Sicilija. Sirakūzai – miestas, nugalėjęs Atėnus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Sirakūzai buvo svarbiausias Didžiosios Graikijos (Magda Greacia) miestas. 413 m. jis nugalėjo galinguosius Atėnus ir tapo didžiųjų graikų namais, kuriuose gyveno ir žymusis Archimedas. Ekonominės, politinės ir karinės jėgos didybės laikais mieste gyveno 300,000 žmonių ir, anot Cicerono, tai buvo „geriausias ir gražiausias graikų miestas“.

Šiandien keliaujant po Siciliją, privaloma užsukti ir į Sirakūzus. Juos gana lengva apžiūrėti per dieną. Labiausiai turistus dominanti vieta Sirakūzų mieste – archeologinis parkas (Parco Archeologico Neapolis).

Miesto šiaurės vakaruose esančioje archeologinėje vietovėje, yra išlikęs stulbinantis skaičius gerai išsilaikiusio graikų ir romėnų paveldo. Pagrindinis objektas, be abėjonės, yra Graikų teatras, pastatytas maždaug V a. pr. Kr. Jis yra didžiausias kada nors pastatytas tokio pobūdžio objektas, kurio 59 eilėse galėjo sutilpti iki 15,000 žiūrovų. Kiekvienais metais nuo gegužės mėn. vidurio iki birželio mėn. pabaigos šiame teatre vyksta kasmetis Graikų teatro festivalis.

Kiek tolėliau stūkso seno akmens karjerai. Nors šiandien čia yra žavus ir aromatingas citrinmedžių sodas, tačiau senovėje šie karjerai turėjo visiškai kitą paskirtį. Po 413 m. Sicilijos ekspedicijos šioje vietoje buvo laikoma 7000 belaisvių.

Labiausiai turistus dominantis objektas – „Dioniso ausis“ – 20 metrų aukščio ir 65 metrų gylio smailios arkos urvas. Pavadinimą arkai 1608 metais davė italų menininkas Karavadžo. Pagal legendą, tikima, kad arkoje Dionisas laikė savo didžiausius priešus.

Dar viena įdomi lankytina vieta Sirakūzų archeologiniame parke – vienas didžiausių pasaulyje romėnų amfiteatrų, kurio ilgis siekia 140 metrų. Objektas statytas III a. Jame vykdavo žiaurios gladiatorių ir laukinių žvėrių kovos.

Dažnas turistas užsuka į Sirakūzų archeologijos muziejų. Jis nedaug tesiskiria nuo archeologinio parko, tačiau muziejuje saugoma ir eksponuojama didelė įvairių radinių kolekcija, surinkta iš Sirakūzo apylinkių.

Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.