Lankytinos vietos Taline: ką įdomaus pamatyti Estijos sostinėje?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

20 lankytinų vietų Taline

Šalies šiaurėje, pietinėje Suomijos įlankos pakrantėje, įsikūrusiame Taline kiekvienas turistas atranda daug įdomių lankytinų vietų. Vien tik ko vertas Talino senamiestis, kuriame iki šių dienų galima pajausti Viduramžių dvasią. O kur dar jūsų dėmesio vertos bažnyčios, muziejai ir kitos miesto įžymybės…

Šv. Mergelės Marijos katedra ir jos bokštas

XIII amžiuje pastatyta Šv. Mergelės Marijos katedra yra seniausia bažnyčia Taline ir žemyninėje Estijoje. Pirmoji bažnyčia buvo medinė, tačiau vėliau atvykę Dominikonų vienuoliai pradėjo statyti šventovę iš akmenų. Istoriškai tai buvo Estijos elito bei Vokietijos bajorų bažnyčia. Lankytojai taip pat gali užlipti į 69 metrų barokinio stiliaus varpinės bokštą, nuo kurio atsiveria pasakiški vaizdai į miestą.

Adresas: Toom-Kooli 6, Tallinn

Tinklalapis: www.toomkirik.ee

Danijos karaliaus sodas

Ant Katedros kalvos (Toompea), esančios tarp miesto sienos ir Žemutinio bokšto, yra lankytojams atviras sodas, pavadintas Danijos karaliaus garbei. Tikima, kad Danijos karalius Valdemaras II ir jo kariuomenė čia apsistojo prieš užkariaudama Tompėją 1219 metais. Dar reikšmingesnis įvykis nutikęs šioje vietoje – Danijos vėliavos atsiradimas. Pasak legendos, Valdemaras II ir jo pajėgos kovodamos su estais buvo ties pralaimėjimo riba, kai danguje prasisklaidžius debesims pasirodė raudona vėliava su baltu kryžiumi. Jie šį reiškinį palaikė šventu ženklu, padėjusiu danus atvesti į pergalę.

Adresas:  Lühike jalg 9a, Tallinn

Estijos istorijos muziejus – Didžioji gildijos salė

Estijos istorijos muziejus pristato šalies istoriją nuo priešistorinių laikų iki XX amžiaus pabaigos. Įvairūs radiniai, filmai bei interaktyvūs eksponatai parodo, kaip žmonės gyveno, kovojo ir išgyveno per pastaruosius vienuolika tūkstančių metų. Muziejus įkurtas XV a. Didžiojoje gildijos salėje.

Adresas:  Pikk 17, Tallinn

Tinklalapis: www.ajaloomuuseum.ee

Didieji pakrantės vartai ir Storosios Margaretos bokštas

Šių statinių paskirtis buvo ne tik apsaugoti miestą nuo jūros pusės, tačiau ir nustebinti visus atplaukusius į uostą. Didieji pakrantės vartai kartu su Viru vartais yra paskutiniai iš šešių, per kuriuos Viduramžiais buvo įmanoma patekti į miestą. Pikk gatvėje esantys vartai pastatyti 1300 metais. XVI a. pradžioje jie buvo rekonstruoti, o šalia vartų pastatytas 25 metrų skersmens ir 20 metrų aukščio apvalus Storosios Margaretos patrankų bokštas. Šis statinys įvairiu laikotarpiu buvo naudojamas kaip parako ir ginklų sandėlis, kalėjimas, o šiuo metu jame įkurtas Estijos jūrų muziejus.

Adresas: Pikk 70, Tallinn

Tinklalapis: www.meremuuseum.ee

Juodgalvių brolijos namai

Nuostabi renesanso stiliaus gildijos salė su ryškiai raudonomis, žaliomis ir paauksuotomis durimis puikuojasi ant kiekvienos Talino atvirutės. Namai priklausė Juodgalvių brolijos nariams, kuriuos sudarė jauni pirkliai ir užsieniečiai. Paminėtina, jog pirmoji Kalėdų eglutė Europoje buvo pastatyta 1441 metais Talino Rotušės aikštėje. Šiai nuostabiai tradicijai reikia dėkoti Juodgalvių brolijos nariams.

