Kelionės į Egiptą: pažinti povandeninį pasaulį kviečia ir kitus
Populiarusis Egiptas traukia tiek aktyvaus poilsio mėgėjus, svajojančius apie povandeninio pasaulio magiją ir unikalios šalies kultūros pažinimą, tiek norinčius tiesiog pasimėgauti saule ir šiluma su visa šeima. Kaunietė Snieguolė kartu su dukra bent kelis kartus per metus vyksta į Egiptą nardyti ir pasigėrėti užburiančiu povandeniniu pasauliu. Šių metų kelionėje jai didžiausią įspūdį paliko povandeninis plaukiojimas su jūros karvėmis. Moteris ragina povandeninį rojų Raudonojoje jūroje pamatyti ir kitus keliautojus bei dalijasi naudingais patarimais, ką svarbu žinoti išsiruošus į Egiptą.
Išbandžiusios povandeninio pasaulio pramogas vis grįžta jų pakartoti
Aktyvų laisvalaikį mėgstanti Snieguolė kasmet vyksta į Egiptą ne tik pasimėgauti saulės spinduliais bei šiltu klimatu, bet ir pažinti povandeninį pasaulį. Kartu su dukra išbandžiusios giluminį nardymą, moterys baigė nardymo kursus ir Egipte išbandė įvairias nardymo pramogas: plaukiojimą su delfinais, jūrų vėžliais bei pusę tonos sveriančiomis jūros karvėmis.
„Esu priklausoma nuo giluminio nardymo, todėl į Egiptą vykstu jau daugelį metų. Teko lankytis įvairiuose kurortuose, apsistoti daugybėje viešbučių, pamatyti populiariausius keliautojų lankomus objektus bei istorinius miestus, bet niekas nesužavėjo taip, kaip povandeninis pasaulis. Raudonojoje jūroje jis yra neapsakomas žodžiais, tad tik žmogus, išbandęs giluminį nardymą ir pamatęs ji savo akimis, gali tai suprasti. Povandeninį pasaulį Hurgadoje geriausia pažinti nardant iš laivo, o su jūros karvėmis susipažinti plaukiant į jūrą greitaeigiu kateriu ir jų ieškant“, – pasakoja Snieguolė ir ragina kitus išbandyti šią aktyvią pramogą, kuria jau spėjo sudominti artimuosius bei draugus.
Pasak moters, renkantis pramogas vandenyje, kad ir kur būtum, svarbu žinoti tam tikras taisykles, taip pat ji rekomenduoja pasirūpinti sveikatos draudimu. „Kartą Raudonojoje jūroje teko patirti medūzos nudeginimą. Nežinodama, kaip tinkamai pašalinti nuodus, tada tiesiog nusiprausiau po dušu, o po to teko keturias dienas praleisti ligoninėje. Laimei, turėjau draudimą, tad dabar visada įspėju ir kitus nardytojus, jog pažeistą vietą reikia nuplauti jūros vandeniu (jokiu būdu ne vandeniu iš čiaupo), medūzos nuodus neutralizuoti druskos ar acto tirpalu ir kuo greičiau kreiptis į medikus. Daugiau tokių įvykių patirti neteko ir povandeninio pasaulio pramogos kelia tik gerus atsiminimus, tačiau visko pasitaiko, o atsarga gėdos nedaro“, – pataria moteris ir priduria, jog Egiptas yra pati tinkamiausia vieta mokytis nardyti, nes čia galima rasti geriausius kvalifikuotus instruktorius.
Egipto stiprybė – viešbučiai
Pasak didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ paslaugų užsienyje organizavimo specialistės Jolitos Burinskaitės, Egipto kaip turistinės krypties stiprybė yra viešbučiai, kurie, skirtingai nei didžiuma Europos šalių, turi itin dideles teritorijas, tad sukuriama ištisa poilsiui pritaikyta infrastruktūra, siūlomas didelis paslaugų pasirinkimas.
