Bulgarija. Žymusis Devetashka urvas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį
Bulgarija. Žymusis Devetashka urvas

© wikipedia.org

Devetashka urvas yra Bulgarijoje, maždaug 18 km į šiaurės rytus nuo Lovečo miesto ir 2 km nuo Devetakio kaimo. Urvas taip pat žinomas Maarata arba Oknata pavadinimais. Šiuos vardus gavo dėl savo septynių skirtingo dydžio angų lubose, pro kurias įsiskverbia saulės spinduliai, apšviesdami dalį urvo. Tai ilgiausias šalyje urvas, kurio ilgis siekia 2442 metus. Jis atrastas 1921 metais.

1950 m. pradžioje pradėti svarbūs archeologinių kasinėjimų darbai. Atlikti tyrimai parodė, kad ola su pertraukomis buvo naudojama žmonių beveik kiekvienu eros laikotarpiu. Pirmieji žmonės urve įsikūrė ankstyvojo akmens amžiaus viduryje, maždaug prieš 70 tūkst. m. pr. Kr. Devetashka urvas – vienas turtingiausių vertingų radinių atžvilgiu, rastų neolito laikotarpiu, 6-4 tūkst. pr. Kr.

Tam tikrą laiką urvas buvo naudojamas kariniams tikslams, jame saugota nafta. Per šį laikotarpį sunaikinta kai kurie natūraliai susiformavę gamtos dariniai.

Įėjimas į urvą yra 35 metrų pločio ir 30 metrų aukščio. Apie 40 metrų nuo įėjimo urvas praplatėja, suformuodamas 2400 kv. m. erdvią salę, kurios aukštis siekia 60 metrų, o kai kuriose vietose net ir 100 metrų.

Apie 200 metrų nuo įėjimo yra du nuo pagrindinės salės atskirti kolidoriai. Kairėje pusėje esantis kolidorius yra 2 km ilgio, per jį bėga nedidelis upelis, kuris vinguriuodamas pro pagrindinę salę įteka į Osam upę. Dešinėje pusėje yra kitas, kur kas trumpesnis kolidorius, pasižymintis šiltu ir sausu oru. Įeinant pro 2,5 metrų aukščio ir 5,7 metrų pločio angą, patenkama į stačiakampio formos salę, kurios ilgis 50 metrų, plotis svyruoja nuo 10 ir 15 metrų. Šis kolidorius baigiasi mažojoje galerijoje ties apvaliu kambariu, vadinamu Altoriumi.

http://www.youtube.com/watch?v=tdpjplUc_00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.