Egzotiškasis Tailandas – šypsenų šalis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Egzotiškasis Tailandas - šypsenų šalis

Tailandas – egzotinis kraštas, traukte traukiantis ne tik mūsų tautiečius, bet ir turistus iš viso pasaulio. Ši šalis pagal turistų skaičių užima 21 vietą. Ji turistus vilioja savo laukine gamta, žmonių draugiškumu, skaniais jūros gėrybių patiekalais, gardžiais ir sultingais vietoje užaugintais vaisiais, gražaus smėlio paplūdimiais, pasakiškais vaizdais, tailandietišku masažu, povandeniniu gyvūnijos pasauliu, didingomis, prieš tūkstančius metų statytomis, šventyklomis. Būtų galima vardinti ir vardinti traukos objektus Tailande, sąrašas begalinis…

Manoma, kad šalis atsirado pradėjus migruoti tajams į dabartinio Tailando teritoriją pirmame tūkstantmetyje. Prieš tai šiose žemėse klestėjo monai, malajai, khmerai. Nors tajų sukurtoms karalystėms grėsė tapti kolonija, tačiau ši valstybė vienintelė pietryčių Azijoje nepateko į kitos šalies rankas.

Tailando karalystė arba Tailandas yra valstybė pietryčių Azijoje. Iki 1949 metų šalis buvo vadinama Siamu. Rytuose ji ribojasi su Kambodža ir Laosu, pietuose su Malaizija ir Tailando įlanka, vakaruose su Mianmaru. Šalies krantus skalauja dvi jūros: vakaruose – Andamanų, rytuose – Pietų Kinijos. Tailandas išsidėstęs per centrinę Indokinijos pusiasalio dalį ir užima šiaurinę Malakos pusiasalio dalį. 514 000 kv. km ploto šalis yra 49 valstybė pagal dydį pasaulyje. Joje gyvena daugiau nei 65 milijonai gyventojų.

Tailandas

Tailandas yra padalintas į keturis, vienas nuo kito išsiskiriančius, regionus: Pietūs, Centrinės lygumos, Šiaurės rytai ir Šiaurė.

Šiaurinė šalies dalis yra kalnuota, beveik nepaliesta civilizacijos, pasižymi nuostabia gamta, krioklių gausa, pėsčiųjų takais, kuriais vaikštant atsiskleidžia tikrasis šio regiono grožis – kalvotos vietovės, augantys persikai, žydinčios orchidėjos, didingos šventyklos.

Centrinis šalies regionas dėl upių ir kanalų gausos yra derlingiausia vietovė. Joje plyti cukranendrių ir ryžių laukai, auginama didelė įvairovė vaisių – durianai, papajos, ličiai, kokosai, rambutanai ir daugelis kitų. Regione apstu istorinių griuvėsių, šventyklų. Iš viso centrinį Tailandą sudaro dvidešimt keturios provincijos, kurių centras – Bankokas.

Tailandas

Isanas arba šiaurės rytų regionas išsidėstęs ant Khorat plokščiakalnio. Pagrindinis žmonių pragyvenimo šaltinis – žemės ūkis. Dėl socialinių ekonominių sąlygų, karšto ir sauso klimato gamyba čia atsilieka nuo kitų Tailando regionų. Šis regionas laikomas skurdžiausiu.

Pietinis Tailando regionas – poilsio oazė. Ilgi, gražaus smėlio paplūdimiai, vilioja išsiilgusius saulės vonių, vandens pramogų, tiesiog idealaus poilsio.

Tailandas

Aplink Tailandą yra nemažai salelių, esančių Andamanų jūroje bei Siamo įlankoje. Dar visai neseniai šios salos buvo negyvenamos, tačiau šiuo metu jose išvystytas turizmas. Atvykėliai iš kitų šalių dažniausiai renkasi garsiausius Azijoje kurortus, skalaujančius Andamanų jūros – Krabi, Ranong, Phang Nga, Trang, Puketas, Pataja, Samujis, Phi Phi. Tai populiariausi kurortai, kurie patenkina net ir reikliausius poilsiautojų norus. Šie kurortai garsėja ne tik nuostabiais smėlėtais paplūdimiais, bet ir aktyviu naktiniu gyvenimu, pramogų įvairove. Norint įtikti kuo daugiau turistų yra įrengti golfo, teniso aikštynai, galima mėgautis įvairiomis vandens pramogomis – plaukioti su slidėmis, burlentėmis, žvejoti, nardyti, organizuojamos ekskursijos į džiungles, dramblių fermas, teminius parkus ir t.t.

Tailandas

Tailande vyrauja atogrąžų klimatas ir trys metų laikai – vėsusis sezonas, besitęsiantis nuo lapkričio iki vasario mėnesio, karštasis sezonas, trunkantis nuo kovo pabaigos iki gegužės mėnesio, tuomet temperatūra svyruoja nuo 28 iki 33 laipsnių karščio ir lietingasis sezonas, trunkantis nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Nors lyja gana dažnai, temperatūra nenukrenta žemiau 27 laipsnių šilumos. Vidutinė metinė vandens temperatūra 25 laipsniai šilumos. Palankiausias laikas vykti į Tailandą yra vėsiuoju periodu, kuris trunka nuo lapkričio iki vasario mėnesio. Mums „vėsusis“ periodas gali atrodyti gana karštas, nes vidutinė temperatūra svyruoja tarp 24 – 27 laipsnių šilumos. Orai saulėti ir švelnūs.

Tailandiečiai labai mieli, šiltai bendraujantys ir nuolat besišypsantys žmonės. Neveltui yra sakoma, kad Tailandas – šypsenų šalis. Šypsena tailandiečiai išreiškia mandagumą, santūrumą ir kitas geras emocijas.

Tailande

Daugelis papročių ir tradicijų yra pagrįsti budizmo religija, kurią išpažįsta didžioji dalis gyventojų – apie 95 procentus. Turbūt dėl to šalyje yra daugiau nei 26 tūkstančiai šventyklų ir daugiau kaip 5 milijonai Budos atvaizdavimų. Tailando kultūrą labiausiai formavo budizmas, tačiau įtakojo ir induizmas, aplinkinės šalys.

Šalies architektūroje jaučiama kiniškos ir indiškos architektūros įtaka, tačiau norint pamatyti tajų architektūros lobius verta apsilankyti Karalių rūmuose, budistų šventykloje – Wat Benchamabophit ir karališkojoje šventykloje – Wat suthat.

Turistai atsiminimui iš šalies gali parsivežti įvairiausių suvenyrų: tiek vietinių produktų, tiek įvairių niekučių. Dažniausiai yra vežamasi dramblių statulėlės, rankų darbo keraminiai dirbiniai, tailandietiško šilko gaminiai, papuošalai, odos dirbiniai. Dažnai galima įsigyti įvairių autentiškų, būdingų konkrečiam regionui, suvenyrų.

Dramblys Tailande

Informacija apie Tailandą:

Oficialus pavadinimas: Tailando karalystė

Šalies plotas – apie 514 000 kv. km

Pagrindinė religija: budizmas

Laiko juosta: GMT/UTC +7 val.

Piniginis vienetas: Batas (THB), kurį sudaro 100 satangų; 100 batų – ~7 Lt

Kalba: tajų, anglų

Viza: viza gaunama atskridus į šalį. Kaina ~150 Lt

 

 

Jeigu lankėtės Tailande ar kitoje Azijos šalyje, pasidalinkite patarimais, įspūdžiais ar nuotraukomis, siųsdami informaciją el.p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.