5 priežastys, kodėl verta apsilankyti Maldyvuose

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

5 priežastys, kodėl verta apsilankyti Maldyvuose Jei būtų organizuojami geriausios atostogų krypties apdovanojimai, ko gero Maldyvai gautų ne vieną statulėlę. Šalis galėtų pretenduoti į geriausių pasaulio paplūdimių, nardymo vietų, romantiškiausio planetos kampelio kategorijas. Ir turbūt nieko nenustebintų, jeigu Maldyvai susižertų didžiąją dalį apdovanojimų.

Pateikiame jums penkias priežastis, dėl kurių verta nuvykti į Maldyvus.

Kultūra

Maldyvai visame pasaulyje žinomi dėl vaizdingų ir užburiančių kraštovaizdžių, pasakiškų paplūdimių. Tačiau ne ką mažesnė priežastis aplankyti šią salų valstybę – egzotiška kultūra.  Maldyvuose daugiausia gyvena sunitų musulmonai, tačiau vietinei kultūrai įtakos turėjo sinhalai, arabai ir pietų Indijos gyventojai.

O štai Maldyvų sostinė Malė priglaudus daug nacionalinių kultūros brangakmenių: Nacionalinį muziejų, Prezidento rūmus, Sultono parką, Žuvų turgų ir Didžiojo Penktadienio mečetę. Nors miestas nėra toks spalvingas kaip tviskantys kurortai, tačiau jį apžiūrėti tiesiog būtina.

Kulinariniai malonumai

Nuo kasdieninio maisto iki išskirtinių gurmaniškų patiekalų. Kiekvienam pagal skonį ir piniginės storį. Maldyvuose galima rasti didelį tarptautinių patiekalų asortimentą. Į turtingesnius turistus orientuoti kurortai pasiūlys nuo pikantiško skonio itališkų iki išskirtinai šviežių jūros gėrybių patiekalų. O vietiniai restoranėliai daugiau linkę turistus sužavėti autentiškais valgiais. Dažniausiai siūlo aštrius žuvies patiekalus, kurių pagrindinis ingredientas – kokosas.

Prabanga

Šalies ekonomikos varikliukas – turizmas. Maldyvuose jaučiamas itin prabangaus apgyvendinimo paslaugų poreikis. Iš dviejų šimtų gyvenamų salų, beveik devynios dešimtys priskiriamos prie prabangių kurortų. Atostogos šiuose kurortuose dovanos nepamirštamą poilsį ir pačius šilčiausius prisiminimus visam gyvenimui.

Rojus Žemėje

Akinamai baltas paplūdimių smėlis, krištolo skaidrumo vanduo, ištisus metus vyraujanti 24-35 laipsnių šiluma, ramybė bei kerintys peizažai sukurią rojaus Žemėje įvaizdį. Ir tik nuo tyro vėjelio šlamantys palmių lapai primena, jog tai tikrovė, o ne sapnas.

Nardymas

Maldyvai gali pasigirti nuostabiu povandeniniu pasauliu. Neveltui ši šalis laikoma kaip viena iš geriausių nardymo vietų pasaulyje. Nepakartojamos povandeninės kelionės metu galima išvysti apie vieną tūkstantį rūšių vandenyno gyventojų. Milžiniški vėžliai ir aštuonkojai – tik keletas jų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.