Ten, kur pildosi svajonės – Madam Tussaud vaškinių figūrų muziejus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Madam Tussaud vaškinių figūrų muziejus

Madam Tussaud vaškinių figūrų muziejus – puiki galimybė „susipažinti“ su pasaulinio garso žvaigždėmis: daininikais, aktoriais, sportininkais ar politikos veikėjais. Greičiausiai kiekvienas iš mūsų svajojame paspausti ranką pačiam JAV Prezidentui, tiesiai iš pop karalienės Madonnos rankų gauti autografą ar nueiti į pasimatymą su Kylie Minogue.

Ką gali žinoti, juk svajonės pildosi! Niekada nesakyk niekada! Galų gale visada galima rasti išeitį. Nors su „žvaigždutėm“ į pasimatymą nenueisite, tačiau paspausti ranką ar ją apkabinti – tikrai galėsite!

Iki pilnos laimės trūksta tik lėktuvo bilieto į Londoną, Berlyną, Amsterdamą ar Vieną. Būtent šiose Europos sostinėse yra įsikūrę Madam Tussaud vaškinių figūrų muziejai. Kiekviename jų rasite pasaulinio garso muzikos, kino, sporto, politikos įžymybes, taip pat garsių žudikų, super herojų vaškines figūras.

Pirmasis „Madame Tussaud“ vaškinių figūrų muziejus buvo atidarytas 1835 m. Londone. Jį įkūrė prancūzų kilmės skulptorė Madame Tussaud (tikrasis jos vardas – Marija Grosholtz). Jos pirmoji 1777 metais nulipdyta figūra buvo Volteras. Beveik tuo pačiu metu nulipdė ir Žano Žako Ruso, Bendžamino Franklino skulptūras.

Vaškinės figūros yra originalaus dydžio. Plaukų spalva, rankų pirštų ilgis ir kitos detalės pateiktos tokios, kad kuo tikroviškiau atrodytų figūra. Daugiausiai darbo meistrai turi su skulptūrų plaukais, nes kiekvienas plaukelis specialia karšta adata į vaškinę galvą yra įsodinamas atskirai, po vieną, kad atrodytų kuo realiau ir įtikinamiau. Neretais atvejais vaškinių figūrų kūrimo procese dalyvauja ir pačios garsenybės. Joms būti eksponuojamoms muziejuje yra didelė garbė.

Tobulėjant vaško apdirbimo technologijoms keičiasi ir vaškinės skulptūros. Todėl šiandien muziejaus lankytojai, ne taip, kaip Marijos Tussaud laikais, gali drąsiai jas paliesti ar net apkabinti. Įdomu tai, kad muziejaus darbuotojai stebi visuomeninius ir politinius įvykius ir pagal juos atnaujina figūras. Pavyzdžiui, kai Paris Hilton buvo pasodinta į kalėjimą, jos antrininkė „apsivilko“ kalinės uniformą. Muziejaus įžymybės atnaujinamos ir dėl savo gerbėjų pastovaus ir dažno lietimo.

Šiuo metu pasaulyje yra 12 Madame Tussaud muziejų, be jau išvardintų miestų, juos taip pat rasite Vašingtone, Niujorke, Las Vegase, Šanhajui, Hong Konge, Bankoke, Holivude, Blackpool’e (UK). Nors įėjimas į muziejų nėra toks pigus (Londone įėjimo kaina apie 30 svarų), tačiau tai gali būti vienintelė galimybė gyvenime pabuvoti įžymių asmenų apsuptyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.