Nemokami muziejai Londone, kuriuos verta aplankyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Nemokami muziejai Londone, kuriuos verta aplankyti

Ruošiatės keliauti į Londoną ir galvojate, ką verta apžiūrėti, kur verta pabuvoti? Pasirinkimas tikrai labai didelis. Šį kartą siūlome susipažinti su Londone esančiais muziejais, kurie ne tik yra įdomūs, bet ir nemokami!

Muziejai Londone:

Britų muziejus (The British Museum). Britų muziejus įkurtas 1753 metais, tuo metu buvo eksponuojamos trys privačios kolekcijos. Vėliau muziejus prisipildė įvairiais eksponatais ir šiuo metu jame saugoma daugiau nei 13 mln. istorinę vertę turinčių daiktų.

Adresas: Great Russell Street, London WC1B 3DG

Metro sustojimai: Tottenham Court Road (500m), Holborn (500 m), Russell Square (800 m), Goodge Street (800 m)

Tinklalapis: http://www.britishmuseum.org/

Londono muziejus (Museum of London). Jame išvysite daugiau nei 2 milijonus eksponatų, kurie pasakoja apie vieną didžiausių pasaulio miestų – Londoną ir jo raidą nuo 1666 metų iki šių dienų. Kasmet šį muziejų aplanko 400 000 žmonių iš viso pasaulio. Tai vienas didžiausių muziejų pasaulyje.

Adresas: London Wall, London EC2Y 5HN

Metro sustojimai: Barbican, St Paul’s, Moorgate

Tinklalapis: http://www.museumoflondon.org.uk/

Viktorijos ir Alberto muziejus (Victoria and Albert Museum). Didžiausias dekoratyvinio meno ir dizaino muziejus pasaulyje. Jame saugoma daugiau kaip 4 milijonai eksponatų. Galėsite apžiūrėti metalo dirbinius, tapybos, fotografijos, stiklo, baldų, keramikos, tekstilės, darbus, įvairias skulptūras.

Adresas: Cromwell Road, London SW7 2RL

Metro sustojimas: South Kensington

Tinklalapis: http://www.vam.ac.uk/

Mokslo muziejus (Science Museum). Šis muziejus buvo atidarytas 1857 metais. Jame galėsite apžiūrėti daugiau nei 300 000 eksponatų, iš kurių keli šimtai interaktyvūs. Tai puiki nemokama atrakcija ir mažam, ir dideliam.

Adresas: Exhibition Road, South Kensington, London SW7 2DD

Metro sustojimas: South Kensington

Tinklalapis: http://www.sciencemuseum.org.uk/

Nacionalinė galerija (National Gallery). Trafalgaro aikštėje esanti Nacionalinė galerija, kurioje eksponuojama virš 2300 žymiausių Vakarų Europos tapytojų darbų. Tai viena didžiausių ir garsiausių meno kūrinių kolekcijų visoje Europoje.

Adresas: Trafalgar Square, London WC2N 5DN

Metro sustojimai:Leicester Square, Charing Cross

Tinklalapis: http://www.nationalgallery.org.uk/

Nacionalinė portretų galerija (National Portrait Gallery). Galerija buvo įkurta 1856 metais. Joje galėsite apžiūrėti virš 175 000 garsių britų vyrų ir moterų portretų nuo XVI a. iki šių dienų.

Adresas: St Martin’s Place, London WC2H 0HE

Metro sustojimai: Charing Cross (230 m), Leicester Square (195 m), Embankment (490 m)

Tinklalapis: http://www.npg.org.uk/index.php

Istorijos muziejus (Natural History Museum). Muziejuje saugoma daugiau nei 70 mln. įvairių eksponatų, susijusių su žemės raida. Pagrindinės muziejaus kolekcijos yra penkios: botanikos, entomologijos, mineralogijos, paleontologijos ir zoologijos.

Adresas: Cromwell Road, London SW7 5BD, UK

Metro sustojimas: South Kensington

Tinklalapis: http://www.nhm.ac.uk/

Nacionalinis jūrų muziejus (National Maritime Museum). Muziejus įsikūręs Grynviče (Greenwhich), buvusioje Karališkojoje karinių jūrų laivyno mokykloje, kuri 1997 m. įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jame apžiūrėsite žemėlapius, brėžinius, laivų modelius, navigacijos prietaisus.

Adresas: Romney Road, Greenwich , London SE10 9NF

Metro sustojimas: DLR stotis – Cutty Sark

Tinklalapis: http://www.rmg.co.uk/

Anglijos banko muziejus (Bank of London Museum). Muziejuje susipažinsite su daugiau nei 300 metų Anglijos banko istorija. Jame eksponuojami įvairūs banknotai, išvysite tikrus aukso luitus.

Adresas: Threadneedle Street, London EC2R 8AH

Metro sustojimas: Bank

Tinklalapis: http://www.bankofengland.co.uk

Karo muziejus (Imperial War Museum). Karo muziejuje eksponuojama per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus naudoti ginklai bei transporto priemonės.

Adresas: London Borough of Southwark, London SE1 6HZ

Metro sustojimai: Lambeth,  NorthSouthwark, Elephant & Castle

Tinklalapis: http://www.iwm.org.uk/visits/iwm-london

Egipto archeologijos muziejus (The Petrie Museum of Egyptian Archaeology). Archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama apie 80 000 radinių iš Egipto ir Sudano. Tai viena didžiausių kolekcijų pasaulyje.

Adresas: Malet Place  Camden, London WC1E 6BT

Metro sustojimas: Euston square

Tinklalapis: http://www.ucl.ac.uk/museums/petrie

Vaikystės muziejus (Museum of Childhood). Muziejuje eksponuojamos garsiausios pasaulyje lėlės ir jų namai, žaislai, vaikiški kostiumai. Pateikiama vaikystės istorija nuo XVI a.

Adresas: Cambridge Heath Road London E2 9PA

Metro sustojmas: Bethnal Green

Tinklalapis: http://www.vam.ac.uk/moc/index.html

Karališkųjų oro pajėgų muziejus (Royal Air Force Museum). Muziejuje susipažinsite su aviacijos istorija ir raida. Jame vietą rado daugiau nei 100 orlaivių iš viso pasaulio. Nemokamos interaktyvios pramogos užtikrins smagią dieną visai šeimai!

Adresas: Grahame Park Way, London, NW9 5LL

Metro sustojimas: Colindale

Tinklalapis: http://www.rafmuseum.org.uk/

 

Jeigu pastebėjote netikslumų arba norite papildyti, rašykite komentaruose arba el.p. info@urkistravel.lt.

3 komentarai Nemokami muziejai Londone, kuriuos verta aplankyti

 1. Agne 2013-12-11 at 1:05 am

  ir isvis.. dabar tik pastebejau, kad foto visai ne i tema.. jei jau rasot „naudinga“ straipsni – tai bent foto teisingas sudekit.. atvaziuos koks zmogelis i Londona ir pagal nuotrauka bandys panasu vaizda surast..

  Atsakyti
  • UrkisTravel.lt 2013-12-11 at 12:08 pm

   Sveiki, dėkui už pastabas, tačiau visuomet skaitykite straipsnius nuo pradžių :) O būtent šio straipsnio pradžioje ir parašyta, kad nuotraukos nesusiję su aprašomais muziejais :)

   Atsakyti
 2. Agne 2013-12-11 at 1:03 am

  Imperial War Museum nuotrauka tikrai ne ta… Idejot mokamo muziejaus ant vandens foto :) –> http:// en.wikipedia.org/wiki/HMS_Belfast_%28C35%29

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.