Geriausi alaus festivaliai Vokietijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Alaus festivaliaiAlus. Kaip kuriems žmonėms šio alkoholinio gėrimo vartojimas prieštarauja religiniams įsitikinimams. Tačiau nepaneigsime, kad alus yra vienas populiariausių  gėrimų pasaulyje ir tikriausiai – vienas seniausių.

Jeigu esate alaus mėgėjas ir neatsisakote pintos, turėtumėte žinoti, kur vyksta geriausi festivaliai. Daugelis šalių rengia panašias šventes, tačiau retai sulaukia tiek lankytojų, kiek apsilanko alaus festivaliuose Vokietijoje. Šioje šalyje vykstantys renginiai pritraukia tūkstančius alaus gerbėjų iš viso pasaulio, kurių nemaža dalis atvyksta būtent tik dėl smagaus laiko praleidimo.

Tad, tie, kurie mėgsta alų, dabar žinos geriausių festivalių Vokietijoje pavadinimus bei datas, kad būtų galima iš anksto susiplanuoti atostogas ir nuvykti.

Miuncheno alaus festivalis – „Octoberfest“

„Oktoberfest“ pirmą kartą pradėta švęsti 1810 metais, Bavarijos princo ir princesės Therese vedybų proga. Tai didžiausias, geriausias ir garsiausias alaus festivalis Vokietijoje, kuris vyksta kartą per metus, paskutines dvi rugsėjo savaites Miuncheno mieste. Kiekvienais metais ši alaus šventė pritraukia daugiau nei 5 000 000 lankytojų. Dauguma renginio dalyvių susirenka iš Bavarijos, kurios sostinėje ir vyksta šis festivalis, tačiau nemažai atvyksta iš kitų šalių – daugiausiai lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos šalių gyventojai.

Renginio metu ištroškę dalyviai išgeria daugiau nei po 17 litrų alaus. Nors „Oktobervest“ vyksta Vokietijoje, šventės metu galima išragauti daugelį pasaulyje garsių alaus rūšių, o prie jo – užkąsti kiaulės kojų ar bavariškų dešrelių.

Įdomūs faktai: per kiek daugiau nei 200 metų trunkančią „Oktoberfest“ istoriją, šventė neįvyko 24 kartus. Priežastys – karai ir choleros epidemijos; Per 2011-ais metais vykusią šventę buvo išgerta apie 7,1 mln. litrų alaus.

Štutgarto alaus festivalis

Kanštato liaudies šventė, dažnai turistų vadinama Štutgarto alaus festivaliu – tai dar viena didelė šventė Vokietijoje. Per tris savaites trunkantį renginį, kiekvienais metais apsilanko daugiau nei 4 milijonai lankytojų. Tai antras pagal dydį festivalis Vokietijoje, vykstantis beveik tuo pačiu metu, kaip ir „Oktoberfest“ – paskutinėmis rugsėjo savaitėmis. Kiekvienais metais daugiau kaip 300 atrakcionų, didelės alaus ir vyno palapinės kviečia į šią liaudies šventę. Pramogos ir gera nuotaika – garantuojami!

Šio festivalio istorija, galima sakyti, prasidėjo 1815 m. Tais metais įvykęs vienas stipriausių, mūsų eros laikais, Tamboros ugnikalnio išsiveržimas, sukėlė visuotines klimato anomalijas, pavadintas „metais be vasaros“. Vien tik Vokietijoje mirė dešimtys tūkstančių žmonių, buvo sunaikintas grūdinių kultūrų derlius, kilo badas.

1817 m. Viljamas ir jo žmona Katerina, gavę pirmąjį grūdų derliaus vagoną, sugalvojo surengti derliaus šventę, kuri turi vykti kiekvienų metų rugsėjo 28 d., karaliaus gimtadienio proga.

Pirmasis festivalis įvyko 1818 m. Jis truko vieną dieną, tačiau pritraukė net 30 000 lankytojų, nors tame kaimelyje, kuriame vyko renginys, gyveno vos 3000 žmonių. Šventė buvo skirta skatinti ūkininkus užsiimti žemės ūkiu. Kiekvienais metais jie būdavo apdovanojami piniginėmis premijomis bei garbės raštais.

Berlyno alaus festivalis

Nors Berlyne vykstanti alaus šventė negali pasigirti gilia istorija – pirmasis festivalis surengtas tik 1996 m., tačiau jau spėjo sulaukti populiarumo visoje Vokietijoje ir už jos ribų. Jis tapo vienu įdomiausių, kiekvienais metais vykstančių, renginių Berlyne. Kasmet, pirmąją rugpjūčio savaitę, į jį susirenka apie vienas milijonas vokiečių bei svečių iš kitų šalių.

Mėgstantys alų kviečiami pereiti per ilgiausią „aludaržį“ (beer garden) pasaulyje, kuris nusidriekęs per Berlyno centrą beveik 2 kilometrus. 2011 m. šis „alaus kelias“ buvo įrašytas į Pasaulio rekordų knygą, jo ilgis siekė 1820 metrų. Eidami juo lankytojai gali išbandyti įvairias alaus rūšis, kurių priskaičiuojama net apie 2000!

Festivalis yra padalytas į 16 „alaus regionų“, kasmet pristatančių vis naują temą. Šventėje be alaus skanavimo, galima klausytis įvairių vietinių bei užsienio atlikėjų koncertų, kurie rengiami keliolikoje, šiam festivaliui pastatytų, scenų.

http://www.youtube.com/watch?v=1HF5coWgdBU

Kelno alaus festivalis

Kelno alaus festivalis vyksta kiekvienų metų rugpjūčio 24-26 dienomis, miesto parke – Media Park. Renginys pritraukia daug vietos gyventojų bei turistų iš viso pasaulio. Tarptautiniame alaus festivalyje lankytojai gali paragauti daugiau nei 700 įvairių alaus rūšių iš 70 skirtingų šalių. Šventės metu vyksta daug įvairių renginių, koncertų, kuriuose koncertuoja tiek šalies, tiek užsienio grupės.

 

Nors Miuncheno, Štutgarto, Berlyno ir Kelno alaus festivaliai vertinami kaip geriausi, tačiau Vokietijoje tokių švenčių netrūksta. Dauguma renginių vyksta kiekvienų metų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Tad viskas ko jums reikia vykstant į alaus festivalius – būti ištroškusiems!

Atminkite, vartodami alkoholį, rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.