Sicilijos Komiso miestas – lankytinos vietos ir dar šis tas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Sicilijos Komiso miestasKomiso miestas išsidėstęs Sicilijos pietinėje dalyje, Iblean kalnų papėdėje, maždaug 22 km į šiaurės vakarus nuo Ragūzos. Čia gyvena apie 30 tūkstančių žmonių. Komiso apylinkės tankiai apgyvendintos, įkurta daug gamyklų ir šiltnamių plantacijų, auginamos daržovės, gaminamas vynas. Ši Sicilijos dalis laikoma viena derlingiausių ir didžiausių agrokultūros augintojų saloje. Pačiame Komiso mieste yra daug monumentų, o kai kurie jų yra svarbūs bei verti kiekvieno turisto apsilankymo.

Archeologinių kasinėjimų metu nustatyta, jog  žmonės šiose apylinkėse gyveno jau Neolito amžiuje. Pasak istorinių šaltinių, dabartinis Komiso miestas įkurtas tarp Kamarina ir Akrai senovinių gyvenviečių, kuriose atrastos graikų ir romėnų pastatų liekanos.

Komisas – barokinis miestas, atstatytas prieš daugiau nei 300 metų po įvykusio žemės drebėjimo. Svarbiausias lankytinas objektas, tapęs miesto simboliu – Naselli pilis, išsiskirianti XIV amžiaus bokštu bei geležiniais vartais. Vertinga grindų mozaika puošusi visą statinį dabar saugoma miesto bibliotekoje.

Centrinėje miesto aikštėje (Piazza del Municipio) stovi čiurlenantis 1937 metais pastatytas Dianos fontanas (Fontana di Diana), kurio vanduo praeityje tekėjo į viešąsias pirtis. Čia yra ir daugiau vertų dėmesio statinių – rotušė (Palazzo Comunale), du gražiausi miesto pastatai su elegantiškais barokinio stiliaus fasadais – Palazzo lacono – Ciarcia ir Palazzo Occhipinti.

Vaikščiodami miesto gatvėmis taip pat atrasite turgų po stogu, kuris veikia nuo 1871 metų. Jame įkurtas miesto muziejus, eksponuojantis iškasenas iš įvairių geologinių amžių, stuburinių gyvūnų skeletus iš Kvartero periodo, mineralus iš Sicilijos. Čia pat yra biblioteka (Biblioteca di Bufalino), įkurta garsaus rašytojo, kurio gimtinė buvo Komisas.

Mieste akį patrauks ir bažnyčios. XV amžiuje pastatyta Motinos bažnyčia (Santa Maria delle Stelle), kuri buvo sugriauta po katastrofinio žemės drebėjimo 1693 metais, tačiau Naselli šeimos dėka atstatyta po šešių metų. Neoklasicistinė Apsireiškimo bažnyčia  (Annunziata), stovinti ant šioje vietoje buvusios ankstesnės bažnyčios pamatų. Ji, kaip ir daugelis kitų pastatų, taip pat neatlaikė žemės drebėjimo ir buvo atsatyta tik XVIII amžiaus pabaigoje. XIV amžiaus gotikos – katalonų stiliaus Šv. Pranciškaus bažnyčia, kuri ribojasi su elegntišku XV amžiuje statytu vienuolynu. Taip pat turistus sudomina Kapučinų, Jėzaus bažnyčios.

Komiso miestas – ideali kryptis, norintiems susipažinti su pietine Sicilijos dalimi. Iš čia lengvai pasiekiamos kitos salos įžymybės: Ragūza (~16 km), Viktorija (~7 km), Sirakūzai (~110 km), Katanija (~95 km), Etnos nacionalinis parkas (~100 km).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.