Lankytinos vietos Kopenhagoje (I dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Kopenhagoje Kopenhaga gali pasigirti pramogų ir reginių gausa, kurie atitiks kiekvieno skonį ir susidomėjimą. Mieste pilna istorinių paminklų, svarbių pastatų ir įdomių muziejų, padėsiančių susipažinti su Kopenhagos istorija, prasidėjusia 1043 metais. Pateikiame jums kelias dešimtis populiariausių lankytinų vietų Danijos sostinėje.

Lankytinos vietos Kopenhagoje:

Mažoji undinėlė/The little Mermaid

Į Langelinje prieplauką turistai plūsta ne tik pasigrožėti vaizdais, bet ir apžiūrėti Mažosios undinėlės skulptūros, laikomos vienu labiausiai žinomų turistinių objektų Kopenhagoje. 2013 metų rugpjūčio 23 dieną šiai iš bronzos ir granito pagamintai įžymybei sukako 100 metų. Ją miestui padovanojo Danijos aludaris Karlas Jakobsenas (Carl Jacobsen). Skulptūrą sukurti įkvėpė Kristiano Anderseno pasaka apie undinę.

Adresas: Langelinie, 2100 København Ø

Tinklalapis: www.mermaidsculpture.dk

Nyhavn

Nyhavn iš pradžių buvo užimtas prekybos uostas, į kurį suplaukdavo laivai iš viso pasaulio. Šiuo metu šis senasis uostas vietinius gyventojus ir turistus traukia gražiais atrestauruotais senoviniais namais ir populiariais restoranais, siūlančiais skanų maistą bei džiazo muziką. Seniausias namas šioje miesto dalyje pažymėtas devintu numeriu. Jis buvo pastatytas 1681 metais. Dėmesio taip pat susilaukia 20, 67 ir 18 numeriais paženklinti namai, kuriuose gyveno pasaulyje gerai žinomas rašytojas Kristianas Andersonas.

Adresas: Nyhavn 1-71, 1051 København K

Tinklalapis: www.nyhavn.com

Strøget

Strøget – didžiausia Kopenhagos prekybinė zona, esanti pačioje miesto širdyje. Tai viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje, kurioje įsikūrę daugybė nuo nieko neišsiskiriančių iki pasaulyje gerai žinomų prekinių ženklų parduotuvių. 1100 metrų ilgio gatvė tęsiasi nuo Rotušės (Rådhuspladsen) iki Naujosios karališkosios aikštės (Kongens Nytorv).  Pavadinimą gatvė įgijo 1800 m. Ji apima Nygade, Vimmelskaftet, Frederiksberggade, Østergade gatves bei Nytorv, Gammeltorv ir Amagertorv aikštes. Į Strøget užklysti verta ne tik dėl apsipirkinėjimo, tačiau ir dėl keleto šioje srityje išsidėsčiusių turistinių objektų: Helligåndskirken – Šv. Dvasios bažnyčia, kuri Kopenhagoje yra viena seniausių; Vor Frue Kirke – Dievo motinos bažnyčia, kurioje susituokė princas Federikas ir princesė Marija.

Adresas: Frederiksberggade, 1459 København K

Tinklalapis: www.kcc.dk

Kristianija/Christiania

Kristianija lyg atskiras miestas Kopenhagoje, viena populiariausių turistų lankomų vietų, įkurta 1971 metais, kai grupelė žmonių iškirpo skylę tvoroje ir įsikūrė senose ir nebenaudojamose kareivinėse. Netrukus teritorija buvo žinoma kaip vieta, kurioje galima nusipirkti marihuanos. Šiandien tai „laisvas miestas“, turintis savo įstatymus. Čia toleruojami lengvieji narkotikai, kuriuos gali įsigyti kiekvienas apsilankęs Kristianijoje. Gyventojai šioje autonomiškoje teritorijoje nevažinėja automobiliais, Kopenhagos valdžiai moka tik už vandenį bei elektrą, o esminiai klausimai sprendžiami visuotiniu balsavimu, kuris rengiamas baro lauko terasoje, gurgšnojant alų. Kiekvienais metais Kristianijoje apsilanko apie pusė milijono turistų.

Adresas: Bådsmandsstræde 43, 1407 København K

Tinklalapis: www.christianiaooo.dk

Tivoli sodai

Populiariausias ir labiausiai žinomas pramogų parkas ne tik Kopenhagoje, bet ir visoje Danijoje – Tivoli sodai, visuomenei atidaryti 1843 metais. Sodai įkurti kelios minutės pėsčiomis nuo Rotušės, centrinėje miesto dalyje. Tai gali būti puiki popietės atrakcija, kurioje veiklos atras ir mažiausieji, ir suaugę. Lankytojams siūloma išbandyti įvairiausius atrakcionus, kurie paliks neišdildomus įspūdžius. Taip pat atrakcionų parke vyksta vaidinimai, rengiami baleto pasirodymai, koncertai.

