ar maisto gamybos reikalų. Šios atostogos buvo: kokybiškas laikas su šeima, naujos pažintys, geras oras, nuostabus povandeninis pasaulis ir pilnos įspūdžių vaiko akys, dėl kurių verta atostogauti kartu.

Taigi, summa summarum kelionė buvo super, matyt, teks kartoti. Pradedam suprasti, kodėl su Itaka Lietuva pasaulis yra gražesnis.

Njoy moment=Njoy life

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.