Adresas: Pikk 26, Tallinn

Tinklalapis: www.mustpeademaja.ee

Helemano bokštas ir miesto siena

Puiki vieta pajausti Viduramžių dvasią – Helemano bokštas, esantis šalia Müürivahe gatvės. Trijų aukštų bokštas pastatytas XIV amžiuje. Skirtingais laikotarpiais jis buvo naudojamas kaip kalėjimas ir ginklų parduotuvė. Šiandien turistai gali apžiūrėti ne tik bokštą, bet ir aplankyti jame įkurtą meno galeriją, taip pat pasivaikščioti dviejų šimtų metrų ilgio miesto siena.

Adresas: Müürivahe 48, Tallinn

Tinklalapis: www.hellemann.ee

Šv. Kotrynos pasažas

Vienoje iš gražiausių Talino senamiesčio vietų įsikūrę daugybė amatininkų dirbtuvių, kuriose menininkai, naudodami tradicinius metodus, gamina dirbinius iš stiklo, keramikos, taip pat papuošalus, kepures, antklodes. Dirbtuvės įkurtos mažose XV-XVII a. patalpose.

Adresas: Vene 12, Tallinn

Kohtuotsa apžvalgos aikštelė

Tompėjos kalvos rytiniame kampe yra erdvi apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nepamirštami vaizdai į Talino senamiestį. Iš šios vietos galima pamatyti daugumą miesto bokštų, įskaitant aukščiausią – televizijos bokštą.

Adresas: Kohtu 12, Tallinn

Estijos alkoholio muziejus (Luscher & Matiesen Distillery)

Šis muziejus įkurtas ant Pompėjos kalvos esančioje apžvalgos aikštelėje. Tai buvo pirmaujanti vyno darykla. Šiuo metu muziejus lankytojus supažindina su kompanijos bei Estijos alkoholio gamybos istorija.

Adresas: Toom-Rüütli 10, Tallinn

Tinklalapis: www.matiesen.ee

Talino miesto muziejus

Talino miesto muziejus įkurtas XIV amžiuje statytuose pirklių namuose. Jame lankytojai supažindinami su miesto istorija nuo pirmųjų gyvenviečių iki 1991 metų Nepriklausomybės atkūrimo. Muziejus apima visus gyvybiškai svarbius miesto istorijos aspektus.

Adresas: Vene 17, Tallinn

Tinklalapis: www.linnamuuseum.ee/linnamuuseum

Talino televizijos bokštas

Ekskursija į 314 metrų aukščio televizijos bokštą prasideda 3D filmo seansu. Vėliau lankytojai gali užkilti į 170 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę bei kavinę. Iš šio taško atsiveria nuostabi ir nepakartojama miesto panorama.

Adresas: Kloostrimetsa tee 58a, Tallinn

Talino zoologijos sodas

Talino zoologijos sodas įsikūręs 87 hektarų teritorijoje. Jis laikomas vienu geriausių Šiaurės Europoje. Zoologijos sode galima pasigrožėti raganosiais, kupranugariais, baltosiomis meškomis, liūtais, drambliais, krokodilais, gyvatėmis bei kitais gyvūnais.

Adresas: Paldiski mnt 145, Tallinn

Tinklalapis: www.tallinnzoo.ee

Estijos etnografijos muziejus

Šis muziejus lankytojus nukelia į praeitį. Jame galima pamatyti XVIII-XX amžiaus autentiškus ūkinius pastatus, vėjo malūnus, medines koplyčias ir kaimo mokyklas. Muziejaus darbuotojai lankytojus supažindina su to meto žmonių gyvenimu ir buitimi. Čia galima įsigyti rankų darbo dirbinių, o kaimo smuklėje paragauti tradicinių Estijos patiekalų.