Adresas: Vesterbrogade 3, 1630 København V

Tinklalapis: www.tivoli.dk

Bakken atrakcionų parkas

Į šiaurę nuo Kopenhagos galima surasti dar vieną atrakcionų parką – Dyrehavsbakken, kuris vadinamas tiesiog Bakken. Tai seniausias pasaulyje atrakcionų parkas, įkurtas prieš daugiau nei 400 metų. Jame įrengta daugybė įvairių atrakcionų, pritaikytų ir vaikams, ir suaugusiems. Bakken parke yra net 34 pasivažinėjimo kalneliai – tiek neturi nei vienas kitas Skandinavijoje esantis parkas.

Adresas: Dyrehavevej 62, 2930 Klampenborg

Tinklalapis: www.bakken.dk

Kopenhagos zoologijos sodas

Kopenhagos zoologijos sode galima aptikti 264 gyvūnų rūšis, jame gyvena daugiau nei 3000 gyvūnų. Tai vienas seniausių ir didžiausių zoologijos sodų Europoje, galintis pasigirti didžiule egzotinių gyvūnų įvairove. Vienuolikos hektarų plotą užimantis sodas visuomenei duris atvėrė 1859 metais. Kiekvienais metais jame apsilanko daugiau nei vienas milijonas lankytojų. Zoologijos sode yra sudaryta galimybė apžiūrėti gyvūnus pagal pasaulio regionus. Čia įkurdinti pingvinai, kupranugariai, poliarinės meškos, liūtai, pelikanai, flamingai, Tasmanijos velniai, lemūrai ir kt.

Adresas: Roskildevej 32, 2000 Frederiksberg

Tinklalapis: www.zoo.dk

Nacionalinis Danijos muziejus

Nacionalinis muziejus įkurtas 1743-1744 metais statytuose Princo rūmuose, kurie buvo skirti Danijos princui Frederikui V ir princesei Luizai. Šiandien šie rūmai nebėra naudojami karališkosios šeimos, bet Didžioji salė iki šių dienų išliko tokia elegantiška, jog atrodo į ją tuoj įžengs princas su princese. Danijos nacionaliniame muziejuje eksponuojami radiniai iš akmens amžiaus, vikingų, viduramžių, renesanso lakotarpių.

Adresas: Prinsens Palæ, Ny Vestergade 10, 1471 København K

Tinklalapis: www.natmus.dk

Apvalusis bokštas Rundetårn

XVII amžiuje pastatytas apvalusis bokštas yra seniausiai veikianti observatorija Europoje. Kai Kristianas IV pastatė bokštą, Danija Tycho Brahe dėka buvo gerai žinoma dėl savo astronominių pasiekimų. 1601 metais mirus šiam astronomui, karalius norėjo toliau tęsti jo mokslinius tyrimus, įkurdamas observatoriją pastatytame bokšte. Bokštas iki šiol yra naudojamas mėgėjų astronomų, o lankytojus jis vilioja viršuje esančia apžvalgos aikštele, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į Kopenhagos senamiestį.

Adresas: Købmagergade 52A, 1150 København K

Tinklalapis: www.rundetaarn.dk

Nacionalinė Danijos galerija – Den Kongelige Malerisamling

Nacionalinė galerija yra didžiausias meno muziejus Danijoje, kuriame eksponuojami danų ir kitų šalių menininkų paskutinių septynių šimtmečių darbai. Muziejaus kolekciją sudaro beveik devyni tūkstančiai paveikslų ir skulptūrų, maždaug trys šimtai tūkstančių meno kūrinių ant popieriaus bei dugiau nei du tūkstančiai šeši šimtai iš gipso pagamintų figūrėlių, kurių amžius siekia nuo antikos iki renesanso.

Adresas: Sølvgade 48, 1307 København K

Tinklalapis: www.smk.dk

Eksperementariumas

Jeigu domitės mokslu, apsilankykite Eksperementariume, kuris įkurtas vos 15 minučių autobusu nuo Kopenhagos centro. Keturių tūkstančių kvadratinių metrų plote išsidėstęs mokslo centras kviečia ir vaikus, ir suaugusius sužinoti apie įvairias technologijas, jų atsiradimą. Skirtingai nei kituose muziejuose, čia eksponatus galima ne tik liesti, bet ir išbandyti, eksperimentuoti.

Adresas: Tuborg Havnevej 7, 2900 Hellerup

Tinklalapis: www.experimentarium.dk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.