Atostogaujantiems Egipte pirmą kartą J. Burinskaitė pataria būtinai aplankyti monumentalaus dydžio piramides, kurios visiems palieka neišdildomą įspūdį: „Abejingų taip pat nepalieka Raudonosios jūros povandeninis pasaulis. Norintiems su juo susipažinti yra siūlomos įvairios ekskursijos, giluminis ir paviršinis nardymas. O tiems, kurie nemoka plaukti ir mažiesiems keliautojams galima pasirinkti išvyką laivu su stikliniu dugnu ar net povandeninį laivą. Svarbu susitikti su dykumų gyventojais beduinais, pamatyti jų buitį ir kasdienybę bei pajodinėti kupranugariais.
Tam, kad atostogos atitiktų visus poreikius, svarbiausia pasirinkti tinkamą kurortą. „Į Šarm aš Šeichą rekomenduojame vykti aktyviems keliautojams, kurie nori pamatyti Jeruzalę, Petrą, užlipti į Mozės kalną. Čia taip įsikūręs garsusis „Ras Mohamed“ nacionalinis parkas, laikomas viena vaizdingiausių vietų visoje Raudonosios jūros pakrantėje – tai tikras nardytojų rojus. O ieškantiems kultūros bei istorinio palikimo verčiau rinktis Hurgadą. Iš čia patogiau planuoti ekskursijas į senuosius Tėbus, dabartinį Luksoro miestą su įspūdinga Karnako šventykla, Karalių slėniu, faraonės Hatčepsutės pomirtine šventykla. Norintiems pamatyti tikrąją egiptiečių kasdienybę rekomenduoju pasirinkti viešbutį pačiame Hurgados centre, kur įsikūrę vietiniai žuvies, vaisių bei daržovių turgūs“, – pataria „Novaturo“ paslaugų užsienyje organizavimo specialistė.
Pramogos ir poilsis visai šeimai
Artėjančios moksleivių pavasario atostogos – geriausias metas keliauti į Egiptą. Dienos temperatūra balandį čia siekia 25–28 laipsnius šilumos, o vandens – iki 23 laipsnių, tad jau galima mėgautis Raudonosios jūros teikiamais malonumais. Vos už keturių valandų skrydžio esantys kurortai siūlo pramogas visai šeimai. Tiesa, skrendant su vaikais reikėtų atidžiau rinktis viešbutį.
„Keliaujant į Egiptą su visa šeima svarbu išsirinkti viešbutį, kuriame būtų kuo daugiau pramogų: animacija, diskotekos, vandens kalneliai. Egipte tikrai netrūksta viešbučių, skirtų šeimoms. Juose puikiai pritaikyta infrastruktūra, gausu baseinų ir žaidimų aikštelių, tad kol vaikai bus užimti, tėvai galės ramiai ilsėtis ir būti užtikrinti, kad jų vaikai saugiai bei smagiai leidžia laiką. Tiesa, mažiesiems įspūdį palieka ne tik viešbučiuose esančios pramogos, bet ir paviršinis nardymas Raudonojoje jūroje, safaris su džipais, delfinų pasirodymai, išvyka į Kairą, aplankant Gizos piramides bei didįjį Sfinksą“, – sako specialistė.
Pagrindinė ekspertės rekomendacija – tinkamai įvertinti, kaip norėsite leisti laiką kelionės metu. „Jei planuojate daug laiko praleisti už viešbučio ribų, vykti į ekskursijas, tuomet galima rinktis šiek tiek kuklesnį variantą. Tačiau jeigu visas laikas bus leidžiamas viešbučio teritorijoje, būtinai skirkite laiko jo pasirinkimui. Peržiūrėkite viešbučio nuotraukas bei vaizdo įrašus, pasiskaitykite keliautojų komentarus ir viešbučio aprašymą, patikrinkite, ar norimas viešbutis turi vaikų taip mėgstamus vandens kalnelius“, – rekomenduoja J. Burinskaitė.
Daugiau įdomios informacijos apie Egiptą rasite šioje nuorodoje.