Vindzoro pilis – turistų pamėgta vieta vakarinėje Londono dalyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Vindzoro pilis

Keliaujate Londono kryptimi? Galvojate kokius lankytinus objektus apžiūrėti? Jūsų apžiūrimų vietų sąraše galėtų būti Vindzoro pilis – viena iš trijų karališkosios šeimos rezidencijų.

Vindzoro pilis (Windsor Castle) – 5 hektarų plotą užimanti Anglijos karalių vasaros rezidencija, esanti Berkšyro grafystėje, Vindzore, prie Temzės upės, maždaug 30 km atstumu į vakarus nuo Londono. Tai didžiausia ir seniausia pilis pasaulyje, kurioje priskaičiuojama apie 1000 kambarių. Tai oficiali Jos Didenybės Karalienės rezidencija. Šios pilies istorija tęsiasi jau beveik 10 amžių.

Manoma, kad šioje pilyje vaidenasi. Žmonės esą matę vaikštantį koridoriais Henriko VIII vaiduoklį, kiti girdėjo jo žingsnius ir skausmingas dejones, o prie karališkosios bibliotekos lango ne kartą buvo pastebėję juodai apsirengusią Karalienės Elizabeth vėlę.

Prie pilies galėsite apžiūrėti karalienės Viktorijos skulptūrą, o kitoje jos pusėje – pasivaikščioti Didžiajame Vindzoro parke, kuris užima apie 20 kv. m. žemės plotą. Parkas buvo įkurtas XIII a. viduryje. Jis daugelį amžių priklausė Vindzoro pilies teritorijai ir buvo naudojamas medžioklės tikslais. Šiuo metu parkas atvira lankytojams poilsio zona, į kurią daugiausia plūsta vakarų Londono priemiesčių gyventojai.

Vindzoro pilis

Vindzoro pilis. Manto P. nuotr.

Nors kiekvienais metais pilyje vyksta daug oficialių renginių, dalis rūmų yra atvira lankytojams. Joje galima apžiūrėti Karalienės pokylių salę, Karališkuosius apartamentus, Karalienės Marijos lėlių namelį, apvalųjį bokštą, Šv. Jurgio koplyčią. Įdomiausia atrakcija – sargybos pasikeitimo ceremonijos stebėjimas.

Vindzoro pilis

Vindzoro pilis. Manto P. nuotr.

Pilis įsikūrusi adresu: Windsor Berkshire SL4 1NJ, ją aplankyti galite nuo 2012–03–01 iki 2012-10-31: pirmadieninį – sekmadienį 09:45-17:15 ir nuo 2012-11-01 iki 2013-02-28: pirmadienį – sekmadienį 09:45. Oficialių renginių metu patekti į pilį neįmanoma. Tikslų laiką, kada pilis atidaryta/uždaryta visuomenei, galite sužinoti apsilankę http://www.windsor.gov.uk tinklalapyje. Įėjimo kaina suaugusiam – 17 £, vaikui – 10,20 £.

 

Daugiau nuotraukų:

Vindzoro pilis

Manto P. nuotr.

Vindzoro pilis

Vindzoro pilis. Manto P. nuotr.

Vindzoro pilis

Manto P. nuotr.

Vindzoro pilis

Manto P. nuotr.

Vindzoro pilis

Manto P. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.