Ką pamatyti Miunchene: 5 neatrastos vietos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

miunchene

Turbūt dažnas keliautojas pripažintų, kad kelių dienų trukmės atostogos viename didžiausių Vokietijos miestų ir Bavarijos regiono sostinėje Miunchene – gerokai per mažai. Kodėl? Apie šiame mieste rengiamą žymųjį „Oktoberfest“ alaus festivalį žino niekada nesilankę Vokietijoje, tačiau Miunchenas išsiskiria unikalių, tačiau turistų mažiau žinomų vietų gausa. Tad kokių vietų nevalia praleisti atostogaujant Miunchene?

Neatrastas Miuncheno perlas – Ostparkas

Šis miestas jau nuo seno garsėja tokiais vaizdingais parkais kaip Miuncheno angliškas sodas, kuris laikomas didžiausiu Vokietijos miesto parku, taip pat Olimpiniu parku, įrengtu Bavarijos sostinėje vykusioms olimpinėms žaidynėms 1972 m. Nors jie įprastai sulaukia didžiausio vietinių gyventojų, atvykstančių turistų dėmesio, keliaujant į Miuncheną apsiriboti vien šiais parkais nevertėtų. Daugybės simpatijų sulaukia rytinėje miesto dalyje esantis Ostparkas – tiek dėl patogios lokacijos, mažesnio triukšmo, tiek dėl erdvios teritorijos ir idiliškų vaizdų. Kalbama, kad čia apsilankius jautiesi lyg atsidūręs viename iš gražiausių Bavarijos regionų kaimelių. Be to, poreikius atitinkančių pramogų Ostparke gali rasti kiekvienas: galite sportuoti viename iš daugelio kortų arba tiesiog atsipalaiduoti, apžiūrint esančius ežerus, augaliją.

Prieš daugiau nei penkerius metus Ostparke buvo atidaryta atnaujinta žaidimų aikštelė, kuriame yra čiuožyklos, sūpynės, vieta žaidimams su vandeniu ir smėliu. Tad ne veltui apie šį parką žinantys žmonės čia traukia su gausiu šeimos būriu, vaikais. Beje, nors ši vieta populiariausia yra šiltaisiais metų sezonais, net ir žiemą joje galima atrasti pomėgius atitinkančių veiklų: įkurta beveik 3 kilometrų ilgio trasa pritraukia slidinėtojus, tuo tarpu vaikams siūloma atrakcija – rogučių trasa.

Kinomanams – Bavarijos kino studija

Tai visai šalia miesto esanti didžiulė kino studija, kurioje galima sužinoti, kur ir kaip kuriama dauguma vokiečių filmų, serialų, reklamų. Nors čia apsilankyti įdomu vien dėl televizijos ar kompiuterių ekranuose matomų vaizdų, dar daugiau įspūdžių galima pasisemti pasinaudojus gidų siūlomomis paslaugomis. Nusprendę šiai vietai skirti bent pusdienį, sužinosite ne vien apie seniau ir dabar naudojamas technologijas kino industrijoje, bet ir mažai kam žinomus filmavimų niuansus, o ekskursija vedantys gidai papasakos įsimintinas akimirkas ir pateiks naudingų įžvalgų, kurios sudomina net ir ne pačius didžiausius kinomanus.

Tarp kitko, šioje Bavarijos kino studijoje buvo nufilmuotas vienas visų laikų populiariausių vokiečių filmų „Das Boot“, dėl kurio į šią vietą traukia nemaža dalis turistų. Filmų, serialų filmavimai toliau sėkmingai tęsiami ir toliau, tad per 1,5 h trukmės ekskursiją su gidu noras pamatyti garsius tarptautinius aktorius taip pat yra nesunkiai išpildomas.

Jei kavos puodelis, tai tik su įspūdingu vaizdu

„Vorhoelzer Forum“ kavinė ant Miuncheno technikos universiteto yra paslėptas perlas, kurį žino tik vietiniai gyventojai. Tai – ne šiaip kavinė ant stogo. Nuo jos atsiveria kvapą gniaužianti panorama į tokias Miuncheno simboliais vadinamas vietas kaip  Karaliaučiaus aikštė ir Marijos bažnyčia (Frauenkirche). Čia galima pasimėgauti gardžiais pusryčiais, arbata, kava, galiausiai, miestas nebūtų Miunchenas, jei nepasiūlytų bent kelių rūšių alaus. Vieta patraukli ir tiems turistams, kurie nemėgsta didelių žmonių būrių, triukšmo. Nors šiltaisiais sezonais prie lifto, keliančio į penktą pastato aukštą, kuriame ir įsikūrusi „Vorhoelzer Forum“ kavinė, gali tekti luktelėti, 360 laipsnių vaizdas į miestą kompensuoja laukimo laiką. Beje, ji įsikūrusi keliautojams itin patogioje vietoje – į kavinę iš pagrindinės stoties galima ateiti vos per 15 min.

Idiliškiems vaizdams – Rožių sala

Šios salos atsiradimo istorija siejama su Bavarijos karaliaus Maksimiliano II vardu, ją vėliau dar labiau pamėgo jo sūnus Liudvikas II. Čia vaikščiojo tokios garsios XIX amžiaus asmenybės kaip carienė Maria Alexandrovna, garsusis vokiečių kompozitorius Richardas Wagneris, Austrijos imperatorienė Elisabeth. Jie taip pat buvo apsistoję žavingoje vasaros rezidencijoje, pavadintoje „Kazino“, kuri iki šiol garsėja išskirtiniu kelių senovinių stilių deriniu. Medžio plokščių salonas dabar naudojamas vestuvių ceremonijoms, o kitose patalpose įrengti antikvariniai stalai, lovos ir stalai. Atvykus į salą nepraleiskite progos pasivaikščioti po garsųjį rožių sodą, kurio vaizdai užburs net ir ne patį didžiausią šių gėlių gerbėją. Įdomus faktas: palyginti neseniai archeologai išsiaiškino, kad ši teritorija buvo apgyvendinta gerokai anksčiau nei joje įsikūrė Maksimilianas II – rasti įrodymai pagrindžia faktą, kad salos istoriją vertėtų pasakoti nuo akmens amžiaus.

Miuncheno meno lobiams pažinti – Šv. Petro bažnyčia

Šv. Petro bažnyčia, derinanti gotikos, baroko ir rokoko architektūros stilius, yra ne tik viena žinomiausių Miuncheno bažnyčių, bet ir viena svarbiausių šio miesto vietų. Taip teigti galima dėl kelių priežasčių. Pirma, bažnyčia yra seniausia parapinė bažnyčia Miunchene (skaičiuojama, kad ji įkurta dar XII a.)  su seniausiais varpais ir istoriškai pirmaisiais bokšto laikrodžiais mieste. Antra, beveik 300 metų senas baroko aukštasis altorius su auksine Šv. Petro figūra yra vienas žinomiausių Miuncheno bažnytinių meno vertybių. Gali kilti klausimas, kodėl Šv. Petro bažnyčia priskirta prie mažiau pažintų vietų? Nors turistų trūkumu ji nesiskundžia, sakoma, kad daugelis apsilankę joje neužkyla į viršų panoraminiam miesto vaizdui, kuris yra sunkiai nupasakojamas, ypač rytais, kai saulei kylant miestas pradeda busti.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.