Adresas: Rocca al Mare, Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn

Tinklalapis: www.evm.ee

Kadriorgo rūmai ir Kadriorg dailės muziejus

Įspūdingus barokinius rūmus 1718 metais pastatė Petras Didysis savo žmonai Jakaterinai I. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Jame eksponuojama šimtai XVI-XX a. Vakarų ir Rusijos menininkų tapybos darbų, taip pat nuotraukos, skulptūros ir kiti meno kūriniai.

Adresas: A. Weizenbergi 37, Tallinn

Tinklalapis: www.kadriorumuuseum.ee

Talino rotušė – Raekoda

Vienu iš miesto simbolių laikoma Talino rotušė pastatyta XIII amžiaus pradžioje. Praeityje šioje vietoje vykdavo įvairiausios mugės, vykdomos mirties bausmės. Šiandien rotušė taip pat vaidina svarbų vaidmenį miestiečių gyvenime. Kiekvieną žiemą joje nuo 1441 metų puošiama Kalėdinė eglė ir šurmuliuoja Kalėdinė mugė, pavasarį vyksta Senamiesčio festivalis – modernioji Viduramžių karnavalo versija, vasaros laikotarpiu būna daug įvairiausių koncertų po atviru dangumi.

Adresas: Raekoja plats, Tallinn

Švento Olavo bažnyčia

XIV a. pastatyta gotikinė bažnyčia nuo 1549 iki 1625 metų buvo aukščiausias pasaulio statinys. Jos 159 metrų aukščio bokštas buvo skirta privilioti artėjančius pirklių laivus. Per visą bažnyčios istoriją, bokštas vieną kartą nukentėjo nuo žaibo ir tris kartus visiškai sudegė. Šiandien 124 metrų aukščio bokštas yra tapęs vienu pagrindinių Talino simbolių. Užkilus į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę galima pasigrožėti pasakiškais senamiesčio ir Tompėjos kalvos vaizdais.

Adresas: Lai 50, Tallinn

Aleksandro Nevskio katedra

Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Jos varpinėje puikuojasi net vienuolika varpų, tarp kurių yra didžiausias Taline – 15 tonų sveriantis varpas. Katedra pasižymi gausia puošyba, mozaikomis ir svogūno formos kupolais.

Adresas: Lossiplats 10, Tallinn
Talino hidrolėktuvų uosto muziejus

2012-ais metais Taline duris atvėręs „Hidrolėktuvų uosto“ muziejus – šiandien viena populiariausių lankytinų vietų Baltijos šalyse. Unikalios koncepcijos jūrų muziejų, supažindinantį lankytojus su pasauliu, tyvuliuojančiu po vandeniu ir besidriekiančiu virš jo, per metus aplankė daugiau nei 324 tūkst. smalsuolių. „Hidrolėktuvų uosto“ muziejus sudomins ne tik žingeidžius vaikus, bet ir daug ko mačiusius suaugusiuosius. Muziejaus svečiai turės progą susipažinti su daugiau nei dviem šimtais eksponatų, kuriems apžiūrėti prireiks daugiau nei kelių valandų. Daugelis muziejaus eksponatų – interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga. Daugiau apie šį muziejų skaitykite šioje nuorodoje.

Tompėjos pilis

Nuo tada kai vokiečių riteriai pastatė akmeninę tvirtovę (1227-1229 metais), kiekviena Estiją valdžiusi imperija naudojo šią pilį kaip savo bazę. Šiandien joje yra įsikūręs Estijos parlamentas. Per šimtmečius tvirtovė buvo daugybę kartų atstatyta, tačiau jos forma mažai tepakito nuo XIII amžiaus.

Adresas: Lossi plats 1a, Tallinn

Viru vartai

Viru vartai – vienas iš pagrindinių įėjimų į Talino senamiestį. Iš abiejų vartų pusių esantys bokštai pastatyti XIV a. Ši vieta turistams dažnai būna ekskursijos po istorinį Talino senamiestį pradžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.